fotograaf te ontmoeten, geeft Keunen een rondleiding langs de vele foto's en onder scheidingen in het kantoor. Ze zegt elk optreden van De Dijk te hebben bijgewoond. 'Ik ben er altijd. Ik rijd de jongens. Huub zit dan naast me, hij vijlt zijn nagels een beetje en achterin doen ze wat spelletjes op hun telefoon. In het begin huurden we een busje, tegenwoordig beschikken we over een eigen Mercedes-bus.' Op de vraag wat zij nog weet van die eerste avond in 1981 in Paradiso trekt Keunen resoluut een ouderwetse ordner uit een kast. Ze stuit op een bonnetje van Diks autoverhuur en drie groene A4'tjes met het contract van dat eerste optreden. De band kreeg 150 gulden onkostenvergoeding en mocht de zaal vanaf twaalf uur gebruiken. Dat laatste was niet helemaal waar, zo herinnert Keunen zich. 'Raymond van het Groenewoud ging maar door met soundchecken. Wanneer mogen wij? Een paar meter verderop in het kantoor klettert iets op de grond. Van der Lubbe poseert staand in het lage raamkozijn en tikt met zijn rechterarm een gouden plaat van de muur. Hij hangt hem terug, maar even later klinkt er opnieuw een klap. De zanger is het zat en legt de lijst op een bureau. 'Die hangt mijn broer straks wel weer op.' en zei ik tegen de portier: dit is Mira, mijn dochter. Wil je op haar letten? En tegen haar zei ik: hij is de baas vanavond. Ze was zes, zeven jaar. In onze kleedkamer stond een bedje waarin ze kon slapen, maar dat kwam er nooit van. Meestal hielp ze achterin de zaal Jos en Bas, onze merchandise- tweeling. Natuurlijk hielden meer mensen dan alleen de portier een oogje in het zeil. Iedereen vond het leuk, zo'n klein meisje in een T-shirt van De Dijk.' De deur gaat krakend open, mana ger Jantien Keunen komt binnen en vraagt of ze nog koffie moet meenemen uit het ondergelegen bruine café. Terwijl Huub van der Lubbe de kamer verlaat om de vroeg ik een paar keer. Straks, zei den ze dan. Nou, daar kwam dus niks van. Toen nam ik me voor: als wij ooit een voorprogramma krijgen, moeten zij genoeg tijd krijgen voor een soundcheck. Daar let ik nog altijd op.' Rest de vraag hoe Van der Lubbe de toekomst ziet. Tien jaar terug, toen de band met de Amerikaanse soullegende Solomon Burke werkte, gloorde even een tournee in de VS. Maar Burke overleed, nota bene toen hij landde op Schiphol voor een show met De Dijk. De droom werd een desillusie. 8 oktober 2011 zei Van der Lubbe in een interview met deze krant: 'Ik wil zo geen tien jaar verder.' Hij lacht als hij aan die uitspraak wordt herinnerd. 'Die tien jaar zijn nu wel gepasseerd hè? En ik ben nog steeds zanger van De Dijk. We hebben in die tijd wel nieuwe dingen gedaan om het leuk te houden, zoals een theatertour en een tournee met het strijkers ensemble van Amsterdam Sinfonietta.' 'We moeten eerst maar eens uit die coronacrisis komen. We hebben 38 jaar lang zo'n drie keer per week gespeeld en dat was net zo vanzelfsprekend als eten, drinken en poepen. Nu denk ik: waarom ben ik me er al die jaren niet bewuster van geweest hoe speciaal dat was? De toekomst, die is nu nog niet aan de orde. Laat het eerst maar eens worden zoals het was.' MEZZA 17 Gaat De Dijk de vijftig halen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 97