by De Liefde 0=5 'ZIJN COLLEGA'S WETEN NIET EENS DAT IK BESTA' oo ro 'De ideale man - ik had er lang een beeld bij. Knap, sixpack, nooit ruzie, veel seks, leuke dingen doen. O ja: en we zouden ook nooit uitgepraat raken. Inmiddels weet ik beter. Ik ontmoette Diego anderhalf jaar geleden via Tinder. Hij is mijn derde serieuze vriend. We verschillen behoorlijk en toch was het liefde op het eerste gezicht. Ik ben een open boek, iemand die zich graag blootgeeft. Ook in mijn werk als internetredacteur. En ik ben dol op intimiteit, in tegenstelling tot binnenvetter Diego. Ik moet alles uit hem trekken. We wonen zo goed als samen in zijn huis in een dorp in Midden-Brabant, maar zijn collega's hebben geen weet van mijn bestaan. Zijn familie en vrienden wel, al duurde het best lang voor hij over me vertelde. Diego is juridisch medewerker en zegt dat onze relatie hem zou kunnen belemmeren hogerop te komen. Die angst gaat zo ver dat hij mij niet volgt op Instagram of tagt in berichten. En dat terwijl hij andere homo's wél noemt. Ik voel me buitengesloten. Tijdens onze eerste vakantie vorig jaar - we kwamen door corona in Portugal terecht in plaats van op een Spaans eiland - wilde hij afspreken met een collega die in de buurt bleek te zijn. Tijdens die ontmoeting noemde hij mij 'een vriend', terwijl zij nota bene met een homostel op reis was. Dat voelde als een mes in mijn rug. Net als de bewerkte Instagram- vakantiefoto's waarop ik niet besta. In Portugal barstte de bom, ik werd gek van het gebrek aan openheid en intimiteit. Voor dat laatste kwam hij met allerlei smoesjes: moe door hooikoortstabletten, stress door familie omstandigheden, drukte op het werk. Ik kon het niet meer aan en kreeg een burn-out. Open boek Vincent (27) heeft het niet makkelijk met binnenvetter Diego (27). 'Het steekt als hij voor de buitenwereld doet alsof ik gewoon een vriend ben.' We zijn in december een tijdje uit elkaar geweest. Toch bleven we van elkaar houden. We begonnen eindelijk te praten, het kwam weer goed. Mijn psycholoog vindt dat ik vooruit moet kijken in plaats van in het verleden te blijven wroeten. Je leeft nu, zegt hij. Ik weet het: terugkijken verpest de relatie. Het blijft lastig, dat niet terugkijken. Ik zag Diego voor het eerst huilen, en dat zegt veel over een binnenvetter. Hij zei te willen werken aan intimiteit en openheid. Vaker seks en gevarieerder, eerder dingen vertellen. En als uitspreken niet lukt, dan maar wat op een brieve schrijven dat hij in mijn jas- of broek zak stopt. Natuurlijk lukt het allemaal niet meteen, we moeten eraan werken. Zijn sociale media blijft ook een dingetje: Diego moet nog steeds beslissen hoe hij mij tagt. Hij overweegt ook minder te posten of zijn collega's te verwijderen. We doen het stapje voor stapje. Plannen meer leuke dingen: dagjes weg, naar een casino of bioscoop, een korte vakantie. Ik game weleens met hem, dat vindt hij leuk. We gaan een moodboard maken zodat er ook spullen van mij in zijn huis komen. En we praten zelfs over trouwen en kinderen krijgen. Dat is natuurlijk niet iets voor de korte termijn, maar het is mooi om samen te dromen over een toekomst.' MEZZA 45 00 O O UJ I cc I X cc cc I c/) ie uu De echte namen van Vincent en Diego zijn bij de redactie bekend. Wil je ook praten over je relatie? mezza@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 125