'In die brieven voel je de opsluiting' BIJPRATEN 'Voor de 4 mei-lezing van dit jaar verdiepte ik me in Das Echolot van Walter Kempowski, een soort encyclopedie met brieven en dag boekfragmenten uit de Tweede Wereldoorlog, als stemmen die rechtstreeks tot je spreken. Ik krijg veel brieven als reactie op 't Hooge Nest, de een nog hartverscheuren- der dan de ander. Mensen vertellen intieme details over trauma's van henzelf of hun familie. Ik wilde hun stemmen rechtstreeks laten horen. Omdat hun verhalen samen een groter verhaal vertellen, een maat slaan.' 'Die maat is er een van eenzaam heid en opgelegde stilte. Van verhalen die binnen families zijn verzwegen of afgezwakt. De brieven zijn een reflectie van hoe wij anno 2021 met de oorlog bezig zijn. Kun je maar doorgaan over een oorlog die je zelf niet hebt meegemaakt?' Wat raakt je in de brieven? 'Dat mensen dingen vertellen die ze soms hun hele leven verzwegen. Eén vrouw sloot af met: Dit was wat ik wilde vertellen, mag dat? In die vraag voel je de opsluiting.' Brieven aan 't Hooge Nest verschijnt bij Lebowski 19,99 MEZZA 9 Veel aan Lady Gaga is opmerkelijk, zo ook haar vriendschap met de hoogbejaarde iconische zanger Tony Bennett, die ze 'een van haar muzikale inspirators' noemt. Na het succes volle gezamenlijke album Cheek to Cheek kwam het duo nog een keer bij elkaar voor het album Love for Sale. De plaat is een eerbetoon aan componist Cole Porter en vormt het laat ste album voor Bennett. Hij heett aangekondigd hierna te stoppen omdat hij lijdt aan de ziekte van Alzheimer. Love for Sale 17,99 (cd) 32,99 (lp) Bij ROXANE VAN IPEREN (45) stroomden na het verschijnen van haar boek 't Hooge Nest de brieven binnen. Een deel daarvan verzamelde ze in Brieven aan 't Hooge Nest. Waarom bundelde je de brieven? Wat is die maat?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 89