Hoezo !N&eWlKK€LDl IC Studenten voeren actie voor klimaat: 'Tijd dat er verandering komt' 10 ZEELAND Mario betrapt inbreker in voetbalkantine van Apollo'69 Vrijwillige online veiling: beleggingsportefeuille te Middelburg en Goes te Goes CORDEJONGE 'S-GRAVENPOLDER Mario Schaalje keek raar op, toen hij donderdag aan het eind van de middag bij de kantine van Apollo'69 aankwam. De secreta ris van de voetbalclub uit 's-Gra- venpolder ging even checken waarom de camera verkeerd hing. Dat was al gauw duidelijk: een volslagen onbekende liep rond in de kantine. De inbreker ging er uiteindelijk vandoor. ,,Toen ik eraan kwam, zag ik ineens iemand van achter de bar in de kantine vandaan komen. Ik kende hem niet. Ik schrok me wezenloos." Mario belde meteen een mede-bestuurslid en 112. Toen de politie was gearriveerd en binnen een kijkje nam, was de vogel al gevlogen. Doordat de inbreker gestoord werd, kon hij niet veel meene men. ,,Alleen sleutels en een ge luidsbox. Die box hebben we te ruggevonden in de bosjes. Maar die sleutels, dat is wel vervelend: die zijn van de kantine, het bal lenhok, de kleedkamersdie moeten we allemaal vervangen." De camera heeft toch beelden van de man gemaakt. De politie heeft die gekregen, en Mario heeft ze op Facebook gezet. ,,Het klimaatprobleem is het groot ste probleem dat wij als planeet hebben. Alles is daarmee verbon den. Ik wil een goede toekomst voor de kinderen en jongeren van nu", zegt UCR-studente Emilia Köhn (22). ,,Als we nu actie onder nemen, dan kunnen we misschien nog iets veranderen." Daarom staat zij vrijdagochtend samen met me destudenten van UCR, HZ en Scalda op de Markt in Middelburg. De jongeren hebben zelfge maakte borden meegenomen. Een deel gaat met de trein naar Utrecht voor een landelijke klimaatmars. Vrijdag en zaterdag zijn de 'Social Development Goals Action Days'. In het hele land worden demon straties en bijeenkomsten gehou den. Niet alleen klimaatverande ring, maar ook bestrijding van ar- moede, onderwijs, kansengelijk heid, duurzaamheid en gezondheid staan op de agenda. Bij de HZ wer den gisteren workshops gehouden over verschillende onderwerpen. HZ-studente Isabel Hoff (20) vindt het belangrijk dat ook hier aandacht is voor de actiedag. ,,Het lijkt wel of Zeeland een beetje ach terloopt, terwijl het de eerste pro vincie is die onder water staat, als de zeespiegel stijgt. Het is tijd dat er verandering komt." Ze studeert watermanagement. ,,Ik heb die op leiding gekozen, omdat ik later in mijn beroep verandering kan bren gen." 1 UN SM Verhuurd winkelcentrum te Middelburg Veiling sluit 10nov.'21 Kantoorruimte in stationsgebouw zaterdag 25 september 2021 PM Martijn de Koning 'What do we want? Climate jus tice! When do we want it? Now!' Met die leus trokken Zeeuwse studenten gisterochtend door het centrum van Middelburg. Actie, dat is wat de jongeren wil len. Actie voor een duurzame samenleving. Cornelleke Blok Middelburg Temper* We ;t 5o Jp COUNTDOWN Kijk op de site bij /video Studenten lopen een klimaatmars in Middelburg. foto dirkjan gjeltema Bekijk de veiling BIED MEE! altijd wat te bieden Door de vastgoedexperts van BVA Auctions Onderhands bieden kan t/m 9 november bij de notaris. Notaris: De Zeeuwse Alliantie Mr. H.E. (Henriëtte) Visser T: +31 (0)118 - 65 96 22 Makelaar: Synchro BedrijFshuisvesting BV Dhr. P.S. (Pieter) Nienhuis T: +31 (0)88 -796 24 76 bva-auctions.com/vastgoed

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38