7 PSV wacht een hete middag bij Willem II (V Coach Erik ten Hag op de vraag wat er nog beter moet bij een ontketend Ajax 21 Ajax denderde de voorbije week als een pletwals door de eredivisie en de Champions League. Wie denkt dat er in aanloop naar het thuisduel met Groningen nauwelijks nog ruimte voor verbetering is, heeft het volgens trainer Erik ten Hag goed mis. „Gemakzucht zit in het DNA van Ajax." om zijn ploeg en met name zijn steunpilaren fris te kunnen hou den. Niet alleen let hij op de benen, ook mentaal laat hij zo weinig mo gelijk ruimte voor verslapping. ,,Door spelers een spiegel voor te houden en te laten zien waar ze zich nog moeten verbeteren. Dan zijn ze het vaak met me eens. Ik geef mijn mening, maar vraag ook naar die van hen. Zitten meestal op de zelfde lijn, waardoor we ons indivi dueel en als collectief nog kunnen verbeteren." Zo wees Ten Hag, die tegen Gro ningen weer kan beschikken over de van een liesblessure herstelde Davy Klaassen, Ryan Gravenberch deze week op zijn gemakzucht. Het toptalent van Ajax erkende na de simpele zege in Limburg ook af en toe moeite te hebben om de scherpte te houden. ,,Zie, dat is dus al een punt van verbetering. En het is te prijzen dat Ryan zich daar be wust van is, want het moet echt be ter. Zeker als je die stap wil maken naar internationaal topvoetbal", legt Ten Hag uit. De trainer weet ook dat als je de academie van Ajax doorloopt en het al jaren gewend bent om veel te winnen en prijzen te pakken, de nonchalance er ook wat sneller in sluipt. ,,Het zit in het DNA van Ajax om gemakzuchtig te worden. Dat moeten we er in de opleiding al uit bannen. Zeker in ons team moeten we daar ook voor waken en verslap ping niet toestaan. Gelukkig heb ik een aantal routiniers die dat haar fijn aanvoelt en er ook mee bezig is om jongeren mee te nemen en veeleisend te zijn." Antony Antony is voor het eerst opgeroe pen voor de nationale ploeg van Brazilië. De rechtsbuiten van Ajax mag zich begin komende maand melden in zijn vaderland voor de kwalificatieduels met Venezuela, Colombia en Uruguay. ,,Dit is een van de gelukkigste dagen in mijn ,,We zitten er lekker in, ja", stelt Ten Hag met gevoel voor understate ment, nadat zijn ploeg Cambuur (9-0), Sporting Portugal (1-5) en Fortuna Sittard (0-5) vermorzelde. ,,Maar geen enkele ploeg is in sep tember in topvorm. Ik hoop ook niet dat dit onze beste vorm is. We zullen door moeten groeien, willen we titels halen." Wie Ajax de voorbije weken in het nog prille seizoen al combine rend de kansen en goals aaneen zag rijgen, zal zich afvragen of het nog veel beter kan. Ten Hag reageert daarop met een klassieker: ,,Heb je een uurtje? Ik ben serieus. Er zijn zoveel zaken waar we aan moeten werken. We leggen de lat hoog. Om het in perspectief te plaatsen: in En schede (1-1 tegen Twente) deugde er nog niks van. Nu schijnt het hal leluja te zijn. Maar er kunnen nog zoveel zaken beter." De trainer zelf waakt continu voor verval. In de zomer al, door aan te dringen op een bredere selectie EREDIVISIE/ Programma Stand g leven en die van mijn familie. Het is een lange weg geweest, maar we hebben het gehaald", schreef de dolgelukkige Antony op instagram. De eerste uitnodiging komt hem volgens Ajax-coach Ten Hag ook toe. ,,Ik weet het al een tijdje. Dit is fantastisch voor hem. Het is heel eervol om voor de Sele^ao geselec teerd te worden." ,,Antony heeft goed gepresteerd en het daarmee verdiend'', zei Ten Hag. ,,Het is iets uitzonderlijks. Bra zilië heeft een onvoorstelbaar groot potentieel. De bondscoach heeft veel keus, maar komt onder meer bij hem uit. Hij heeft geweldige Spelen gehad. Daar werd hij nau welijks gewisseld. Dat zegt ook iets over hoe hoog hij in de hiërarchie zit. Dat laat hij bij Ajax ook zien op het hoogste niveau, in de Champi ons League." Met de handtekening van Armando Obispo onder een nieuw, verlengd en sterk verbeterd contract sloeg PSV gisteren buiten de lijnen een belangrijke slag. De centrale verde diger is dit seizoen uitgegroeid tot vaste waarde in de ploeg van Roger Schmidt en lijkt naast de Braziliaan André Ramalho zijn belofte in te lossen. Reden voor directeur voet balzaken John de Jong om hem tot medio 2025 vast te leggen. Voor Obispo en PSV is het nieuwe contract naast de drie pun ten tegen Go Ahead Eagles deze week een ruggensteun om vandaag de Brabantse derby met Willem II met vertrouwen in te gaan. Afge zien van de zege in Deventer en de krabbel van het grote talent was er afgelopen week niet veel positiefs te melden over PSV, dat de wonden likte na de dikke nederlaag tegen Feyenoord van afgelopen weekend. Een van de redenen waarom het minder liep, was het ontbreken van middenvelder Ibrahim Sangaré. Zo is althans de communis opinio in Eindhoven. Trainer Roger Schmidt daarover: 'Een speler als Ibrahim hebben wij nodig, heb ik de afgelo pen weken ook al aangegeven. Op het middenveld is hij voor ons een man die duels wint en daarmee le vert hij een belangrijke bijdrage. Ik vond dat ook bij Pablo Rosario zo." Tegen Willem II kan de Ivoriaan mogelijk alweer terugkeren na een blessure boven de liezen. ,,Ook Ma rio Götze is misschien nog een op tie, maar we moeten afwachten hoe hij en Ibrahim zich voelen na de training." Willem II heeft in Eindhoven niet de status van favoriet, maar is wel een tegenstander die na goede weken respect ontmoet. Schmidt kan niet beschikken over Noni Ma- dueke. ,,Ik verwacht hem wel voor de interlandperiode van volgende week weer terug." zaterdag 25 september 2021 Erik ten Hag lacht met de Ar gentijn Martinez op de training. FOTO PRO SHOTS MIS GEEN GOAL VAN Ajax - FC Groningen Ga naar de AD-app of V y ad.nl/goalalert, installeer gratis Goal Alert en ontvang tijdens wedstrijden binnen 5 minuten een melding én een video van elk doelpunt. 'Heb je een uurtje?' Johan Inan Amsterdam SPEELRONDE Vandaag 16.30 uur Willem II PSV 18.45 uur Ajax - FC Groningen 18.45 uur Vitesse - Fortuna Sittard 21.00 uur Feyenoord - NEC 21.00 uur FC Utrecht - PEC Zwolle Morgen 12.15 uur Sparta - Cambuur w 0 c c AZ - Go Ahead 14.30 uur Heerenveen - FC Twente 16.45 uur Heracles - RKC gespeeld 1 Ajax 6 w 5 v 0 pt 16 (v-t) 27-1 2 PSV 6 5 0 15 16-8 3 Willem II 6 4 13 8-6 4 Feyenoorc 5 4 0 12 14-4 5 FC Utrech 6 3 2 11 12-4 6 FC Twente 6 3 2 10 10-7 7 Heerenveen 6 3 2 10 8-9 8 Cambuur 6 3 0 3 9 11-18 9 Vitesse 6 3 0 3 9 5-13 10 NEC 6 2 2 2 8 4-9 11 Go Ahead Eagles 6 2 0 4 6 6-10 12 Sparta 6 3 2 6 6-10 13 RKC 6 2 3 5 9-11 14 FC Groningen 6 2 3 5 6-10 15 Heracles 5 3 4 5-8 16 Fortuna Sittard 5 3 4 5-12 17 AZ 5 0 4 3 6-11 18 PEC Zwolle 6 0 5 1 1-8 PSV kon niet veel vertrouwen peuren uit de afgelopen duels, maar heeft nu wel de zekerheid dat Armando Obispo langer bij de club blijft. Rik Elfrink Eindhoven Noni Madueke ontbreekt bij PSV. FOTOPROSHOTS METROPOOLftEGIO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21