Van der Breggen: 'Een afscheid op het allermooiste podium' II ogen weer op Mathieu van der Poel gericht 19 Brons voor belofte Kooij Sagan gaat voor nr. 4 Dominant Ze kijkt ernaar uit. Voor Anna van der Breggen is het WK haar aller laatste wedstrijd als wielerprof. En dat wordt bijzonder, zegt ze. ,,Het is heel mooi om dit WK te rijden", blikt de regerend wereld kampioene vooruit. ,,Zo in België met al die mensen, in de sfeer die we gewend waren. Het is een af scheid op het allermooiste po dium. Dat merkte ik al toen we het parkoers aan het verkennen waren. In Leuven stond al flink wat publiek. We zijn die sfeer in coronatijd snel vergeten. Dat zorgt ervoor dat er wereldwij d heel veel rensters zijn die deze wedstrijd willen rijden." Waar ze óók naar uitkijkt, is het einde van haar carrière. Omdat het momenteel even niet meer zo lekker gaat. ,,Het is fijn om het na het WK achter me te hebben", zegt ze. ,,Want ik kom niet zo hard vooruit en dat is iets wat ik nog nooit eerder heb meegemaakt. Van die kant is het fijn dat dit mijn laatste wedstrijd is. Dat ik een stapje terug kan doen en helemaal kan uitrusten." Haar vormdip is volgens Van der Breggen (31) niet mentaal. Ze had allang besloten te stoppen en eindigt ook met een zeer succes vol seizoen. Ze won onder meer Omloop het Nieuwsblad, de Waalse Pijl en de Giro d'Italia. Zo met het einde van haar carrière in zicht kan het voor verzadiging hebben gezorgd, een verminderde motivatie. Maar dat is niet zo. ,,Ik heb naar dit WK toegewerkt en hoop van betekenis te kunnen zijn. Maar op de fiets lukt het mo menteel niet. Dat is een heel nieuwe ervaring voor me en ik weet de oorzaak ervan niet. Het is leerzaam, ook met het oog op mijn carrière als ploegleider, om dit mee te maken." Het is leerzaam, ook met het oog op mijn carrière als ploegleider, om dit mee te maken De uitslag van het WK maakt voor haar carrière niets uit, zegt ze. ,,Die is gewoon geslaagd. En ik ga genieten van nog één keer koersen. Ik neem ook afscheid van de personen rondom de Neder landse ploeg. De meiden met wie ik mijn hele carrière heb gekoerst. Dat is waar ik nu mee bezig ben. Terugdenken aan mijn hele car rière komt later." Eerst moet ze die regenboogtrui nog overdragen. ,,Zelf winnen zit er voor mij nu niet in. Ik hoop dat ik die trui overdraag aan iemand van de Nederlandse ploeg. Maar als dat niet lukt, heb ik ook nog een paar niet-Nederlandse vrien dinnen in de koers die ik het gun. Het wordt hoe dan ook een heel mooie dag." rig weekeinde nog de Primus Clas sic en de Gooikse Pijl. ,,Toen was het tijdens de koers wel te doen met de rugpijn. Het heeft me niet echt belemmerd. Het WK is na tuurlijk een langere en zwaardere wedstrijd. Ik heb er geen invloed op, dus maak ik me er vooraf ook niet druk om.'' Nederland heeft met Dylan van Baarle, Bauke Mollema en Mike Teunissen nog wel renners die goed voor de dag kunnen komen, maar zoals altijd is Van der Poel hét speerpunt. ,,We moeten zorgen dat we altijd een mannetje mee heb ben. Zelf moet ik misschien iets verstandiger koersen. Ook met het oog op mijn rug. Dat is het enige dat ik kan bedenken wat misschien anders is. Maar ik ga mijn koers niet te veel op tegenstanders afstem men.'' MVDP is ook de man van het Ne derlandse team die alle aandacht van de internationale pers trekt. Wielerfans hopen op wéér een ge vecht met de Belgische topfavoriet Wout van Aert en titelverdediger Julian Alaphilippe. Van der Poel noemt zelf nog Sonny Colbrelli als 'gevaarlijke klant' en het Deense blok met Kasper Asgreen, Magnus Cort en Michael Valgren. Over zichzelf: ,,Ik heb me echt niet voor de grap weggestoken. Dus ik zou mezelf geen topfavoriet noemen.'' Porsche Van der Poel staat er om bekend dat hij zichzelf nog weleens be loont na een grootse prestatie. Een auto, een horloge. Een Vlaamse journalist oppert dat Van Aert net een nieuwe Porsche heeft. Van der Poel, lachend: ,,Ja, één van de mooiste auto's van dit moment. Ik heb mezelf niets beloofd. Als ik het word, zal ik iets moois verzin nen.'' DE FAVORIETEN vO sdwo^ zaterdag 25 september 2021 Peter Sagan (31, foto) kan de eerste worden met vier wereldtitels op de weg. Hij deelt nu het record (drie zeges) met Alfredo Binda, Óscar Freire, Eddy Merckx en Rik Van Steenbergen. De Nederlandse vrou wen domineren het weg-WK. Dertien keer werd de wereldtitel veroverd. De 19-jarige Olav Kooij, sinds dit seizoen uitko mend voor het WorldTour-team van Jumbo-Visma, pakte gisteren brons in de WK-wegkoers voor be loften (onder 23 jaar). De Italiaan Filippo Baroncini won, het zilver was voor Biniam Ghirmay uit Eritrea. Anna van der Breggen neemt vandaag afscheid als profwiel- renster. Na een prachtige car rière kijkt ze uit naar het einde ervan. ,,Het wordt een heel mooie dag." Marijn Abbenhuijs Antwerpen -Anna van der Breggen ik hier zeker niet' WOUT VAN AERT JULIAN ALAPHILIPPE SONNY COLBRELLI Anna van der Breggen tijdens de verkenning van het parkoers met de Nederlandse ploeg. foto cor vos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 19