Beleef de meest geliefde musical aller tijden 25 250.000ste toestel Toen wij in 1957 verhuisden van Haarlem naar Leiderdorp (ik was toen 11 jaar) raakte ik ook mijn vaste kijkadressen kwijt. Elke woensdag- en zaterdag middag ging ik met de bus naar familie die al televisie had. Daar keken we het kinderuurtje, dat begon met De Verrekijker, zeg maar het huidige Jeugdjour naal. We genoten van Dappere Dodo, Pipo de Clown, Peppi en Kokki, Okkie Trooy en vooral van acteur, presentator en goochelaar (meneer) Adrie van Oorschot. Ik was dus maar wat blij toen mijn ouders in decem ber '57 zelf een toestel kochten. De verplichte registratie bij de Dienst Kijk-en Luistergelden van de PTT had mijn vader door ziekte iets moeten uitstellen, maar dat pakte niet slecht uit: ons toestel bleek het kwartmil joenste toestel te zijn dat door de PTT was geregistreerd. Voor de NTS was dat aanleiding om op 21 januari 1958 vanuit ons huis in Leiderdorp een recht streekse reportage te verzorgen. Al vroeg in de ochtend stelde de PTT een grote mobiele zend mast op in de straat en versche nen de reportagewagen en an dere voertuigen van de NTS met camera's, licht en geluid. Het was een koude winterdag. In de middag begon het te sneeuwen en tijdens de uitzending (om 20.30 uur) lag er een dik pak sneeuw. Op mijn netvlies staan nog de beginbeelden: de NTS- vlag aan de antenne op het dak en de beweging van de camera naar beneden langs mijn slaap kamerraam waar ik volgens het draaiboek moest staan in py jama. Het werd een feestelijke uitzending waarbij de omroep- sters Karin Kraaykamp, Ageeth Scherphuis, Tanja Koen en Verti Dixon (Hannie Lips was helaas ziek) in een open landauer arri veerden en cadeaus overhandig den. Mijn vader kreeg een paar sloffen en een jaar gratis kijk geld. Mijn moeder een tv-tafel, mijn zus een weekendtas, mijn broer een langspeelplaat. Ik kreeg een postzegelloep. We waren er maar wat blij mee. De loep heb ik nog steeds. E.J.A. Hellemink, Dedemsvaart Polygoonjournaal Mijn moeder had nog een krantenknipsel van een concert van Lionel Hampton in Den Haag in 1956. Mijn vader, toen 18 jaar, was een groot fan van hem. Zijn vrienden en hij waren zó aan het dansen en schreeuwen, dat de tv-camera op hen werd gericht. Het filmpje verscheen in het Polygoonjournaal en foto's kwamen in de kranten. Enkele jaren geleden ging mijn dochter met een vriendin naar het Open luchtmuseum in Arnhem. Mijn vader was toen net overleden na een rotziekte. Groot was haar verbazing dat precies toen zij binnenliep dat filmpje op een groot scherm werd vertoond en zij mijn vader zag genieten. Dit zal altijd ons 'tv-verhaal' zijn en blijven. Merle Brands (60), Arnhem 'Hartver warmend' Beurzen open, dijken dicht Mijn mooiste en emotioneelste tv-mo ment was na de uitzending van de actie 'Beurzen open, dijken dicht', die ik helaas zelf nooit heb gezien. Met de watersnood in Zeeland op 1 februari 1953 was ik 9 jaar. Het was carnaval in het zuiden. We gingen toen als jongens met zelfgemaakte rom melpot langs de deuren om snoepcenten op te halen. We zongen Jan 't is vasten avond en gingen met de pet rond. Onze pa zei: ,,Als je het geld aan de actie geeft, zal ik het bedrag verdubbelen.'' Zo gezegd zo ge daan. Het actiecomité nodigde ons uit om het geld (25 gulden) tijdens de uitzending, vanuit het Philips concertgebouw in Eind hoven, zelf te overhandigen en het lied te zingen met de rommelpot. Samen met mijn broer en begeleiding naar Eindhoven. Mijn tv-moment was de dag na de uitzen ding toen de dochter van de slager zei: ,,Ik heb jullie gisteravond op de tv gezien.'' Johan van de Pol (77 Helmond Dorus Als dienstplichtig militair lichting 54-2 genoot ik in de kantine van de luchtdoel artillerie basiskamp De Lier samen met mijn collega's van het amusementspro gramma Saint Germain des Prés met Dorus. Op een gegeven moment kwam per onge luk een cameraman in beeld. Dat was mijn magische tv-moment. Ik had nogal moeite met mijn beroepskeuze. Op dat moment flitste door mijn hoofd: Dat ga ik ook doen! De volgende dag heb ik mij ingeschreven bij de Haagse fotovakschool voor een drie jarige opleiding. Na drie, vier, vijf keer sol liciteren werd ik in 1962 aangenomen als assistent-cameraman (kabelsjouwer) bij de NTS. Als vaste tv-cameraman werd ik later ingepland voor allerlei programma's, zoals kerkdiensten, Zandvoort-racerij, Elf stedentocht 1962, Tweede Kamerverslagen. Na vier jaar werd ik eerste cameraman, on der andere bij Dagboek van een herdershond. Jan de Jong (87), Agelo Dit is een klassieker om naar uit te kijken: The Sound of Musici Een van de meest geliefde musicals aller tijden nu te zien in theaters door het hele land. Beleef de Nederlandstalige voorstelling over het hartverwarmende verhaal van Maria en de familie Von Trapp. Verheug je op een heerlijk nostalgisch avontuur samen met je familie, vrienden of vriendinnen. Boek nu tickets bij jou in de buurt en ontvang 5,- lezersvoordeel! Bestel nu op pzc.nl/soundofmusic PC ZATERDAG 25 SEPTEMBER 2021 Pipo de Clown, Peppi en Kokki en Okkie Trooy roepen fijne herinneringen op. fotosanp Dorus. FOTO ARCHIEF FOTOCOLLECTIE ANEFO Han Peekei noemt de vele inzendin gen van lezers hartverwarmend. ,,De warmte in de verhalen bewijst hoe belangrijk televisie is als kompaan van de mensen'', zegt de tv-maker. Het idee van de lezers- oproep ontstond enkele weken ge leden, toen Peekel in de voorberei ding zat van het vierluik 70 Jaar TV: Je Beste Vriend. Daarvoor inter viewde hij een flink aantal promi nenten, zoals Floortje Dessing, Humberto Tan, Jan Jaap van der Wal, Johnny de Mol, Joop van den Ende, Koos Pos- tema, Matthijs van Nieuwkerk, Paul de Leeuw, Paul Römer, Peter van der Vorst, Ria Bremer en Rik Felderhof. Zijn gesprek met Peter R. de Vries werd al uitgezon den. De serie is op zaterdag 2 en de woensdagen 6, 13 en 20 oktober om 21.30 uur te zien bij Omroep MAX op NPO 1. Han Peekel. FOTO MARLIES WESSELS DE M U S I C A L K L A 5 S I E K E R VOOR DE HELE FAMILIE PJ CW Mc Ci" *I<3ÜL? ilttÜJLAÏ *Deze actie is geldig voor geselecteerde voorstellingen in diverse theaters. Kijk voor de actievoorwaarden op bovenstaande url.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25