Je zult maar zo'n wappie als pappie hebben, die zijn ego niet opzijzet Negen mannen opgepakt na trainen voor terreuraanslag 6 LINDA AKKERMANS 0 Grote collectie e-bikes direct leverbaar én 5 jaar garantie! 0 Ruim 650 QWIC dealers, altijd de beste service dichtbij! Het virus haalt het slechtste in sommige mensen naar boven. Zomaar wat berich ten: in Duitsland schoot een boze man een medewerker van een tankstation dood, omdat hij een mondkapje moest dragen. In ons land lopen coronademonstranten zonder blikken of blozen met Jodensterren op. En in Groningen stond een 12-jarig ventje in de rechtbank tegenover zijn bloed eigen vader. De jongen wil zich namelijk dol graag laten vaccineren, want dan kan hij bij zijn doodzieke oma op bezoek. De moeder vindt het prima, maar pa heeft zich laten op fokken door types als Willem En gel en Thierry Baudet en is ervan overtuigd dat het vaccin kwaad kan. Testen dan, zodat zijn zoon tóch nog wat tijd met oma heeft? Is-ie óók op tegen. Pa en ma ma ken sowieso veel ruzie sinds ze uit elkaar zijn. Arm, arm kind. De rechter gaf het ventje geluk kig gelijk. Razendknap vind ik het dat de jongen bij zijn standpunt blijft. Superlief dat hij aan zijn oma denkt en zich niet alleen wil laten vaccineren voor zichzelf, maar ook om de kans dat hij ande ren besmet zoveel mogelijk te be perken. Die heeft duidelijk dus het meeste verstand en het meest so ciale karakter van de familie. Hulde! Maar mijn moederhart bloedt ook voor het jochie. Want je zult maar zo'n wappie als pappie heb ben. Dat je het als ouder zóver laat komen dat zelfs de rechter eraan te pas moet komen. Dat je niet je eigen ego opzij kunt zetten uit liefde voor je kind. Een kind dat gewoon het laatste woord heeft als er onenigheid is, zo staat het ook op de site van de rijksoverheid. En zo heb ik ook te doen met zo veel andere kinderen die het thuis moeilijk wordt gemaakt. Ik ken een gezin waarvan de moeder een week heeft gehuild omdat haar schoon dochter een prik had gehaald. Grote ruzie daar. Op Facebook zie ik berichten van mensen die geen vaccin willen, moeten ze trouwens zelf weten, maar dat hun tienerkin deren ook verbieden. Van testen willen ze ook niks weten. Maar ondertussen wél jammeren dat hun bloedjes vanaf vandaag, als de coronapas wordt ingevoerd, niet meer na het sporten in de kantine een broodje kunnen eten met hun team. Ik wens al die kinderen dezelfde moed als dat 12-jarige ventje uit Groningen. En heel veel sterkte thuis. Dat vooral. Pa heeft zich laten opfokken door types als Willem Engel en Thierry Baudet De anti-terreureenheid van de politie heeft donderdag heel vroeg in de ochtend negen mannen opgepakt in Eindho ven. De verdachten zouden een terroristische aanslag heb ben voorbereid. Chiel Timmermans Eindhoven Het gaat om mannen in de leeftijd van 18 tot en met 31 jaar, allen met een Nederlands paspoort. Acht van hen zijn ook hier geboren, één verdachte komt oorspronkelijk uit Afghanistan. Volgens justitie zou de groep sympathiseren met IS en diens jihadistische gedachtegoed. De mannen worden verdacht van deelname aan een terroristi sche organisatie. Wat de groep specifiek van plan was, is niet dui delijk. Daar doet de politie nog volop onderzoek naar. De grootscheepse actie vond donderdag heel vroeg in de och tend plaats. Bewoners in Eindho ven-Noord werden rond rond vijf uur wakker van een helikopter die rondcirkelde boven de stad. De politie viel ondertussen binnen op verschillende adressen. Bij het doorzoeken van de wo- ningen werden geen wapens of explosieven gevonden. Wel na men rechercheurs laptops en USB-sticks in beslag. De landelijke recherche begon afgelopen zomer een onderzoek, na informatie van inlichtingen dienst AIVD. Gisteren werden de verdachten voorgeleid aan de rechter-commissaris in Rotter dam. Na het weekend, vermoede lijk woensdag, wordt bekeken of er genoeg redenen zijn om de ver dachten langer vast te houden. Afgeschermd Advocaten laten weten dat hun cliënten in volledige beperking zitten. Dat wil zeggen dat ze wor den afgeschermd van de buiten wereld en alleen met hun raads man contact mogen hebben. Ad vocaten kunnen om dezelfde re den niet ingaan op vragen. Drie jaar geleden wist de politie een terroristische aanslag te voor komen door in en rond Arnhem zes terreurverdachten op te pak ken. Volgens justitie was het plan van de mannen om met bomves- ten en kalasjnikovs een aanslag te plegen op een Nederlands festival. Zij werden vorig jaar veroordeeld tot celstraffen tot zeventien jaar. 3 ÉÏT 3 o o; Bekijk nu alle e-bikes en de tijdelijke garantie-actie op qwic.nl ZATERDAG 25 SEPTEMBER 2021 GO X oq' 3- T3 CD Q> 3 O CD (D c/> O 3' r+ 3" CD 3 (D r-h CD Q) □LUIC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 6