Weststrate wel in voor wethouderspost water A specialist 7 Betalen via website te omslachtig voor veel inwoners Bekijk nu onze actie! www.water-specialist.nl/actie Een papiertje voor achter de voor ruit. Dat is wat veel mensen dach ten te ontvangen als ze een par keervignet zouden aanvragen. De gemeente gafinwoners namelijk de kans om vanaf half juni zo'n vignet aan te schaffen. Daarmee kan twee uur gratis worden geparkeerd in kernen met betaalde parkeerplaat sen en langs de kust kan de hele dag gratis worden geparkeerd. Maar het is geen papiertje, het is een website waarop mensen kunnen in- en uit loggen. Dat is voor veel mensen ge- bruiksonvriendelijk. Ook omdat er Parkeervignet is een tegemoetkoming in de verhoogde parkeertarieven voor de kernen en het strand ver schillende inlogcodes nodig zijn. Voor degenen die handig zijn op di gitaal gebied is het geen probleem, die slaan de codes op, zodat ze bij een volgend bezoek automatisch worden ingelogd. Maar voor de minder digitaal onderlegden is het parkeervignet een onduidelijk te hanteren ding. De oplossing vanuit de gemeente: een telefoonnummer waarnaar je kunt bellen, elke keer als je ergens wilt parkeren. Som mige oudere mensen zonder (of zelfs met) mobiele telefoon zien daarom maar volledig van de aan schaf van zo'n vignet af. Voor hen is het geen cadeautje meer. Enthousiast Het vignet is wel bedoeld als pre sentje vanuit de gemeente aan de inwoners om hen tegemoet te ko men voor de verhoging van de par- ■«'mil iljuwf; keertarieven. Veel inwoners waren dan ook enthousiast met de invoe ring van het vignet dat tot 31 de cember voor 15 euro is aan te schaf fen. Zo'n 2200 mensen maken er gebruik van en die hebben in juli en augustus circa 4000 keer met het vignet aan de kust geparkeerd en 5000 keer in de kernen. Ondanks het activeren van het vig net, worden sommige gebruikers toch geconfronteerd met boetes. Zoals Megan Bruggeman uit Zie- rikzee. Voor haar werk bij een strandtent parkeert ze haar auto al tijd aan de kust. Ze heeft een vignet, maar kreeg toch twee keer een boete. ,,De boetes worden kwijtge- scholden'', laat wethouder Ankie Smit weten. Mensen moeten daar wel voor aan de bel trekken bij de gemeente en dat kan best even du ren. Bruggeman nam eind juni con tact op met de gemeente, maar heeft naar eigen zeggen nog niets gehoord. ,,Er is nog niets kwijtge scholden.'' Bruggeman pleit ervoor om het parkeervignet tastbaar te maken. Maar dat gebeurt waarschijnlijk niet. De gemeente is bezig om de toepassing van het vignet gebruiks vriendelijker te maken. ,,We zijn bezig met een doorontwikkeling naar een app", aldus wethouder Smit. Joeri Wisse Kruiningen Hij is al 72 jaar, maar peinst er niet over om de politiek te verlaten. Marien Weststrate, momenteel namens Partij voor Zeeland dage lijks bestuurder van waterschap Scheldestromen, is zelfs in voor een nieuwe stap in zijn carrière. Hij wil graag wethouder in Rei- merswaal worden.Weststrate is met zijn 27 dienstjaren een van de langstzittende gemeenteraadsle den van Zeeland. Deze week hebben bestuursle den, fractieleden en fractieonder steuners van zijn partij unaniem besloten dat hij opnieuw lijst- trekker is bij de gemeenteraads verkiezingen van maart 2022. Leefbaar Reimerswaal is al enige jaren de tweede partij. Tot verrassing van vriend en vijand belandde de partij in 2018 in een coalitie met SGP en PvdA. Dirk Verburg werd wethouder. Die heeft aangegeven na deze periode van zijn pensioen te willen gaan genieten. Mocht Leefbaar Reimerswaal op basis van de verkiezingsuitslag en formatie weer coalitiepartner worden, dan zal Weststrate 'naar alle waarschijnlijkheid' worden voorgedragen als kandidaat-wet houder, zo laat de partij in een verklaring weten. zaterdag 25 september 2021 SD Boete ondanks parkeervignet Het zou een cadeautje voor de inwoners zijn: een parkeervig net. Maar het gebruik leidt tot frustraties en zelfs boetes. Valeska Nastaly Zierikzee EiMiÉiiiagrs Het parkeervignet is ingevoerd om tegemoet te komen aan de inwoners van Schouwen-Duiveland voor het verhogen van de parkeerta rieven. ARCHIEFFOTO MARIEKE MANDEMAKER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 130