II Weststrate wel in voor wethouderspost water 4 specialist BEVELANDEN EN THOLEN 7 Opinie OOSTWAL BOZE BLIKKEN Bewoners van een deel van de Oostwal in Goes zullen zich ook in de toekomst de boze blikken van het winkelend publiek moeten laten welgevallen. Het idee om hen de mogelijkheid te bieden met de auto over de Stenen Brug te rijden, is al op voorhand naar de prullenbak verwezen door de gemeenteraad. Bekijk nu onze actie! www.water-specialist.nl/actie Het gaat om de bewoners van het deel van de Oostwal dat aan de Veste ligt, bij het Groene Weidje. Zij moeten om thuis te komen langs de Dam en over de Keizers dijk rijden, dus via de Action en de Koperen Tuin. Daar krijgen ze vaak te maken met boze blikken van winkelende mensen die denken dat ze in een voetgangersgebied lo- De brug is afgesloten voor auto's om hem als monument in standtehouden pen. Bewoners vertelden aan de PZC al eens dat er soms zelfs op hun auto wordt geslagen. Niet breed genoeg Het zou een oplossing kunnen zijn om deze beperkte groep met de auto over de Stenen Brug te laten rijden. Dan kunnen ze de Dam en de Keizersdijk vermijden. Maar een meerderheid van de gemeenteraad sluit deze optie al bij voorbaat uit. CDA, Nieuw Goes, GroenLinks, Partij voor Goes en D66 blokkeren een onderzoek naar wat de Stenen Brug aankan qua draagkracht. Ze vinden dat auto's onder geen be ding thuishoren op de brug. Ze denken dat auto's, voetgangers en fietsers elkaar in de weg gaan zit ten, omdat de brug niet breed ge noeg is. ,,De brug is in het verleden juist afgesloten voor auto's om hem als monument in stand te houden'', zei Frans van der Knaap (CDA). Johnny Lukasse (SGP/CU) was wel voor een onderzoek naar de moge lijkheid om auto's over de Stenen Brug te laten rijden. ,,Er is een ver keersprobleem'', zei hij, wijzend op de problematiek van de genoemde bewoners. ,,Dat ontkent u ge woon!'' Een paar Goese raadsleden plaatsten donderdag blije berichten op de sociale me dia. Ze hadden toch maar mooi weten te voorkomen dat er auto's over de Stenen Brug gaan rijden. Hopelijk vergeten ze in hun uit bundigheid niet dat er nog wel mensen met een probleem zitten. Dat zijn de bewoners van de Oostwal, die nu enkel de route langs de Dam en de Keizersdijk kunnen nemen om bij hun huizen te komen. Maar daar lopen ook winkelende mensen, die soms denken dat ze in een voetgangers zone lopen. Automobilisten krij gen boze blikken toegeworpen en soms wordt er zelfs op hun auto geslagen. B en W wilden onderzoeken of de bewoners met hun auto wel licht over de Stenen Brug kunnen rijden, maar daar staken CDA, Nieuw Goes, GroenLinks, PvG en D66 een stokje voor. Daar valt iets voor te zeggen. Hun argument dat auto's, fietsers en wandelaars el kaar op de brug in de weg zullen zitten, snijdt hout. Maar daarmee blijven de bewoners van de Oost- wal wel met hun probleem zitten. Lekker opvallen GroenLinks stelde voor om in elk geval duidelijker aan te geven dat op de Dam en de Keizersdijk ook auto's mogen rijden. Dat is een goed idee. Plaats een paar borden. Zet er desnoods een grappige af beelding van een auto op, zodat ze lekker opvallen. Met daarbij de tekst: 'In dit gebied mogen ook au to's rijden.' Bewoners hebben een soortgelijk idee ook al eens aange dragen. Dus waarom staan die borden er nog niet? Zeker de par tijen die het plan voor auto's op de Stenen Brug nu (wellicht terecht) hebben afgeschoten, zouden het college hierover achter de broek moeten zitten. Joeri Wisse Kruiningen Hij is al 72 jaar, maar peinst er niet over om de politiek te verlaten. Marien Weststrate, momenteel namens Partij voor Zeeland dage lijks bestuurder van waterschap Scheldestromen, is zelfs in voor een nieuwe stap in zijn carrière. Hij wil graag wethouder in Rei- merswaal worden.Weststrate is met zijn 27 dienstjaren een van de langstzittende gemeenteraadsle den van Zeeland. Deze week hebben bestuursle den, fractieleden en fractieonder steuners van zijn partij unaniem besloten dat hij opnieuw lijst- trekker is bij de gemeenteraads verkiezingen van maart 2022. Leefbaar Reimerswaal is al enige jaren de tweede partij. Tot verrassing van vriend en vijand belandde de partij in 2018 in een coalitie met SGP en PvdA. Dirk Verburg werd wethouder. Die heeft aangegeven na deze periode van zijn pensioen te willen gaan genieten. Mocht Leefbaar Reimerswaal op basis van de verkiezingsuitslag en formatie weer coalitiepartner worden, dan zal Weststrate 'naar alle waarschijnlijkheid' worden voorgedragen als kandidaat-wet houder, zo laat de partij in een verklaring weten. zaterdag 25 september 2021 BE Geen auto's op de Stenen Brug? Doe dan in elk geval iets voor de bewoners van de Oostwal! Rob Paardekam Goes Stenen Brug blijft autovrij Een auto op de Keizersdijk in Goes. foto johan van I DER HEIJDEN Rob Paardekam Goes - Frans van der Knaap, CDA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 132