II Ouders mogen eindelijk weer - voorzichtig - de school in In Brazilië spreekt bijna niemand meer Zeeuws Cornelleke Blok Goes Haar 4-jarige tweeling Nina en So phia laat zelf weinig los. De meiden zitten net in groep 2 van de Bis schop Ernstschool in Goes. ,,Als ik vraag met wie ze gespeeld hebben, antwoorden ze 'met niemand', en als ik vraag wat ze gedaan hebben, zeggen ze 'niks'", zegt Rijk. ,,Je brengt je kinderen elke ochtend er gens heen, maar wat er binnen ge beurt, blijft onzichtbaar. Gelukkig houdt de juf ons via een app op de hoogte. Daar ben ik blij om." Rijk kan volgende week eindelijk weer eens een persoonlijk gesprek met de juf voeren. ,,Heel jammer, dat ik 's ochtends niet mee de klas in mag. Maar ik snap dat de school nog voorzichtig is: ze willen leerkrach ten en ouders beschermen." Aanmelding Basisscholen laten voor het eerst sinds lange tijd weer mondjesmaat even binnen lopen. Ik wil de werk jes in de klas zien en zomaar even met de juf praten. Dat mis ik." Deb bie Verstelle uit Goes ziet er geen probleem in. ,,Ze worden er ook zelfstandiger van als mama niet meer mee de klas in gaat. Het is ge woon zo. Maar het zou leuk zijn als ze weer trots hun tekening kunnen laten zien die in de klas hangt." ouders toe in de schoolgebouwen. Zomaar binnenlopen zit er voorlo pig niet in. ,,We laten groepjes ou ders toe voor informatieavonden, maar zij melden zich vooraf aan, en we zoeken een ruimte waar ander halve meter afstand mogelijk is", zegt directeur Frank Boerebach van basisscholen Het Molenbolwerk in IJzendijke en De Molenkreek in Schoondijke. Gastdocenten mogen ook weer de school in en de activi teitencommissie denkt al na over de sint- en kerstvieringen. Een we kelijks inloopkwartiertje voor de kleuters komt in de loop van het schooljaar misschien weer terug. ,,De jongste leerlingen hebben veel behoefte om hun knutselwerkje aan hun ouders te laten zien. En we willen ouders de mogelijkheid ge ven om de sfeer in de groep te proe ven." Samantha Hoendervangers uit Goes, met kinderen op de Bisschop Ernstschool, heeft er moeite mee dat ze het schoolgebouw niet in mag. ,,Ik vind het een beetje krom. We staan hier met alle ouders toch ook hutjemutje bij het hek? Mijn dochter zit in groep 5, maar ik heb al twee jaar niet bij haar in de klas gekeken. Je weet niet wat er speelt. Voor corona mochten we elke week Het is belangrijk om elkaar fysiek te ontmoeten ten hun kroost 's ochtends nog wel bij het hek afgeven. ,,Er was aan het begin van het schooljaar nog te weinig duidelijk over regels rondom grote groepen. De kleuter gangen zijn bovendien niet zo breed dat we de afstand kunnen waarborgen. Ouders kunnen om die redenen nog niet binnenlopen. We gaan er goed over nadenken hoe we dat later dit jaar gaan doen." Scholen moeten voorzichtig blij ven, vindt Boerebach: ,,Als er een besmetting is, dan zijn de gevolgen voor de school meteen groot. Zeker als het om een leerkracht gaat, want dat betekent lesuitval. In deze tijd vind je niet zomaar een vervanger, dus dan is de kans groot dat een groep naar huis moet." Zwaaien bij het hek Ook bij de Don Boscoschool in 's Heerenhoek zijn de afgelopen we ken voor het eerst weer persoon lijke gesprekken met ouders ge voerd. ,,Heel fijn dat het weer kan", zegt directeur Rita van 't Westende. ,,Ouders vertrouwen hun kind toe aan de leerkracht. Dan is het be langrijk om elkaar fysiek te ont moeten." Vaders en moeders moe- It ELKE MAANDAG t/m 25 oktober 10.00-19.00 ELKE DINSDAG t/m 26 oktober 10.00-19.00 I zaterdag 25 september 2021 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Debbie Verstelle uit Goes met dochters Tess (7) en Lynn (5). ,,Ze worden er ook zelfstandiger van als mama niet meer mee de klas in gaat. Het is gewoon zo. Maar het zou leuk zijn als ze weer trots hun tekening kunnen laten zien die in de klas hangt." foto marcelle davidse 'Ik wil de werkjes in de klas zien' Even een knutselwerkje bewon deren in de klas, of kijken aan welke tafel je kind zit. Dat is al ruim anderhalf jaar onmogelijk voor ouders van basisschool leerlingen. Suzanne Rijk uit Goes is door het coronavirus zelfs nog nooit in het schoolge bouw van haar kinderen ge weest. ,,Je hebt geen idee bij wie ze in de klas zitten, en welke ouders bij de kinderen horen." -Rita van 't Westende, directeur Don Boscoschool Floor krijgt nog snel een knuffel van papa. Amber wacht geduldig op haar vriendinnetje. De kinderen gaan zonder ouders het school plein van basisschool Molenbolwerk in IJzendijke op. foto anne hana

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29