Jan Rot Met dochter Elvis naar de première van Diana Zonen. 'En het lijkt gezeik, maar het leven lijkt op een fakkel in de wind,' zingt mijn vertaling van Candle in the Wind door mijn hoofd. 'En het lijkt een eeuwig leven tot de bui begint...' Voor de rode loper van DeLaMar wacht de rij usual musical- suspects in black tie. Cornald Maas stapt blij op me af, andere bekenden zie ik juist geschrokken wegkijken. Hoe groet je iemand die sinds kort weet dat. Bij de ingang schiet een dame van Story me aan. 'Ik moet eerst naar de wc,' zeg ik naar waarheid. Veilig door naar de benedenbar. 'Hoe voel je je nu?' vraagt showpony Alex Klaasen. 'Gaat wel,' leg ik uit. 'Chemo geeft een soort permanente kater. Ben je bezig, heb je weinig last. Hou je rust, voel je het overal.' André van Duin is begin dit jaar zelf aan darmkanker geopereerd. 'We waren er op tijd bij. De een heeft mazzel, de ander niet.' Hij knikt naar mij, maar denkt duidelijk ook aan zijn man Martin. Ik leg mijn hoofd op zijn schouder. 'Sorry,' grijns ik tegen zijn gade Janny van der Heijden. 'Ik besef ineens dat deze meneer toch ook alweer vijftig jaar in mijn leven meegaat.' 'Kom vader, we mogen de zaal in,' geeft Elvis me een duwtje in de rug. 'Je bent een beetje druk,' fluistert ze. We hebben prachtige plaatsen. Vlak voor Janine en Joop van den Ende. 'Goed dat je er bent, jongen,' knijpt Joop even in mijn arm. En zo is het. Iedereen zit, het licht dooft. De besognes van het Engelse Koningshuis gaan normaal aan me voorbij, maar ook dat zijn mensen. 'Twaalf jaar is niet voldoende,' snikt Freek Bartels als prins Harry, over het leed als kind een ouder te moeten verliezen. Au. Gisteren vroeg zoon Wolf een beetje langs zijn neus weg: 'Het kan toch ook dat ze nu net iets uitvinden tegen kanker?' 'Tuurlijk, kind,' lachte ik, 'en liever nu dan dat ze ermee komen als ik net drie weken dood ben.' In de tweede helft steelt een oergeestige Gerrie van der Klei als Camilla de kroon, en hult ons met ensemble in een wolk sterrenstof van een halve eeuw podiumklasse. Hiervoor ga je naar het theater. Opgetild worden. Even alles vergeten. Al krimpt door me heen: wil ik ook, met 76 jaar zo schitteren. Op weg naar de uitgang knik ik schrijver van het script Dick van den Heuvel warm toe. Hij heeft zijn eigen vader vroeg verloren en dat trauma in Harry verwerkt. Zoals ik ook nog altijd met mijn ouders praat, al is de een 17 en de ander 44 jaar dood. Weer thuis is mijn jongste al diep in de dut. Mijn hart scheurt, maar daar schiet niemand iets mee op. Omdenken. 'Wat laat je na?' zong Diana. Nou, dit dus. Vier topkinderen en een geweldige vrouw, samen een heel leven voor zich. 'Tot morgen, prinsesje,' fluister ik en trek het dekbed recht. 'Vader is er nog.' Muzikant Jan Rot (63) is getrouwd met Daan (46). Ze hebben vier kinderen: dochters Elvis (19) en Maantje Piet (10) en zoons Rover (16) en Wolf (13). In juli hoorde hij dat hij ongeneeslijk ziek is. 40

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 120