20 Feyenoord wisselt nauwelijks, ondanks overvol speelschema Feyenoord mist tegen NEC alleen Marcus Pedersen. De Rotterdammers werken het overvolle programma vrijwel altijd af met dezelfde namen. Ook coach Arne Slot vraagt zich af of dat kan. Radacanu: nieuwe coach Messi terug op trainingsveld Boorman is de coach op WK De derde wedstrijd in precies een week tijd, bij veel clubs is het een beladen item. Feyenoord moest zondag tegen PSV (0-4), volgens trainer Arne Slot, 'ongelooflijk veel lopen' en ook woensdag tegen Hee renveen (3-1) had hij op dat vlak he lemaal niets te klagen. ,,Ik vond het tegen die ploeg zelfs indrukwek kend. Ze hebben echt negentig mi nuten geprobeerd Heerenveen af te jagen,'' zegt Slot. Maar kan een ploeg dat blijven opbrengen, in ogenschouw geno men dat Feyenoord vrijwel voort durend met dezelfde spelers aan de aftrap staat? Gaat het ook vanavond tegen NEC goed? Tegen PSV speelde Fredrik Aursnes in plaats van Bryan Linssen en tegen Hee renveen was dat precies andersom. De wissels variëren tot op heden ook niet veel. Lutsharel Geertruida, Cyriel Dessers en soms Ramon Hendriks, dat is het vaak wel aan Rotterdamse kant. Tegen NEC van avond (aanvang 21.00 uur) ont breekt de geblesseerde Marcus Pe- dersen, zijn vervanger is Lutsharel Geertruida. Rekening Of we dit kunnen volhouden zon der de rekening een keer gepresen teerd te krijgen? ,,Dat is wel iets dat ik mezelf ook steeds afvraag als ik naar het stadion rijd'', zegt Slot. ,,Ik werk nog niet zo heel lang met deze jongens. Los van de fysieke compo nent ben je als trainer ook erg be nieuwd hoe ze omgaan met over winningen, zoals bijvoorbeeld die 0-4 in Eindhoven. Dat zijn vragen die ook ik constant heb.'' Slot blijft in de kleedkamer bena- drukken wat dit Feyenoord nodig heeft om wedstrijden te winnen. De eerste vereiste is volgens de trai ner 'heel erg hard werken'. Voor de wedstrijd tegen Heerenveen vertel den zijn spelers 'een goed gevoel' te hebben. Logisch, na de eclatante 0 4 in Eindhoven. ,,Maar met een goed gevoel, win je geen wedstrij den'', zegt Slot. ,,Je wint wedstrij den door heel hard te lopen. Ik heb mijn spelers beelden laten zien van momenten waarop ze op dat vlak als een gek tekeer gingen tegen PSV. En aangegeven dat wij dat we derom nodig hadden om deze wed strijd te winnen.'' Die bereidheid, daar zal het niet aan schorten. De vraag is meer kan Feyenoord, met vrijwel altijd de zelfde opstelling, ongestraft zoveel gas blijven geven met een bomvolle wedstrijdkalender. De praktijk zal het uitwijzen, maar Slot deed het bij AZ ook. ,,Bij AZ wist ik na een MIS GEEN GOAL VAN Feyenoord - NEC paar seizoenen werken dat de spe lers in staat waren om om de drie dagen vol gas te geven'', zegt Slot. ,,Het hangt er ook vanaf hoe spe lers zijn opgeleid. Bij AZ werden spelers in de jeugd bijvoorbeeld fy siek zo getraind dat ze dat aan kon den. Ik ben nog niet zo lang bij Fey- enoord, dus het is voor mij ook elke keer weer even afwachten: hoe gaan we om met nederlagen of overwinningen en kunnen we het fysiek allemaal wel opbrengen?'' Belasting Merkt Slot eigenlijk dat zijn pupil len qua belasting het deze maand zwaar hebben of gaan de spelers van Feyenoord fluitend van wed strijd naar wedstrijd. ,,Tot op heden hebben ze aangetoond dat ze fysiek goed voor de dag kunnen komen als ze 72 uur rust hebben gehad. Dat was alleen tegen FC Utrecht niet zo en toen was er ook minder rust dan die 72 uur. Maar let wel: fysiek is niet de enige component die beslis send is om wedstrijden te winnen.'' Slot kijkt naar zijn spelers, praat veel met ze en kijkt ook naar data uit wedstrijden en trainingen. Die mix is beslissend of hij spelers wel of niet klaar vindt voor de volgende wedstrijd. ,,Want er is meer dan al leen data'', zegt Slot. zaterdag 25 september 2021 GO Feyenoord-trainer Arne Slot geeft spits Cyriel Dessers instructies in het duel tegen Heerenveen. foto anp Altijd dezelfde spelers, kan dat eigenlijk wel? Mikos Gouka Rotterdam Ga naar de AD-app of V ad.nl/goalalert, installeer gratis Goal Alert en ontvang tijdens wedstrijden binnen 5 minuten een melding én een video van elk doelpunt. WIELRENNEN Emma Ra- ducanu, de Britse tennis ster die onlangs vanuit het niets de US Open won, heeft gebroken met haar coach Andrew Richardson. In een toelichting liet ze weten dat ze op zoek is naar een nieuwe uitdaging. Raducanu wil een coach met meer ervaring op het hoogste niveau. ,,Na zo'n overwinning is het natuur lijk moeilijk om dat gesprek met iemand te voeren. Maar ik heb iemand nodig die meer ervaring op het hoogste niveau heeft'', aldus Raducanu. TURNEN De Nederlandse turnsters staan volgende maand bij de WK in Japan onder leiding van de Ameri kaanse coach Aimee Boor man. Zij maakte eerder dit jaar in de aanloop naar de Olympische Spelen en ook in Tokio al deel uit van de begeleidingsstaf. Tech nisch directeur Mark Meijer van gymnastiekunie KNGU heeft nu overeenstemming kunnen bereiken met Boor man over de WK in Kitaky- ushu, waar ze de turnsters Elze Geurts, Vera van Pol, Sanna Veerman en Naomi Visser gaat begeleiden. ,,Ik wilde graag kennis, erva ring en een dame toevoe gen aan de staf'', zegt Mei jer. ,,Ik ben blij dat Aimee meegaat naar Japan.'' VOETBAL Lionel Messi (34, foto) heeft de training bij Paris Saint-Germain her vat, maar de Argentijnse aanvaller moet de competi tiewedstrijd vandaag tegen Montpellier overslaan. Messi, die afgelopen week een lichte knieblessure op liep, trainde gisteren indivi dueel. De medische staf bekijkt morgen hoe het herstel gaat en of hij twee dagen later wel kan spelen tegen Manchester City in de Champions League. Messi liep afgelopen zon dag tegen het Olympique Lyon (2-1) van coach Peter de knieblessure op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20