I k 29 BESTEL TICKETS OP DEWINTERFAIR.NL/PZC Margriet Blibelle a Het allerleukste dagje uit voor vriendinnen 3» Genemans ook aan bij de jongeren in de kliniek. ,,Ze leren niet alleen om over hun problemen, maar ook over hun gevoel te praten. Ik maak al jaren Dream School voor de NTR. Daarin zie je jongeren die mooie stappen maken. Dat zij als een soort helden worden gezien. Dat is hier ook met de jongeren die als ze hun verhaal doen een voorbeeld willen zijn. „Eerlijk gezegd schrokken wij de eerste paar dagen best wel van de heftigheid in de kliniek. Bij versla vingen denk je toch vaak aan mensen die onder de brug met naalden in de weer zijn. Hier zijn jongeren met uit eenlopende problemen en verslavin gen die allemaal ergens vandaan ko men. Gevoelens die ze weg willen drukken. Daar gaan ze mee aan de slag. Ik werd wel verrast door de hoe veelheid pech sommigen kunnen hebben. Het is schrijnend om te zien dat jongeren zonder ouders op groeien. Ouders aan de drugs zijn. Of net op de verkeerde plek zijn gebo- ren. Zij kunnen daar niets aan doen'', aldus de televisiemaker die vanzelf sprekend toestemming vroeg van de jongeren, ouders en behandelaren. Noodzaak Meer transparantie is pure noodzaak om meer jongeren te helpen, daarvan is Jan Willem Poot overtuigd. ,,We zijn al langer bezig in de media. Met Verslaafd!, in talkshows, het Jeugd journaal. Om jongeren die worstelen, hun ouders en familie te laten zien: geef niet op, je bént niet alleen. Yes We Can Clinics kan een oplossing zijn, maar er zijn veel meer klinieken. Wij kunnen twintig jongeren per week opnemen, maar krijgen vijftig aanmeldingen. Dat betekent dat we scherpe keuzes moeten maken. Met deze docu hoop ik dat andere organi saties, waarbij de behandeling ook ef fect heeft, eveneens hun deuren opengooien. En dat instellingen die niet voldoen, hun behandelmethode aanpassen. Een van mijn dromen is dat jongeren die hier zijn geweest trots kennen in plaats van schaamte. Trots op zichzelf. Dat ze aan zichzelf hebben gewerkt en dat willen delen.'' Ook voor Genemans was de pe riode leerzaam. „Jongeren wordt ge leerd veel te delen. Ik denk dat ook volwassenen daar zelfs iets aan heb ben. Bij Verslaafd! kwam ik wel eens gevallen tegen waarbij ik me afvroeg: gaat dit nog goedkomen? Hier zag ik bij iedereen de potentie dat het goed zou komen. Met veel jongeren die in de docu zitten, gaat het ook goed.'' Zo ook met Britt. Ze heeft nazorg en volgt een maatschappelijke zorgopleiding. „Voorheen hield ik al les voor mezelf tot de bom ontplofte. In de kliniek ga je vanzelf praten. Het gaat stukken beter. Ik heb het af en toe nog zwaar, maar kan meer genie ten. Als ik nu lach, is dat oprecht.'' PC WOENSDAG 22 SEPTEMBER 2021 G Jan Willem Poot, de op richter van Yes We Can Cli nics, en Britt, die net uit de kliniek is. foio KOEN VERHEIJDEN Ewout Gene- mans in ge sprek met jon geren die bij Yes We Can Clinics verblij ven. FOTO VIDEOLAND De jeugdkliniek, Als niets meer werkt vanaf vrijdag 24 september bij Videoland Margriet en Libelle presenteren samen vol trots Dé Winterfair van vrijdag 19 t/m donderdag 25 november in de Brabanthallen Den Bosch. Geniet samen van spetterende optredens, shop bij de leukste merken, ontdek nieuwe producten en doe mee met creatieve workshops. Kom je ook? Bestel vóór 18 oktober tickets en profiteer van 5 euro korting. Mocht het evenement geannuleerd worden als gevolg van de Covid-19 situatie in Nederland, dan worden je tickets doorgezet naar de volgende editie of kun je ervoor kiezen om je geld terug te krijgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29