'Een fitte Fabian zet ik als eerste op het wedstrijdblad' ZEELAND 13 ■m* bekerduel met VC Vlissingen zijn kruisband af. ,,Dat revalidatiepro- ces was wel heel anders'', weet Wilson. ,,Ik was daar iedere dag mee bezig, bijna niemand zag wat ik er allemaal voor deed. Nu zien mensen dat mijn gezicht wat scheef staat en sommigen durven je niet te benaderen. Terwijl het fijn is om onder de mensen te zijn.'' Als hij lacht, houdt hij nog wel een hand voor zijn mond. ,,Want het ziet er nog steeds een beetje vreemd uit.'' Hij zet wel stappen in de goede richting. ,,Als ik mijn huidige situatie vergelijk met die Het lijkt soms of ik in een soort roes leef, de echte scherpte ontbreekt van een maand geleden, dan zit er echt vooruitgang in.'' Voetballen is echter nog vooral toekomstmu- ziek. ,,Vorige week donderdag was ik voor het eerst weer eens kaatser tijdens een training. Heel eenvou dig, zonder weerstand. Ik wilde het gewoon eens proberen, maar het was geen succes. Er liepen ineens weer allerlei gasten voor mijn neus, waardoor ik het over zicht een beetje kwijt was.'' Vanaf de zijlijn ziet hij dit sei zoen hoe zijn ploeggenoten aan een moeizame serie bezig zijn. Zes officiële wedstrijden, drie gelijke spelen, drie nederlagen en nog geen overwinning; Wilson zou zijn team graag aan een eerste zege helpen. ,,Ik vind het heel lastig om iets over de situatie te zeggen'', is hij eerlijk. ,,Na de competitiewed strijd tegen Stedoco hadden we een groepsgesprek. Natuurlijk heb ik een mening en had ik iets kun nen zeggen, maar ik vind het niet gepast om het woord te nemen. We moeten in ieder geval niet te negatief denken, want dan maak je elkaar slechter. Terwijl je elkaar binnen een team juist sterker moet maken.'' Intensief sporten Hij mist het voetbal enorm. De energieke rechtsback, die al elf sei zoenen voor Hoek speelt, zou heel graag weer eens aan rush naar vo ren beginnen. Maar voorlopig houdt zijn lichaam hem nog tegen. Wilson baalt er enorm van. ,,Ik kan nog niet voltijds werken. In tensief sporten - wat ik het leukste vind in het leven - is er ook niet bij. Dat vind ik echt vervelend.'' Wie je ook spreekt bij Hoek, al lemaal zeggen ze Wilson te mis- Ik stond te tollen op mijn benen. Dat heeft er wel ingehakt sen. ,,Dat is een compliment'', zegt de verdediger. ,,Maar ik heb nu geen flauw idee wanneer ik weer kan voetballen. Ik kan er geen tijd op plakken. Mijn coördinatie moet eerst weer helemaal in orde zijn. Het lijkt soms of ik in een soort roes leef, de echte scherpte ont breekt.'' Een paar keer per week is hij vlak over de grens te vinden, bij een fysiotherapeut in Bassevelde. Daarnaast staat Wilson drie keer per week op het veld in Hoek. En vanmiddag zit hij weer op de tri bune, als Hoek op eigen veld aan treedt tegen VVOG. ,,We zitten in een moeilijke fase, ook door meer dere blessures'', zegt Wilson. ,,Ik zou het team nu graag helpen. Ho pelijk kan ik dit seizoen weer voet ballen. Maar voorlopig moet ik het nog rustig aan doen. Stapje voor stapje. Het is helaas niet anders.'' HOEK Lieven Gevaert draait er niet omheen. ,,We missen Fabian enorm'', zegt de trainer van Hoek. ,,Hij is een boegbeeld van de club, die als hij dit is ie dere week zijn niveau haalde. Met hem erbij zou den we ook flexibeler zijn, omdat Fabian op meerdere posities kan spelen. Een fitte Fabian zet ik als eerste op het wedstrijdblad.'' De oefenmeester ziet dat de ver dediger er alles aan doet om terug te ko men. „Don derdagavond gingen we sa men als laatste de kantine uit Fa bian is een jongen van de club, die in mijn ogen onmisbaar is.'' Tegen WOG moet de trainer het opnieuw zonder Wil son en de eve neens nog niet fitte Er- win Franse en Mohammad Ja- bar Zada doen. „Erwin heeft donder dag nog een intensieve oe fening afgewerkt met de jongens die dinsdag niet hebben gespeeld'', aldus Gevaert. ,,lk zag hem met een glimlach van het veld stappen, dat was lang gele den. Met Mo gaat het ook de goede kant op.'' Achter het meespelen van verdediger Roycel James staat nog een vraagteken. ,,Roycel heeft last van zijn lies en trainde daarom don derdag niet mee. Het is even afwachten of we te gen VVOG een beroep op hem kunnen doen.'' Bij de nederlaag in het be kertoernooi tegen Stedoco (2-3) is niet te lang meer stilgestaan. ,,We hebben de focus donderdag op het herstel en de wedstrijd te gen VVOG gelegd. Het heeft geen zin om het mes nog wat dieper in de wond te duwen. We hebben de spelers vooral op de goede momenten van de wed strijd van dinsdag gewezen. Dat we het nu een paar keer in de slotfase uit handen hebben gegeven, gaat wel een rol spelen. Mentaal is het moeilijker. We hopen het tegen VVOG om te kunnen buigen. Het is een cliché, maar iedereen snakt naar die eerste overwin ning.'' zaterdag 25 september 2021 GO een lange weg te gaan Op zaterdag 10 oktober 2020 zoekend naar een opening, tij dens de voorlopig laatste wed strijd die Fabian Wilson voor Hoek speelde. Op bezoek bij Sportlust'46 won Hoek met 0-2. FOTO DANNY PLOEGAERT/ORANGE PICTURES -Fabian Wilson -Fabian Wilson (30) prima

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41