Ruben Hollemans ziet genoeg pluspunten O O) CD Middelburger tekent voor drie jaar bij Nederlandse topploeg ZEELAND 11 Zeeuwse olympiër gaat het mountainbiken combineren met wielrennen op de weg. ,,Ik verwacht bij Jumbo veel en snel te kunnen leren.'' Bretagne De Koning Beker Milan Vader rijdt de komende drie sei zoenen voor Team Jumbo-Visma. De Middelburger (25 jaar) gaat het moun tainbiken combineren met wedstrij den op de weg met het World Tour team. Dat meldde Jumbo-Visma gis terochtend. Vader heeft zich de afgelopen jaren toegelegd op het mountainbiken met de Olympische Spelen in Tokio als hoofddoel. Na zijn tiende plaats in To kio gaat zijn carriere nu een andere fase in. Daarin maakt hij nu ook ruimte voor wielrennen op de weg. „Koersen op de weg is relatief nieuw voor mij'', vertelt hij. „Vroeger heb ik wel op de weg gekoerst, maar niet heel veel. Ik heb er veel zin in. Het team heeft veel kennis en ervaring in huis, dus dat gaat goed komen.'' Performance ,,Ik vind het mooi dat bij Team Jumbo- Visma alles is gericht op performance. Ik verwacht er veel en snel te kunnen leren en me er goed te ontwikkelen als atleet. Een groot doel worden de Olym pische Spelen in Parijs. Ik hoop daar op de mountainbike een medaille te pak ken.'' De link tussen Vader en Jumbo- Visma is snel gelegd. Tim Heemskerk is al jaren Vaders begeleider bij het mountainbiken, hij is tevens perfor- mancecoach bij Jumbo-Visma. ,,Milan is met ons mee geweest op'', aldus Me- Vroeger heb ik wel op de weg gekoerst, maar niet heel veel rijn Zeeman, sportief directeur, ,,en heeft een aantal fysieke testen en per soonlijkheidstesten gedaan. We heb ben hem echt goed leren kennen.'' ,,We zien heel veel potentie in hem. Hij is fysiek buitengewoon getalen teerd. Hij is technisch gezien heel goed op de fiets. Ook zijn persoonlijkheid spreekt ons heel erg aan. Milan is ie mand die heel veel bereidheid heeft om in zichzelf te investeren en goed kan samenwerken.'' Zeeman denkt dat Vaders kwalitei ten 'tot en met het middengebergte' liggen. ,,Hij is explosief bergop. In zo'n wedstrijdprogramma willen we hem dingen gaan leren. Hoe snel pakt hij het op, het rijden in een peloton, een World Tour-peloton? Dat is iets dat we echt nog moeten gaan zien.'' Behalve Vader maakten de broers Tim en Mick van Dijke uit Colijnsplaat al deel uit van Jumbo-Visma. Ook zij zijn binnengekomen via een ander tra ject, namelijk via het veldrijden. Zij combineren dat met het wielrennen op de weg. WK BELOFTES Het was lang geleden dat Hollemans zijn teamgenoten vanaf de zijlijn aan schouwde. De middenvelder had vorig weekend last van een krampscheut in de linkerhamstring. ,,Bij het aanzetten 'zeurde' het een beetje'', merkte hij dinsdag tijdens de warming-up. ,,De bekerwedstrijd kwam net iets te vroeg. Ik kon niet geheel pijnvrij voetballen." Zittend in de dug-out zag hij dat Goes in dezelfde valkuil stapte als in voorgaande weken. ,,Het was weer een wedstrijd waarbij je het jezelf lastig Elk team heeft verliespunten. Dat is voor ons een geluk maakt. Na een verdiende voorsprong lieten we het na om door te drukken en te blijven voetballen. Er sloop een be paalde onzekerheid in de ploeg." Een kwartier voor tij d kegelde Dovo- aanvaller Sabir Achefay de bal tot over maat van ramp van ruim twintig meter afstand stijf in de bovenhoek. ,,Als hij die bal nog tien keer op doel schiet, gaat hij er nooit meer in. In die fase zitten we dus, denk je dan. Dat is enorm frus trerend." Ondanks de pijnlijke nederlaag blijft Hollemans allesbehalve in een nega tieve spiraal hangen. ,,We hebben echt als een team gefunctioneerd", kijkt hij terug op het bekerduel. ,,We kunnen eigenlijk alleen maar trots zijn op de teamprestatie die we hebben neerge zet. Zeker na rust zag je dat we Dovo in de tang hadden.'' De Walchenaar verwacht dat hij vanavond (aftrap 18.00 uur) tegen VVSB - de nummer zeven van de derde divisie - weer fit is. Hij verteerde de donderdagtraining goed. Dat was ook het geval bij Stefan de Bert, die eveneens hamstringklachten had. ,,Ik denk dat ze best een sterk elftal heb ben, zeker als je het op papier bekijkt", vertelt Hollemans over de opponent. ,,Hun resultaten zijn wel wisselvallig." Goes bezet de zestiende plaats. Het verschil tussen beide teams bedraagt vijf punten. ,,De wisselvalligheid zie je in de hele competitie terug. Elk team heeft verliespunten. Dat is voor ons een geluk. Daardoor staat alles nog heel dicht bij elkaar." In Noordwijkerhout moet Goes het doen met een krappe selectie. Ralph de Kok (knie) is langdurig uit de roulatie. Ook Souffiane el Ouazzani (enkel) is er vier tot zes weken niet bij. Achter de namen van Francis Kabwe Manengela (lies) en Riad Elloukmani (lies) staat een vraagteken. 25 september 2021 GO 4 Wielrenner Nick van der Lijke uit Middelburg no teerde zijn derde top 10- klassering in de Ronde van Bre tagne. Hij werd zevende. In het klassement staat hij derde op vier tellen van de leider. 2111 Paralympiër Corné de Ko ning uit Goes roeit komend jaar met Esther van der Loos. Hij deed in 2016 met haar mee aan de Paralym pics in Rio. De Koning zocht een partner omdat Annika van der Meer stopte na het zil veren in Tokio. B. De voetballers van IJzendijke en Steen spelen donderdag in Hoek een be- slissingswed- strijd voor een plaats in de knock-outfase van de districts beker. De teams eindigden gelijk in de poule. De aftrap is om 19.30 uur. Vader richt zich bij Jumbo op Parij s en op wegwielrennen Rudy Boogert Vlissingen Milan Vader in actie op de Olympische Spelen van Tokio. foto belga - Milan Vader Wielrenner Mick van Dijke uit Colijnsplaat is gisteren op het WK voor beloften als 43ste gefinisht, op 28 secon den van de Italiaanse winnaar Filippo Baroncini. De Zeeuwse nummer vijf op de tijdrit van maandag zag wel een teamgenoot op het po dium komen: Olav Kooij sprintte in Leuven naar het brons. Biniam Ghirmay Hailu uit Eritrea werd tweede. Broer Tim van Dijke koerste ook mee. Hij werd 49ste op een kleine anderhalve minuut van de winnaar. Weer liep Goes tegen een neder laag aan. En wederom liet de derde divisionist kansen liggen. Het KNVB-bekerduel tegen Dovo (1-2 nederlaag) zorgde voor een flinke kater aan de rood-witte zijde. Aan voerder Ruben Hollemans zag in de aanloop naar de ontmoeting met VVSB ook een heleboel pluspunten. Len Wolters Goes -Ruben Hollemans O a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39