Kermis valt goed bij Cederhof Goes maant Middelburg tot actie over verkeersdrukte Waterpark Goese horeca wil dit jaar eerder blokhutten 6 Herinrichting Marconistraat Dat het beruchte fietspad bij die herinrichting gaat sneuvelen, lijdt geen twijfel. Fietsers slingeren nu al ruim vijftien jaar van de ene naar de andere kant van de straat, waarbij ze twee keer een minirotonde moe ten oversteken. 'Heel Europa komt kijken naar deze geweldige straat.' Die woor den werden gesproken toen de ver- Volgens wethouder Pille moet er vóór de zomer van 2022 een plan liggen nieuwde Marconistraat in 2005 werd geopend. Maar de werkelijk heid is dat veel Goesenaren de straat verschrikkelijk vinden. De VVD vroeg zich vrijwel direct na de opening af of hij misschien was ontworpen door een artiest in plaats van een verkeerskundige. De gemeenteraad gaf donderdag een klap op het plan om de woon boulevard een kwaliteitsimpuls te geven. De herinrichting van het ge bied krijgt nu als eerste prioriteit, zo liet wethouder Pille weten. Hij zei dat er vóór de zomer van 2022 een plan moet liggen. Dat behelst overigens niet alleen sec het anders leggen van straat en fietspad. Het moet ook wat gezelliger worden, bijvoorbeeld met meer groen en bankjes. Ringbaan Uiteindelijk is het de bedoeling dat de straat ook behoorlijk autoluw wordt. Nu vervult hij nog een door gaande functie, maar dat zal niet meer het geval zijn als de Ringbaan op termijn wordt doorgetrokken. Dan komt er een nieuwe weg tus sen de rotondes bij het stadskan toor en die bij Brugman Keukens, langs het spoor. Het parkeerbeleid voor de woon boulevard is ook nog onderwerp van discussie. Nu moeten bezoe kers nog betalen voor parkeren, maar veel ondernemers willen dat het Marconigebied een zogeheten blauwe zone wordt. In dat geval hoeft niet te worden betaald, maar mag voor bijvoorbeeld maximaal twee uur worden geparkeerd. Pille liet donderdag nog eens nadrukke lijk weten dat de gemeente daar voor open staat als de ondernemers met geld over de brug komen. De gemeente gaat tenslotte inkomsten mislopen als het betaald parkeren in het gebied verdwijnt. Renaultgarage Wat er met de locatie van de oude en inmiddels afgebrande Renault- garage gaat gebeuren, is nog ondui delijk. De gemeente ziet er graag een parkeerterrein komen, maar de nieuwe eigenaren van de kavel wil len er juist appartementen bouwen. Ze zeggen open te staan voor een combinatie van beide zaken. De raad maande het college donderdag tot spoed met het maken van plan nen voor deze plek. Michiel Bouwman Kapelle Het kazenspel: typisch zo'n spelle- tj e wat op j e zenuwen werkt omdat het balletje wéér te snel in een gat valt, terwijl je hem juist zo lang mogelijk óp het bord moet houden. Mevrouw Van Hecke (96) waagt zich er aan vanuit haar rolstoel. Het blijkt niet haar spel. ,,Ik kende het ook niet", zegt ze. „Sjoelen natuur lijk wel. En touwtje trekken, daar had ik twee prijsjes." Vrolijke dagen Twintig jaar woonde ze in een aan leunwoning, een half jaar geleden verhuisde ze naar Cederhof zelf. Voor haar zijn het twee vrolijke da gen. Donderdag werd ze 96. En vrij dag, met Burendag en de feestelijk heden, geniet ze ook. Zoals mevrouw Van Hecke ogen veel meer bewoners tevreden, of ze nou toekijken vanaf het terras of meedoen aan de spelletjes. Op ver zoek van veel van hen zijn ook kin deren van basisschool 't Honk uit genodigd, legt Cederhof-directeur Inge van den Boomen uit. „Vandaar dat er ook een draaimolen staat. Ach, het is heerlijk om na covid-tij- den de buurt en generaties bij el kaar te krijgen. Het is heerlijk om na covid-tijden de buurt en generaties bij elkaar te krijgen Verderop smijt meneer Haaijer (101) een stapeltje blikken om. Het gaat 'm goed af. Hij geniet van de kinderen die er zijn, zegt hij als hij even later uitrust op het terras. Af gelopen april, op zijn verjaardag, kwamen een klas van 't Honk spe ciaal langs om naar hem te zwaaien. Zelf werkte hij lang met kinderen op het doveninstituut in den lande, na zijn pensioen ver huisde hij naar Zeeland. Vanwege zijn hoge leeftijd is hij al langer met pensioen dan hij gewerkt heeft, vertelt zijn schoonzoon met een grijns. ,,Da's bijzonder, hè!" De opbrengsten van de kermis gebruikt Cederhof om een nieuwe 'Qwiek' te kopen. Van dat appa raat, dat filmpjes met geluid pro jecteert op muur of plafond, heb ben ze er al één. En die bevalt bij zonder goed, zegt verpleegkun dige Savannah Walhout. ,,We zien dat het werkt", legt ze uit. ,,Bewo- ners ontspannen zich er door. Bij voorbeeld op de afdeling psycho- geriatrie. Daar vinden mensen de ochtendzorg soms akelig omdat ze niet begrijpen wat er gebeurt. Dan werken ze tegen. Maar als we een filmpje projecteren, ontspannen ze zich en verzetten ze zich niet. Dan gaat een shirt veel makkelij ker uit." Toen één van de Cederhof-be woners onlangs overleed, kregen ze van de nabestaanden een dona tie om nieuwe filmpjes aan te schaffen. ,,Omdat die persoon er zo van genoten had", zegt Walhout. ,,Zo wilde de familie wat terug doen." De raad van Goes stelt dat het toe komstige park veel extra autover keer aantrekt en vreest dat een ro- buuste oplossing daarvoor nog lang op zich zal laten wachten. Met name inwoners van de gemeente Goes worden daar volgens de raad de dupe van. ,,Het mag niet zo zijn dat al dat verkeer straks over de Muidenweg en de Aardebolleweg (bij Wolphaartsdijk, red) richting de Deltaweg of andersom gaat rij den", zegt Johnny Lukasse (SGP/CU), die het initiatief nam voor de brief. Hij is ook bang voor overlast in Lewedorp, dat deels bin nen de gemeente Goes ligt. Teleurgesteld De reactie van Middelburg op een zienswijze van Goes stelt de raad teleur. Middelburg zou slechts in geringe mate onderkennen dat de komst van het Waterpark schade lijke effecten heeft voor de Goese dorpen die in de buurt liggen. 'Het valt te betreuren dan het gemeen tebestuur van Middelburg niet thuis geeft als een buurgemeente herhaaldelijk aandacht vraagt voor een passende oplossing', schrijft de gemeenteraad van Goes. 'Wij blij ven van mening dat u de gevolgen voor de infrastructuur en verkeers afwikkeling onderschat en dat de belangen van onze inwoners on evenredig worden geschaad.' De Goese raad zegt nog niet voor een gang naar de rechter te kiezen, maar roept Middelburg op haar verantwoordelijkheid te nemen. Goes Horecaondernemers aan de Grote Markt in Goes hopen dat ze dit jaar al vroeger in het jaar hun winter terras mogen optuigen. De ge meente heeft dat verzoek in over weging genomen. Het gaat om de blokhutten die al jaren elke winter terugkeren in het centrum. Normaal gesproken mo gen deze er staan van 1 december tot 15 januari, maar de horeca hoopt de hutten dit jaar al veel eer der te kunnen opbouwen. ,,Het zou mooi zijn als ondernemers dat meteen kunnen doen, als ze op 1 november hun extra terrasruimte moeten inleveren'" zegt voorzitter Susan Matthijssen van de Goese afdeling van Koninklijke Horeca Nederland. Maand respijt De afgelopen twee zomers moch ten ondernemers in heel de stad - waar het mogelijk was - die extra ruimte pakken. Daarmee werd de pijn van het verder uit elkaar moe ten zetten van de tafels wat ver zacht. De gemeente wilde hier ei genlijk per 1 oktober al mee stop pen, maar op verzoek van de ho reca mogen de extra grote terras sen nog tot 1 november blijven staan. Daarna houdt het volgens de gemeente echt op. zaterdag 25 september 2021 Einde van slingerweg nadert Fietsers die slingerend door de Marconistraat in Goes moeten rijden. Over ruim een jaar be hoort die ellende wellicht tot het verleden. Volgens wethouder Cees Pille krijgt de herinrichting van het Marconigebied (de woonboulevard) nu prioriteit. Rob Paardekam Goes Met dank aan de ouderwetse draaimolen en oud-Hollandse spelletjes herbeleefden bewo ners van zorgcentrum Ceder hof in Kapelle gisteren oude tij den. Mét familie en kinderen uit de omgeving, want het was im mers Burendag. - Inge van den Boomen, directeur Cederhof Kijk op de site bij /video Burendag met oud Hollandse kermis De gemeenteraad van Goes voelt zich niet serieus genomen door de gemeente Middelburg als het gaat om de verkeersaf wikkeling van Waterpark Veerse Meer bij Arnemuiden. In een stevige brief, die door de voltallige raad is ondertekend, wordt Middelburg gemaand haar verantwoordelijkheid te nemen. Een gang naar de rech ter wordt niet uitgesloten. Rob Paardekam Goes Rob Paardekam Cactus-ring-werpen: één van de spelletjes die bij Cederhof op enthousiasme kon rekenen. FOTO MARCELLE DAVIDSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 129