Het is maar goed dat hardloper RICHARD KOOIJMAN (57) single is, want zijn leven draait om de sportvereniging. Daar traint-ie olympiërs, maar hij wordt net zo blij van de pupillen. EVEN VOORDOEN HOE JE over een hekje springt, daar begint hij niet meer aan. Ze kennen hier zijn verleden wel een beetje - dat hij als middellangeafstandsloper aardig heeft gepresteerd - en dan moet je dus geen karikatuur van jezelf worden. Sinds hij zich als jong man netje aanmeldde is Richard lid van Rotterdam Atletiek. Inmiddels geeft de floormanager van een productie bedrijf alweer 27 jaar trainingen bij de vereniging. Hoe gaat dat: je begint met een groep en groeit met ze mee. Vervolgens zegt iemand dat hij op dinsdagen niet kan, is woens dag misschien mogelijk? Zo loopt het langzaam uit de hand en nu is hij er elke dag mee bezig. Dat kan natuurlijk alleen maar omdat hij in zijn uppie is, anders had hij al na een halflaar in scheiding gelegen. Toch blijft het een hobby, vrij willigerswerk doen tegen een minimale vergoeding. Hij heeft al een paar keer gedacht: als deze generatie straks stopt, stop ik ook - intussen komen er van onderaf alweer anderen bij. Begrijpelijk, als atleet werd Richard ook fanatieker als-ie merkte dat er iemand voor hem klaarstond. Je zou het een verslaving kunnen noemen, hij is altijd op zoek naar het beste in een sporter. Het gaat hem niet alleen om prestaties, alhoewel dat wel het meest bevredigend is. Hij vindt het geweldig dat Irene van der Reijken - door hem getraind op de 3000 meter steeplechase - Nederlands recordhoudster is en aan de Spelen in Tokio meedeed. Maar op zaterdag ochtend werkt hij gewoon weer met twaalf kindertjes. Aan Richard de taak ze met een goed gevoel naar huis te laten gaan. Daar doet hij het voor. C

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 85