Werkgroep peilt interesse in deelauto's II Aikido is fantastisch! 6 LIJVIG BOEK GESCHIEDENIS THOOLSE MUZIEKVERENIGING VASTGELEGD/ Noem een gebeurtenis uit de Thoolse geschiedenis en Concordia was er bij. Dat moest vereeuwigd worden in een boek, vonden Adrie Quist (69) en Rien Verkerke (83). Wie Quist of Ver kerke dit week end wil spreken, moet er rekening mee houden dat dat niet lukt. Ze hebben die dagen geblokt in hun agenda, zegt Quist met een lach. Vrijdag krijgen zij de proefdruk van hun boek, zo'n tweehonderd pagina's dik, en die willen ze graag goed nalopen voor deze naar de drukker gaat. Er zit dan ook een boel werk in het samenstellen van het boek Concordia, drie eeuwen muziek op Tholen. De vorig jaar overleden Wim Bijl, oud-lid, zette hen op het juiste spoor. Quist: „Meneer Bijl was 72 jaar lid van Concordia en heeft tot 1996 alles netjes bijge houden in een archief. Van kran tenartikelen, diploma's tot pro grammablaadjes van concoursen." Augustus vorig jaar begonnen de twee aan hun klus. ,,In het boek komt zowel het huidige Concordia als het Concordia van vroeger aan bod", zegt Quist. ,,De meeste le den weten niet beter dan dat de vereniging in 1884 is opgericht. Maar al eerder was er een Concor dia!" Voorloper De voorloper werd zo'n veertig jaar eerder opgericht maar ging al snel ter ziele. Verkerke vermoedt wegens een gebrek aan leden. Hoe anders zijn de tijden nu, waarin Concordia meer dan 150 leden heeft en sinds 2019 huist in een nieuw muzieklokaal. Al was de Hebben inwoners van Heinkenszand interesse in het gebruik van deel auto's? Dat peilt de Werkgroep Duur- zaam Heinkenszand volgende week op een informatiebijeenkomst. Bij voldoende belangstelling maakt de groep zich hard voor de komst ervan. De werkgroep houdt de bijeen komst op woensdag 29 september in De Stenge, vanaf 19.30 uur. Er wordt onder meer verteld over de ervarin gen in Wolphaartsdijk, waar sinds begin dit jaar twee deelauto's staan. ,,Als er genoeg belangstelling is, dra gen we de ervaringen over aan de Stichting Mobiliteit Zeeland", verklaart werkgroeplid Paul Kevenaar. Die stichting heeft op meerdere plaatsen in Zee land een deelauto neergezet, of doet onderzoek naar de moge lijkheden. Overigens gaat het die avond over veel meer dan alleen deel auto's. ,,Duurzaamheid is een erg breed begrip", zegt Keve- naar. ,,We hebben daarom een aantal speerpunten benoemd die we hier in het dorp con creet kunnen maken. Zo kijken we ook naar de mogelijke rea lisatie van laadpunten voor elektrische auto's, zowel open bare als aan huis."Aanmelden voor de avond kan via sonja.nossent@zeelandnet.nl. HAARVERLIES EN (BEGINNENDE) KAALHEID? kapsalojxii haarwerken 'JU vereniging niet altijd zo populair. Eind jaren vijftig was het voor iedere uitvoering weer schrapen. ,,We hebben een paar jaarconcer ten moeten geven met hulp van een klarinettist van de Sjefkes uit Bergen op Zoom", zegt Quist. Ver- kerke vult aan: ,,Met Koninginne dag moesten we in alle hoeken en gaten kijken om mensen bij elkaar te krijgen. Ik heb me dikwijls ge schaamd tegenover een vereniging als Accelerando uit Sint-Annaland. Die waren met een heleboel men sen, vormden een fanfare waar het En wij moesten alle zeilen bijzetten om überhaupt op straat te verschijnen! ritselde van de bugels. En wij moesten alle zeilen bijzetten om überhaupt op straat te verschij nen!" Quists vader, toen voorzitter, slaagde erin nieuwe mensen bin nen te halen die zorgden voor nieuwe energie. Quist: „Gelukkig is dat gelukt, anders was er voor de tweede maal een stop geweest in de historie van Concordia. Dan hadden we dat boek ook nooit ge schreven Ook uitgebreid beschreven wordt de dag van de kroning van prinses Beatrix, in 1980. Harmo nieorkest Concordia mocht er op treden. Tijdens de hevige rellen. ,,We stonden net voor de Dam te spelen, en zagen de dranghekken door de lucht vliegen", zegt Quist. ,,Die rellen waren zelfs met een advertentie in de krant aangekon digd. Ik heb nog een aantal dames moeten overhalen om toch mee te gaan. Wat waren we trots als afge vaardigde uit Zeeland, maar wat was het een klotedag." Dit najaar zijn er introductiecursussen in Goes en Oost-Souburg. Kijk op saam-aikido.nl voor informatie en aanmelden. woensdag 22 september 2021 Concordia was er in drie eeuwen bij Michiel Bouwman Tholen Martijn de Koning Heinkenszand Win zelfvertrouwen met één van onze haarwerken: 100% Europees haar dat natuurlijk voelt en beweegt. Ideaal draagcomfort. Ook voor alopecia problemen Binnenhof 1 Kapelle Tel: 0113-343237 www.haarsalongerrie.nl M Rien Ver kerke (links) en Adrie Quist stelden het boek Concor dia drie eeu wen muziek op Tholen samen. FOTO MARCELLE DAVIDSE - Rien Verkerke, auteur Zaterdag 30 oktober wordt het boek voor genodigden gepre senteerd in 't Muzieklokaal aan de Zoekweg in Tholen. Het boek is tot 1 oktober te bestellen via de website van de vereniging: concordia-tholen.nl/boek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 59