Angela Wie de Televizier Ring niét wint v/ 24 KIJKT TV Kleine tip voor Achmed Akkabi, het brein achter de serie Mocro Maffia: mocht hij serieus kans willen maken op de Televizier-Ring, dan kan hij zich op de avond van het Gala beter een andere houding aanmeten dan zijn 'ik weet hoe geweldig ik ben, deze nominatie doet me niks'-pose van donder dagavond bij Jinek. Ietsje minder Luizenmoeder, een beetje meer Beau van Erven Dorens, zou ik zeggen. Daar is de stemmende Televizier-kijker gek op. Voor wie de uitreiking van 2018 niet meer zo helder op het netvlies heeft: genomineerde De Luizenmoeder was de gedoodverfde winnaar, het openen van de envelop was slechts een formaliteit. Dat dachten hoofdrolspelers Ilse Warringa, Diederik Ebbinge en Jennifer Hoffman óók, dus hingen ze zo blasé in hun stoelen in Afas Live, dat het strontvervelend was om naar te kijken. Beau daarentegen gedroeg zich bescheiden, bijna nederig en ging er prompt met de Ring vandoor. Waarmee ik niet wil suggereren dat hij de prijs ten onrechte heeft gekregen. Helemaal niet. 5 Days Inside was in zijn tijd tv van de buitencategorie. Wie het verschil wil zien tussen een oprecht geïnteresseerde en maatschappelijk betrokken tv-maker en een leuk poppetje voor de camera, moet maar eens een oude aflevering van Beau terugkijken en daarna het slappe aftreksel opzoeken dat Geraldine Kemper en Rick Brandsteder momenteel afleveren op RTL 5. Bovendien past de winst van Beau in een trend die zich de laatste jaren nadrukkelijker manifesteert bij de Televizier-Ring (die ik van harte toejuich): de kijker beloont échte verhalen, échte mensen, échte emoties. Het hoeft niet allemaal met BN'ers, show- trappen en glitterende pailletten. Het mag schuren, raken, pijn doen. Over mijn Lijk is daar het ultieme voorbeeld van, maar het eerste seizoen van Chateau Meiland ook, en nu de nominatie van De Kinderen van Ruinerwold en Een Huis Vol weer. Zelfs het voor dragen van een dramaserie zoals Mocro Maffia past naadloos. Vertel mij anno 2021 namelijk maar waar de realiteit ophoudt en het script begint. Al helpen een stevige campagne op sociale media en een jonge fanbase die moeiteloos de weg weet in digitale stem- procedures natuurlijk ook een handje om zo'n nomi natie voor elkaar te krijgen. Misschien zijn beide ook voldoende om op 14 okto ber de belangrijkste tv-prijs (want: van de kijker, voor wie tv wordt gemaakt) van ons land te winnen. Dan moet Achmed Akkabi mijn goedbedoelde tip maar vergeten. Maar ik weet wel dat ik liever op de verrukte hoofden van de families Jelies, Cudogham of Budden- bruck uit Een Huis Vol stem of de openhartigheid van Shin, Mar Jan, Edino, en Israël alias De kinderen van Ruinerwold beloon, dan dat ik mijn telefoon pak voor een 'ik weet dat ik geweldig ben, die nominatie doet me niks'-pose van een acteur. Dat heeft alles te maken met een voorkeur voor echte mensen en dito emoties. Quote van de dag Intiem met Ed Sheeran Jandino stopt tour TELEVISIE 70JAAR Welk tv-moment was voor u dierbaar? In de aanloop naar het televisieprogramma 70 Jaar TV: Je Beste Vriend gaven lezers massaal antwoord. Een bloemlezing langs Swiebertje, Willy en Willeke Alberti en de moord op John F. Kennedy. Op hoop van zegen In de jaren 60 kwam het toneelstuk Op hoop van zegen op tv. Mijn aanstaande schoonmoeder was op 24 februari jarig en wilde het graag zien. De zus van mijn verloofde had als enige een tv, dus wij met z'n allen naar zijn zus, een straat ver der, met gebak, drank en hapjes. In het donker (alleen een klein schemerlampje op de tv) keken wij naar het toneelstuk. De man van Kniertje was, zoals dat heette 'op zee gebleven' en Geert (gespeeld door Rudi Falken- hagen) nam als oudste zoon die taak in het gezin over. Een geweldig toneelstuk. Op 14 april 1966 zijn wij getrouwd en op 1 juli 1968 werd onze oudste zoon gebo ren. Hij heeft zijn naam te danken aan die stoere Geert, en gaat al 53 jaar met die naam door het leven. Riet Vermeulen-Evers (78), Oosterhout JFK Mijn tv-moment vond plaats op 22 november 1963 rond half acht in de avond. De populaire president Kennedy werd bijna live door zijn hoofd geschoten. Ik ben die avond nimmer vergeten door deze brute moord die zich voor onze ogen afspeelde. Er was een tweede reden, van persoonlijke aard. Op het moment dat JFK werd vermoord, was ik 16 jaar en had ik frieten op het gas gezet. Aangeslagen vergat ik totaal wat zich in de keuken afspeelde. Tot de stukken kalk van de muur sprongen. Ik sprong op, wist door de zwarte rook nog net de gordijnen en meer spullen te doven en de vlam in de pan te stoppen. Het scheelde weinig of het hele huis was afgebrand. Harry van Hemmen (74), Mazcuerras (Spanje) Knop In de jaren 1965/1966 was er maande lijks op zaterdagavond de Zaterdag avondshow met Willy en Willeke Alberti op tv. Mijn vriendinnetje en ik waren fan van Willeke. Wij had den nog geen tv, mijn vriendinnetje wel. Ik mocht daar kijken, ik was 12. Tijdens de show merkte ik op dat ik hoopte dat Willeke Spiegelbeeld zou gaan zingen. De vader van mijn vriendinnetje maakte mij wijs dat hij via de knop aan de zijkant van de tv contact kon krijgen met de studio. Hij draaide zogenaamd aan de grote knop en ik riep zo hard als ik kon: 'Willeke, wil je alstublieft Spiegel beeld zingen?' En wat gebeurde er? Enkele minuten later zong ze mijn verzoeknummer! Tot op de dag van vandaag word ik ermee geplaagd: mijn vriendinnetje Anneke van toen is inmiddels al meer dan veertig jaar mijn schoonzusje. Rita de Groot-Willems, Nijeveen Mijn liefde voor muziek, mijn publiek, mijn jongens, de zalen en mijn team is onvoorwaardelijk ZATERDAG 25 SEPTEMBER 2021 PC MUZIEK Ed Sheeran geeft op 5 okto ber een intiem optreden voor ongeveer twee honderd mensen in The Qube van Qmusic. Luiste raars van de radiozender maken tussen 27 september en 3 oktober kans om bij het optreden aan wezig te zijn. THEATER Jandino Aspo- raat stopt met zijn theatertour. De comedian wil 'de tweedeling in de samenleving tegengaan', waarmee hij doelt op het gebruik van de coronapas. Asporaat wil pas weer spelen als iedereen welkom is bij zijn shows. 'Door JFK vergat ik de frieten op het fornuis' Dennis Jansen De Zaterdagshow met Willy en Willeke Alberti in 1965. 1 - Roxeanne Hazes laat haar tour met gemengde gevoe lens doorgaan, nu de coronapas wordt ingevoerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24