Wereldkampioen Verhoeven vol overtuiging naar gevecht met Overeem TINA - De Tina Turner Musical 26 Op de kampioens- riem van Rico Verhoeven (32) ligt een dikke laag stof, zo lang is het geleden dat hij zijn titel verdedigde. Maar over een maand gaat Alistair Overeem voor de ultieme coup in de zwaargewicht divisie van Glory. Bijna twee jaar geleden besliste een beenblessure van Badr Hari het laatste wereldtitelgevecht dat Rico Verhoe ven uitvocht in het voordeel van de 'King of Kickboxing'. Daarna werd het rustig rondom de Brabander. Een ge pland titelgevecht met Jamal Ben Sad- dik ging niet door vanwege een bles sure van zijn tegenstander en in plaats daarvan won Verhoeven op zijn dooie akkertje een vriendschappelijk vier- manstoernooi in januari van dit jaar. Zijn titel is al sinds eind 2019 niet meer aangevallen. Over een maandje vindt de eerste poging sinds die zege op Hari plaats, door vechtsportle gende Alistair Overeem (41). Verhoe ven zei eerder dat zijn droom is om tien jaar aan de top te staan en daar is hij héél dichtbij. De onvoorstelbare cijfers op een rijtje: Verhoeven is al ne gen jaar ongeslagen binnen kickboks- organisatie Glory en verdedigde zijn wereldtitel in het zwaargewicht al ne gen keer. Achter hem is het stuivertje wisselen op de ranglijst, met Hari die inmiddels steeds verder wegzakt, maar Verhoeven is voorlopig onver murwbaar. Overeem is voornemens de ultieme coup te plegen, bij zijn eerste kick bokswedstrijd sinds jaren. De laatste jaren vocht 'The Reem' onder de vlag van de UFC, in de Mixed Martial Arts (MMA). Daar maakte hij indruk, oor deelde Verhoeven op een persconfe rentie met Overeem. ,,Hij heeft zijn stempel gedrukt op vechtsport in het algemeen. Wat hij heeft gedaan, deed nooit iemand eerder. Van MMA naar kickboksen, daar kampioen worden en dan weer teruggaan. Hij heeft lan ger dan een decennium in de UFC ge zeten. Dat is ongelooflijk knap met uitdagers van zo'n hoog niveau. Hij heeft altijd spanning meegenomen de ring in, waar hij ook vecht. Ik hoop dat hij dat 23 oktober ook doet." Het wederzijds respect was sowieso groot. Overeem: ,,Ik denk dat hij de be ste kickbokser is tegen wie ik ooit heb Ik denk dat hij de beste kickbokser is tegen wie ik ooit vocht gevochten. Misschien was Semmy Schilt in letterlijke zin groter, maar daar heb ik nooit tegen gevochten." Al liet Verhoeven het niet na af en toe een verbaal speldenprikje uit te delen, bijvoorbeeld toen de leeftijd van Overeem ter sprake kwam. ,,Of die impact heeft? Natuurlijk, honderd procent. Vergelijk een nieuwe auto met een oudere. Een nieuwe heeft minder kilometers op de teller, is fris ser. Al is Alistair voor zijn leeftijd in geweldige vorm." Of de ervaring van een 'oudere auto' dan niet doorslaggevend kan zijn? ,,Ach, ik heb zelf zo vaak in de ring ge staan. Ik denk niet dat ervaring het verschil maakt." Overeem kon er wel om lachen: ,,Laten we eerlijk zijn, ik bén ook 41. Ik zorg goed voor mijn li chaam, maar ik voel me ook ouder worden. Er is een verschil met twintig jaar geleden." Nog maar een maand, dan weten we of Verhoeven voor de tiende keer zijn titel succesvol weet te verdedigen, of dat Overeem bij zijn Glory-debuut di rect de kampioensriem overneemt. Verhoeven durft geen voorspelling te doen van het niveau van zijn tegen stander in vergelijking met zijn eer dere uitdagers. Al ziet hij, in tegenstel ling tot Overeem, kickboksen als een moeilijker discipline dan MMA. ,,Dit gaat sneller, dit is spannender. Er is geen tijd om te rusten. Laten we zien hoe Alistair ermee om kan gaan." Voor een rematch na een eventueel verlies staat Verhoeven open, zei hij, gevolgd door een glimlach. ,,Maar daar hoeven we helemaal niet over te pra ten. Die zege komt er sowieso." STAGE ENTERTAINMENT Nu te zien in het Beatrix Theater Utrecht! Bestel nu op pzc.nl/tina woensdag 22 september 2021 'Die zege komt er wel, hoor' Tim Reedijk Rotterdam Alistair Overeem (r) is er alles aan gelegen een einde te maken aan de hegemonie van Rico Verhoeven, die bijna 10 jaar wereld kampioen is. FOTO ANP Alistair Overeem (41) in associatie met TINA TURNER presenteert TINA - De Tina Turner Musical is de eerste musical over haar leven, geproduceerd in samenwerking met Tina Turner zelf. Dit is het echte, nietsontziende verhaal van Tina Turner. De vrouw die alle vooroordelen over leeftijd, kleur en geslacht heeft getart. Dit inspirerende verhaal moetje horen, beleven en voelen: mis het niet! VOORDEEL* Ontvang exclusief €15,- last-minute voordeel! Geldig voor de voorstelling op 26 september. *Deze actie is geldig voor geseLecteerde voorste Hingen in oktober, november en december 2021. Kijk voor de uitgebreide actievoorwaarden op bovenstaande URL.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 26