WAAR BEN JE? 5 g g Misschien woont zijn puberdochter in Barcelona, misschien in de VS. Alain Donker (54) heeft geen idee. Sara is een van de duizenden kinderen die te maken krijgt met ouderverstoting. 'Als ik toen had geweten dat ik mijn kind nooit meer zou zien, was ik niet weggegaan.' Vraag hem hoeveel kinderen hij heeft, en hij voelt meteen een steek door z'n hart. Dit zijn de feiten: Alain Donker heeft een dochter en stiefdochter. Zijn stiefdochter ziet hij dagelijks, dochter Sara al drie jaar niet. 'Ik weet niet wat haar bezighoudt, waar ze van houdt, hoe het gaat op school.' Tot drie jaar geleden hield Sara van paardrijden. Ze was gek op dieren, speels, ondernemend. 'Ik was denk ik wel een goede vader,' zegt Donker. 'Misschien iets te lief.' Hij ging met haar naar musea, ze bezochten leuke steden, logeerden een weekje op het platteland vlakbij Rome, de stad waar Donker twintig jaar geleden naartoe verhuisde voor zijn werk als historicus en tekstschrijver. Hij ontmoette er de moeder van zijn dochter. Ze was charmant, mooi, intelligent; een Italiaanse journaliste met Oostenrijkse roots. Ze werden verliefd, gingen samenwonen in Toscane, kregen een baby. Drie jaar na de geboorte liep de relatie stuk. Donker: 'De liefde verbleekte. Soms ontstaat er dan vriendschap of wederzijds respect. Bij ons was het haat. Nijd. Het sluimerde lang. Ik weet nog hoe ik beneden zat, in de woonkamer, en zij vanuit haar werkkamer boven een formulier naar me mailde, voor een basisschool voor Sara in het buitenland, ze wilde dus weg. Dat viel me rauw op het dak. "Als je dit niet tekent, krijg je haar niet meer te zien," was haar boodschap. Ik dacht: ik ben Sara's vader, maar aan de andere kant: ze kan het me wel heel moeilijk maken. Toch heb ik niet getekend.' X O co O LU O z z LU 26

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 106