Zeeuwse Morgen Start verkoop Zeeuwse Morgen vrijdag 1 oktober! 6 Weinig bedrijven willen verduurzamen vanwege trage procedure Wonen met het oog op morgen Maar die moeizame en langdurige weg, 'we zijn er ruim twee jaar mee bezig', is volgens hem de reden dat nog maar weinig bedrijven tijd en energie willen steken in deze ma nier van verduurzamen. Dat is ook te zien vanaf het dak van hun be drijf. ,,Alle daken in Arnestein zou den vol moeten liggen met zonne panelen. Maar het zijn er maar een paar", aldus Jeras. Projectmanager Jochem Compiet van Zeeuwind is het helemaal met hem eens. Dankzij het doorzet tingsvermogen van Weststrate en zijn kennis is het volgens hem ge lukt het project tot een goed einde te brengen. Hij geeft aan dat het voor Zeeuw ind echter niet meer rendabel is be drijven te ondersteunen die minder zonnepanelen op hun dak willen. ,,Daardoor vallen helaas bedrijven af." Jeras vindt het verbazingwek kend dat het voor particulieren zo- veel makkelijker wordt gemaakt om te verduurzamen dan voor bedrij ven. ,,Een particulier belt een be drijf en na een paar maanden liggen de panelen erop en is alles gere geld." Jochem Compiet geeft ook aan dat het voor bedrijven echt niet makkelijk is alles zelf te regelen als ze zonnepanelen willen plaatsen. ,,Ieder gebouw is anders en vraagt om een deugdelijk onderzoek op het gebied van dakconstructie, dak bedekking, aansluitingen, verzeke ring en het ontwerp van de zonne- installatie." Met de 1182 zonnepanelen wordt genoeg energie opgewekt om het jaargebruik van het bedrijf en alle huishoudens van de 54 medewer kers op te vangen. Davidse: ,,En dan houden we nog energie over." Langgekoesterde wens Volgens Jeras is het realiseren van een zonnepark een langgekoesterde wens. ,,We verduurzamen op alle fronten om zo onze bijdrage te le veren. Zo hebben we ledverlich ting, elektrische auto's, sensoren in de magazijnen die het lichtver- bruik regelen en warmtepompen." Hij geeft ook aan dat in het assorti ment van Weststrate voor ieder product een duurzaam alternatief in het assortiment is te vinden en ze samen met de klant naar duur zame verpakkingsoplossingen zoe ken Davidse is blij dat dankzij een initiatief van de provincie en Zeeuwind er sinds kort een loket is waar eigenaren van een bedrijfsge bouw ondersteuning krijgen als ze willen verduurzamen. ,,Daar heb ben we de afgelopen jaren vaak op aangedrongen." zeeuwsemorgen.nl iTTwv B0G0R DUN AVAST 12 appartementen en 8 unieke patiowoningen in Middelburg - I U zaterdag 25 september 2021 Zonne-energie moeizame weg Jochem Compiet (Zeeuwind), Rob Jeras en Krijno Davidse (v.l.n.r.) op het dak van Weststrate tussen de ruim duizend zonnepanelen. foto dirkjan gjeltema Het kost een bedrijf veel te veel energie en tijd om milieuvrien delijk bezig te willen zijn, zo vindt directeur Rob Jeras van de Middelburgse verpakkings- en kantoorspecialist Weststrate. Desondanks zetten hij en zijn compagnon Krijno Davidse door, zodat op het dak van hun pand aan de Anodeweg nu maar liefst 1182 zonnepanelen liggen. Emile Calon Middelburg Op vrijdag l oktober kunt u op de website bij downloads alle relevante informatie downloaden. Zaterdag 2 oktober van 10.00 - 12.30 uur kunt u op het parkeerterrein van Faasse Fermont Makelaars (Oostperkweg 3 in Middelburg) een complete set afhalen met o.a. de brochure, de prijslijst en het inschrijfformulier. Reserveer nu uw droomwoning online of maak een afspraak met de makelaar! Zij zijn u graag van dienst, öök tijdens de inschrijfpe- riode! De inschrijving sluit op woensdag 13 oktober om 12.00 uur! FaaMetfefcnuoüt Verkoop informatie: 0118-727000 nieuwbouw@faasse-fermont.nl Ontwikkeling: Vrijdag l oktober om 12.00 uur start de online verkoop van het project Zeeuwse Morgen in Middelburg. In de wijk 't Zand worden 12 duurzame appartementen (91 - 106 m2 GO) en 8 levensloopbestendige patiowoningen (bijna 120 - ruim 140 m2 GO) gerealiseerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34