Hij ziet aan woede grenze ongeduld in mijn ogen Op de grens Langs de Noordzee Veel kapelletjes DE HORT OP 'ZOEKT U IETS?' Ja, ik zoek iets, maar dat gaat deze verkoopmedewerker (v) niets aan. 'Nee hoor, helemaal niet.' Mijn stem klinkt opgewekt. 'Ik kijk een beetje rond.' Tussen een rek broeken en een uitstalling XXL-overhemden staat een middelbaar echtpaar, allebei met een enorm uitpuilende voorkant. Resultaat van jarenlang dezelfde maaltijden en een eendere levensstijl. De buiken zijn zo gerangschikt dat ik er niet door kan. Even afwachten maar. Zij speurt rond als een havik, hij staat er berustend bij, rechtop als een misvormde zuil, een kunstwerk van Amedeo Modigliani. 'Daar,' bijt ze hem toe. De twee verplaatsen zich, maar de doorgang is nog steeds versperd. 'Hier.' Ze duwt hem twee oversized broeken in z'n handen. 'Ja, je weet nooit,' zegt hij. Hij ziet er op verbeten wijze triest uit, al schuifelend naar de paskamer. Zij intussen ook, terwijl ze tuurt naar andere prooien. Ik kan verder. Nu had ik ook de doorgang aan de andere kant van het wijdebroekenrek kunnen nemen, maar die had ik al geprobeerd en toen kwam ik op de een of andere manier terug op een plek waar ik al was geweest. Over mijn hele lichaam prikken dunne naalden. Wat is het benauwd in dit warenhuis. Relatieproblemen heb ik niet, en ik zou me daarom gelukkig kunnen prijzen. In mijn vrienden- en kennissenkring lijkt het wel of iedereen op het punt staat uit elkaar te gaan. Ik zou blij moeten zijn, ik hoef niet in een onoverzichtelijk warenhuis samen met een partner op wie ik allang ben uitgekeken te zoeken naar kleren die op mijn uitgezakte lijf passen. Maar ik ben op het moment niet gelukkig, en ook niet blij. Geliefden die ik had waren altijd dol op winkelen en kleren uitzoeken en dan zeulde ik er achteraan en maakte flauwe grappen. Prima balans. 'Kan ik u helpen?' Het is een andere verkoopmedewerker (m) en deze kijkt bevreemd. Hij ziet de transpiratie op mijn gezicht en vermoedelijk aan woede grenzend ongeduld in de ogen. Jazeker, zeg ik. Hebben jullie een uitgang? mezza ii Egbert Jan Riethof (67) is journalist, dwarsdenker, ex-leraar, ex-minnaar en vader. Mooie langeafstandswandelingen Het Noaberpad voert je van Bad Nieuwe- schans in Groningen via 415 kilometer grensstreek naar Kleve in Duitsland. Je loopt door prachtige landschappen en vestingstadjes en ontdekt dat het leven in de grensstreek zo gek nog niet is. Bad Nieuweschans is ook de plek waar het Nederlands Kustpad de grens bereikt. Begon je in het Zeeuwse Sluis, dan heb je op dat moment 725 kilometer afgelegd, via stranden en duinen in Zeeland, Zuid- en Noord-Holland, Friesland en Groningen. Als je de twee delen van het Pelgrimspad hebt voltooid, heb je 456 kilometer in de benen en zag je na Amsterdam het Groene Hart en de natuur van Brabant en Limburg. Onderweg zie je uitingen van het katholieke geloof zoals veldkruizen en kapellen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 91