Centrale 'Ik heb er moeite mee als mensen denken dat we als VOC alleen maar feestverlichting ophangen' 7 PASPOORT energie. Niet voor hele dagen, maar wel om wat te doen." ,,Tot een paar jaar terug was de VOC echt een mannenclub. Ik vond dat ze wel wat vrouwen konden gebruiken; voor het evenwicht en om dat die vaak anders tegen zaken aankijken. Een aantal bestuurders had het ook heel druk met de eigen zaak en vroeg mij daarom als voorzit ter." „Kritiek mag natuurlijk. Maar ik heb er moeite mee als mensen doen alsof we alleen feestver lichting ophangen en wat promotieactiviteitjes regelen. De nieuwe sfeerverlichting was heel belangrijk voor de stad en hielp ook om de sfeer onderling te verbeteren. De VOC is sterk gegroeid, driekwart van de ondernemers in de binnenstad is lid. We profileren ons ook steeds meer en beter als een belangenvereniging." ,,De contacten met de gemeente Vlissingen zijn hecht en beter dan ze lange tijd waren. De opknapbeurt van de Lange Zelke, waar de ver ouderde overkapping is weggehaald, was er an ders nooit zo snel gekomen. De leegstand is nog niet helemaal opgelost, maar als je ziet hoe snel er nieuwe winkeltjes en horeca-etablisse- menten in bijvoorbeeld de Sint Jacobsstraat en aan de Kleine Markt opnieuw bezet zijn, geeft dat goede moed." ,,Ben je gek. Er blijft genoeg te wensen over. We zijn als VOC zichtbaarder geworden, maar zullen moeten professionaliseren om ontwik kelingen bij te houden en nieuwe kansen te grijpen. De gemeente wil het stationsgebied via het Scheldekwartier met de binnenstad verbinden. Ondernemers in die periferie moe ten dus bij de binnenstad worden betrokken. Ik ben mijn hele leven al voorstander van samen werking, samen kun je ook individueel groter worden dan je op eigen kracht zou kunnen." ,,Ik ben op mijn gezondst nu en mijn kop is nog goed. Maar ik kan niet de hele dag vol gas blij ven gaan. Ik kan een middag rust missen, maar moet dat de drie dagen erna bezuren. Dus ik zal niet de professional zijn die zich hard maakt voor de ondernemersbelangen op langere ter mijn. Die er voor zorgt dat ondernemers kun nen deelnemen en profiteren van de grote am bities van Vlissingen. Ik wil nog wel een paar jaar meewerken, maar daarna wil ik andere leuke dingen doen." ,,Uitstapjes maken. Leuke dingen doen met Marcel, familie en kennissen. Toen ik ziek werd, wist ik direct dat ik geen kwalen aan kin deren wilde doorgeven. Maar ik vind kinderen wel heel leuk, ook als ze van anderen zijn." GO ZATERDAG 25 SEPTEMBER 2021 Jolanda van Boven: „Tevreden achteroverleunen? Ben je gek, er blijft genoeg te wensen over.'' foto dirkjan gjeltema Jolanda van Boven werd op 29 april 1969 ge boren in Schore. Ze heeft een jon gere zus, Diana. Bij Ter Welle deed ze eerst een studie boek houding, maar ze was meer op haar plek als ac- tiviteitenbege- leidster. Nadat ze daar een studie in Middelburg voor afrondde, werkte ze onder meer bij de ver pleeghuizen Der Boede in Koude- kerke en Ceder hof in Kapelle. Vlak nadat ze 'voor de liefde' naar Vlissingen verhuisde, open baarde zich op haar dertigste een ernstige stofwisselings ziekte, die haar arbeidsonge schikt maakte. Na jaren worste len tegen de kwalen vond Jo- landa de medica tie die het leven wat aangenamer maakte. Na het café van haar huidige partner wat te hebben opgevrolijkt, wilde ze meer vrijwilligerswerk buiten de deur doen. Ze stapte in het bestuur van de Vlissingse Ondernemers Centrale, waar van ze sinds vijf jaar voorzitter is. Jolanda is part ner van Marcel Lammers, uitba ter van café The Wicked in Vlissin- gen. Waarom bij de Vlissingse Ondernemers Centrale? Die vrouwelijke 'touch' levert u ook kritiek op? Tijd om tevreden achterover te leunen? En u blijft voorgaan op het samenwerkings- pad? Waar denkt u dan aan?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 55