Zierikzee snakt naar een citymanager Word krantenbezorger in Nieuwerkerk of Zierikzee krantenbezorgen.nl 6 Bel: 088 013 96 20 Zowat iedere winkel kampt met personeelstekort. ,,We lopen alle maal op ons tandvlees na het sei zoen. Het zou fantastisch zijn als we iemand in dienst kunnen nemen die dat soort dingen oppakt", zegt Miranda Huijer (eigenaar Inter- toys) van ondernemersvereniging InZzee. Via subsidies en de te orga niseren activiteiten kan zo'n city manager zichzelf deels terugverdie nen. Maar ook aan de gemeente wordt een bijdrage gevraagd. Hoger plan Er is volop werk aan de winkel in Zierikzee. Met het activiteitenplan LEKKER BIZ heeft InZzee de plan nen op tafel gelegd voor een tweede periode (2022-2026) van de Bedrij ven Investerings Zone (BIZ). Via die opzet leggen ondernemers én gemeente samen geld op tafel om de stad, en alles wat zich daar af speelt, naar een hoger plan te tillen. Knelpunten zijn er genoeg in het centrum. Wat te doen met de grote bulk aan fietsen op straat en met de parkeerproblemen? En hoe zorg je voor een goede balans tussen het winkelgebied bij het Haringvliet- plein en de binnenstad? Enthousi asme om daar samen de schouders onder te zetten is er, merkt Huijer. Promotie Ook qua promotie. Zowel eiland- breed als in Zierikzee zelf, waar de communicatiebureaus samen aan de slag gaan om de stad te pro moten. Klanten weten Zierikzee na corona in ieder geval weer goed te vinden, ervaart Huijer. ,,Nadat we dicht zijn geweest, zijn mensen echt dankbaar dat ze weer een win kel in kunnen stappen. Het was even een twist, maar het heeft ons wel wat gebracht. Mensen zijn blij als ze bij je binnenlopen." Mensen zijn echt blij dat ze weer een winkel in kunnen stappen Vandaag worden de plannen met de leden besproken. In november wordt er over LEKKER BIZ ge stemd. Maarten Landegent zit met de handen in het haar. De eigenaar van skateboard- en sportwinkel Lux in Goes moet plots weg uit zijn pand, maar kan niks anders vinden. Het einde van zijn winkel dreigt. Landegent verhuisde zijn winkel anderhalf jaar geleden van de Grote Kade naar de Lange Vorst- straat, middenin de binnenstad. Maar onlangs kreeg hij te horen dat hij het pand moet verlaten, omdat de eigenaar het gaat laten veilen. Landegent heeft naar ei gen zeggen geen poot om op te staan, omdat hij een soort 'pop up-contract' heeft. Om het pand zelf te kopen, heeft hij de financi ële middelen niet. De ondernemer - in 2018 geko zen tot Goese winkelheld - kan geen ander pand in de binnenstad vinden. Er staat genoeg leeg, maar hij krijgt steeds nul op het rekest. ,,Je moet een bankgarantie kun nen overleggen of aantonen dat je de laatste jaren je huur steeds op tijd hebt betaald'', legt Landegent uit. En daar wringt de schoen, want hij heeft een lastige periode met huurachterstanden achter de rug. De coronatijd heeft erin ge hakt. ,,Ik snap op zich best dat ei genaren mij als een onzekere par tij zien. Maar het begint nu net weer goed te lopen. Ik heb ver trouwen in de toekomst. Ik heb de enige skatewinkel op Zuid-Beve land.'' De nood is hoog, want eigenlijk had Landegent zijn winkel maan dag al moeten leegmaken. ,,Ik mag mijn spullen opslaan in een Er staat veel leeg maar niemand wil mij een pand verhuren loods van een kennis. Dat is een mooi aanbod, maar ik wil liever gewoon doorgaan met onderne men!'' De middenstander zegt dat hij tevergeefs heeft aangeklopt bij de gemeente. ,,Daar zeggen ze steeds dat ze de leegstand willen aanpakken. Ze hebben zelfs de website 'start je winkel'. Dus ik dacht dat zij misschien wel kon den helpen zoeken of bemidde len. Ook omdat ik me al jaren in zet voor de jeugd en bezig ben met de komst van een skatepark. Maar ze zeggen dat ze niks kun nen doen. Ook bij ondernemers organisatie OOG krijg ik dat te horen. Ik voel me wel een beetje in de steek gelaten.'' OOG-voorzitter Ruurt van der Wel zegt de frustratie van Lande- gent goed te kunnen begrijpen. ,,Hij is een enthousiaste, innove rende en maatschappelijk betrok ken middenstander. Eigenlijk een ondernemer zoals we ze nu graag zien.'' Volgens Van der Wel is het een landelijke trend dat onderne mers en gemeenten vaak een be paalde kant op willen met een binnenstad, maar de eigenaren van panden achterblijven. ,,Ze zien vaak niet in dat ook zij een stukje van de puzzel zijn om een binnenstad nog succesvoller te maken.'' Oude huurprijzen Volgens Van der Wel kun je je af vragen of het nog wel van deze tijd is dat pandeigenaren een bankgarantie van drie maanden vragen of dat ze vasthouden aan oude huurprijzen. ,,Maar goed, uiteindelijk gaan ze daar natuur lijk zelf over. We praten hier als OOG zeker over met de vastgoed eigenaren en de gemeente. Maar het is lastig om voor een indivi duele ondernemer als Maarten iets te doen. We kunnen wellicht bemiddelen of contact leggen, maar niet namens een onderne mer onderhandelen over de fi nanciële aspecten.'' Wethouder Cees Pille zegt dat de gemeente Lux graag wil be houden voor de binnenstad. ,,Wij hebben contact gehad met Maar ten Landegent en zetten ons in derdaad volop in om leegstand te voorkomen'', zegt hij. ,,Maar de gemeente bezit zelf geen winkel panden. Het is uiteindelijk aan de eigenaren om hun panden te ver huren." Snel bijverdienen en tijd overhouden? Prima vergoeding per vier weken, afhankelijk van de wijkgrootte Snel geld verdienen: je bent binnen een paar uur klaar Bezorgen kan van maandag t/m zaterdag Minimumleeftijd 15 jaar woensdag 22 september 2021 Maarten Landegent is al begonnen met afbreken in het winkelpand waar hij uit moet. FOTO MARCELLE DAVIDSE Goese skatezaak moet pand verlaten; einde winkel dreigt Het moet een man of vrouw zijn die mooie evenementen weet op te tuigen. Die vol in gesprek gaat met gemeente, ondernemers en andere partijen. En die zichzelf ook nog voor een deel terugver dient. Meer dan ooit snakt Zie rikzee naar een citymanager. Esme Soesman Zierikzee - Miranda Huijer, Intertoys Rob Paardekam Goes - Maarten Landegent

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 57