M muur van het halletje oude bruine tegels. Een etage hoger vullen vintage bureaus het knusse kantoor. De keuken is lekker rommelig. Op tafel liggen fotoalbums van trips naar Sint-Petersburg en Moskou in de jaren 90, de muren zijn behangen met foto's en gouden platen. 'Die hangt mijn broer Hans op.' Hans, een jaar ouder en bassist van De Dijk, weet beter dan Huub hoe hij een boor moet hanteren. Hij repareerde recent ook de deurbel. Van der Lubbe draagt een spijkerbroek en een zwart T-shirt. 'Ik voel me niet bijzonder. Nou ja, ik bén natuurlijk wel bijzonder, heus wel, want wie is er nou de zanger van De Dijk? Maar je begrijpt wat ik bedoel.' Het gaat vandaag over veertig jaar De Dijk en daar horen jaartallen bij, niet meteen Huubs sterkste punt. Als hij probeert terug te halen wanneer hij stopte bij Stampei, de voorganger van De Dijk waarin hij speelde met Hans en gitarist Nico Arzbach, twijfelt hij. 1978? 1979? 'Nee, het was 1980. Denk ik. Je moet het mij ook niet vragen.' Minder moeilijk terug te halen is de datum van hun eerste concert. Het staat pontificaal op een poster die bij de ingang van het kantoor hangt. Donderdag 1 oktober 1981, Raymond van het Groenewoud The Centimeters in Paradiso, met De Dijk in het voorprogramma. Voor 7,50 gulden was je erbij. Wat staat je nog bij van dat eerste optreden? 'Dat we nog geen drummer hadden. We waren met zijn vieren. Twee gitaristen, Nico Arzbach en Bert Stelder, en Hans en ik. Nico heeft een goed ritmegevoel, hij zat achter ijn naam zeggen vond ik moeilijk als kind. Dan vroeg de onderwijzer: "Hoe heet jij, jongetje achterin?" En dan stamelde ik: Huub van der Lubbe, meneer. "Ruud, Huib?" Nee meneer, Huub.' Het is een jaar of zestig later en het interview loopt ten einde. Huub van der Lubbe heeft twee cappuccino's op en probeert een origineel antwoord te formuleren op de vraag wat veertig jaar De Dijk hem heeft gebracht. 'Ik voelde me als klein ventje onbetekenend. Daar wilde ik vanaf. Ik wilde dat ik mijn naam niet hoefde te noemen, dat men sen al wisten wie ik was. Hoe dat zou gebeuren, maakte me niet uit. Ik zou leeuwentemmer worden of clown, acteur of zanger. Nou, dat laatste is gelukt. Nu hoef ik me niet vaak meer voor te stellen.' Grijnzend: 'Terwijl ik het nu geen probleem meer vind als ik dat wel moet doen.' Op 1 en 2 oktober staan twee jubileumconcerten van De Dijk gepland in de Ziggo Dome, hoewel het doorgaan ervan vanwege de coronabeperkingen nog altijd onzeker is. Huub van der Lubbe, zanger en tekstschrijver van de band, zit in de Jordaan aan een ronde tafel op een bovenetage van een grachtenpandje. Sinds 25 jaar doet het dienst als kantoor, het kloppend hart van de band waar Eva, Wanda en Jantien sinds jaar en dag de zaken regelen. 'Vroeger zat hier een kapper. Toen we hier introkken kwamen we achter de plinten nog hele plukken haar tegen.' Het kantoor van een van de succes volste bands van het land past bij De Dijk. Geen opsmuk, geen moeilijk gedoe. Het begint al bij de voordeur, die ooit wit is geweest. Nu zit hij vol stickers en graffiti. Daarachter een steile trap. Aan de 14

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 94