Heleen van Royen Lieve Fenna, dat we besloten een nieuw maatje voor je te zoeken. Het werd Alpha, een onstuimige Mechelse herder. Ze was een herplaatser en op zoek naar een gouden mandje, net zoals jij en Igor. Jullie werden dikke vriendinnen die samen menig konijn en kat de stuipen op het lijf joegen. Inmiddels zijn we terug in Nederland en ligt de as van Igor in een kistje op zolder. Alpha is negen en jij bent een echte oude dame geworden. Je slaapt langer en loopt korter. Elke drie weken ga je naar de dierenarts, dat is je favoriete uitje. Hij geeft je brokjes die je gulzig weghapt en maakt een injectie met anabolen voor je klaar. De anabolen versterken je spieren. Wat Bart en botox voor mij doen, doen Alpha en de anabolen voor s jou: ze houden je jong. Wat jij nog niet weet, lieve Fenna, is dat ik me sinds kort b ambassadeur van de Koninklijke Hondenbescherming mag noemen. Wie had gedacht dat mijn naam ooit aan 5 iets koninklijks zou worden verbonden? Mijn eerste g daad als ambassadeur is meedoen aan de Honden voor Hondenloop die op 3 oktober in Zeewolde plaatsvindt. s Komen jij en Alpha ook? Jullie lopen dan voor het goede doel: een opvanghuis voor seniorenhonden zonder baasje. Mooi toch? Als je nog andere honden kent, nodig ze gerust uit. Bart zal er ook zijn. We heten Team Heleen en ons motto luidt: elke stap is er een. Hopelijk maken we er een leuke dag van! xxx Je baasje Gefeliciteerd, je bent vandaag dertien en een half jaar geworden. Dat is heel oud. Volgens Wikipedia is de levensverwachting van een Duitse herder tussen de negen en dertien jaar. Ze zeggen weleens dat elk jaar boven de tien mooi meegenomen is. Aangezien je de dertien nu al ruimschoots bent gepasseerd, is elke maand mooi meegenomen. Of eigenlijk elke dag. Af en toe googel ik 'oudste Duitse herder ooit' in de hoop herders te vinden die nog veel ouder zijn dan jij nu bent. Elke dag besef ik dat je er binnenkort niet meer zult zijn. Daarom probeer ik nog meer en nog bewuster van je te genieten. Soms denk ik aan Igor, je voormalige maatje. Hij werd bijna twaalf jaar. We woonden in Portugal, weet je dat nog? Op zeker moment kon Igor amper meer lopen en lag hij alleen nog maar buiten op een versleten bank. Hij zou niet meer beter worden. We lieten de dierenarts komen om hem uit zijn lijden te verlossen, zoals dat heet. Ik plukte snel een rijpe vijg uit een van onze vijgenbomen. Igor schrokte deze zo gulzig uit mijn hand dat ik me nog schuldiger voelde over wat er stond te gebeuren. Gretigheid en euthanasie gaan niet goed samen. Toen de dierenarts klaar was en ze Igor in de kofferbak van haar auto schoof, sprong jij erbij. Het maakte je niet uit waar hij heen ging, je wilde mee. In de maanden na Igors overlijden oogde je zo depressief MEZZA 7 Schrijver Heleen van Royen (56) woont samen met Bart (34). Ze is moeder van Olivia (28) en Sam (25) en oma van Spencer (1 jaar) en van twee bonuskleinkinderen van 13 en 11. Wat Bart en botox voor mij doen, doen Alpha en de anabolen voor jou

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 87