Kinderombudsvrouw start grootschalig onderzoek Stille tocht door Vlissingen Rutte wil nog vriendjes zijn, de rest niet Walcheren Tweehonderd mensen lopen mee in stille tocht voor man die werd doodgeschoten in Vlissingen P2 Premier krijgt klappen en moet toezien hoe er tegen zijn heilige huisjes wordt geschopt »P4 Momenteel is pesten zelf niet straf baar. Hooguit kunnen pesters straf bare feiten plegen waarvoor ze ver volgd kunnen worden. „Misschien zijn pestprotocollen niet genoeg en moet je wel toe naar een strafbaar heidstelling van pesten'', zegt Kal- verboer daarover. ,,Dat is op zich nog steeds geen aanpak van het fe nomeen, maar dan laat je wel zien hoe ernstig dit wangedrag is. Want de gevolgen van pesten zijn levens groot.'' De samenleving en de politiek lijken, na jarenlange discussies, nog altijd geen effectieve aanpak van pestgedrag te hebben. Dat baart Kalverboer grote zorgen. ,,De im pact van pesten is enorm, terwijl dit wangedrag vaak juist wordt gebaga telliseerd wanneer het plaatsvindt", zegt ze in aanloop naar de Week te gen pesten. ,,'Daar word je hard van', krijgt een slachtoffer dan te horen. Maar als je volwassenen spreekt die zoiets vreselijks hebben moeten ondergaan in hun jeugd, dan dragen zij de sporen ervan de rest van hun leven met zich mee.'' Knelpunten De belangrijkste knelpunten bij de bestrijding hebben te maken met het (h)erkennen van pesten en een gedegen aanpak van pestgedrag en andere vormen van uitsluiting, stelt de kinderombudsvrouw. Te vaak wordt het fenomeen onderschat. Volgens iets meer dan de helft van de leerlingen die te maken hadden met schelden of pesten was er daar bij sprake van discriminatie, meldt Wie zoiets hebben moeten ondergaan, dragen de sporen de rest van hun leven met zich mee het Sociaal en Cultureel Planbu reau. ,,Mogelijk moet je anders in grijpen of omgaan met een kind dat door klasgenootjes gepest wordt met flaporen dan met een jongen die het strenge schoolbestuur moet trotseren vanwege zijn seksuele ge aardheid'', zegt Kalverboer daar over. In verschillende Amerikaanse staten en België is pesten wél straf baar gesteld als vorm van 'belaging'. In 2014 vond een meerderheid (71 procent) van de Nederlanders al dat pesten in zware gevallen hier ook strafbaar moet kunnen zijn, maar gegevens over de huidige stand van zaken ontbreken. Kinderen tot 12 jaar kunnen overigens überhaupt geen straf of boete krijgen. De Kin derombudsman start vandaag een onderzoek naar de oorzaken, im pact en aanpak van pesten. P8 vrijdag 24 september 2021 21°C 'Z Nog één nachtje slapen en dan zijn we van de 1,5 metermaatregel af. iiwï Velen slaken een zucht van verlichting, maar er zijn anderen die de afstand wel fijn vonden. ,,De 1,5 Pp metersamenleving bracht kalmte'', IPSIkp vindt bijvoorbeeld graffiti-artiest Alain Balleur uit Goes.»zeeland 2 Pesten strafbaar maken is optie De kinderombudsvrouw zegt dat pesten mogelijk alleen kan wor den bestreden door het straf baar te stellen. Margrite Kalver- boer komt met een groot onder zoek naar pestgedrag en con stateert dat de gevolgen vaak worden onderschat. Edwin van der Aa Den Haag - Margrite Kalverboer, kinderombudsvrouw Vrij warm in het weekend NieuwindePZCapp: Altijd op de hoogte van het 1 weer op jouw locatie Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 11688 55555 FOTO ONDINE VAN DER VLEUTEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1