Götze haakt af bij PSV met blessure zege in uitduel bij IJsland 25 bezorgen landskampioen na rust ruime zege Groeiende kloof Ajax liep Fortuna aan alle kanten voorbij. De Limburgers, heel matig aan het seizoen begonnen, herpak ten zich even, maar zagen Dusan Tadic de ruststand op 0-3 bepalen. Voor wie nog twijfelde aan de groeiende kloof tussen de lands kampioen en clubs uit het rechter- rijtje, de captain tilde Ajax' doel- puntenteller in de zesde speelronde alweer naar 25. Het aantal tegen doelpunten? Eentje, het zondags schot van Robin Pröpper dat met een het eerste en enige averij ople verde. Een maand later baadt Ajax alweer in weelde, met de koppositie, een indrukwekkend doelsaldo en een fraaie CL-start op zak en bovenal met het gewenste combinatievoet bal draaiend op volle toeren. Twee maanden geleden kondigde Ten Hag aan dat Ajax als gevolg van de continentale landentoernooien pas in september in topconditie ging verkeren en de brede bank van pas ging komen om de frisheid erin te houden en diverse samenstellingen te kunnen hanteren. Het kwam er ook in Sittard allemaal uit bij Ajax, waar de met liesklachten kam pende Maarten Stekelenburg en Davy Klaassen nog ontbraken. Zo zag de coach Perr Schuurs op vertrouwde grond de zieke Jurriën Timber feilloos vervangen. Tegen over het afhaken van de uitblin kende mandekker stond de lang verwachte rentree van Kudus. De veelbelovende aankoop, die de voorbije twee maanden herstelde van een enkelblessure, werd de der tiende speler n het nog prille ere divisiejaar die doel trof voor Ajax. Daar bleef het niet bij, want een an dere hongerige invaller, Nicolas Ta- gliafico, gidste zichzelf als veer tiende naar het scorebord. In beide gevallen gebeurde dat op aangeven van Tadic, die na de invalbeurt van Mohamed Daramy (verving Haller) als valse spits fungeerde. Ook in die variant en een handvol reserves was Ajax nauwelijks bij te benen voor Fortuna. EREDIVISIE Uitslagen Programma Stand ,,Daarom heb ik hem in de rust van die wedstrijd ook uit voorzorg gewisseld'', zei trainer Roger Schmidt gisteren in zijn vooruit blik naar het duel met Go Ahead Eagles. De Duitse verdediger Phillipp Mwene is waarschijnlijk weer in zetbaar tegen Go Ahead Eagles. Trainer Schmidt is voorzichtig met Ibrahim Sangaré, die bijna hersteld is van een blessure maar waarschijnlijk nog ontbreekt bij de Eindhovenaren in Deventer. PSV-coach Schmidt vertelde dat hij geen enkel risico met zijn mid denvelder uit Ivoorkust wil ne men. Schmidt hoopt dat zijn spelers geleerd hebben van het verloren duel met Feyenoord afgelopen zondag (0-4). ,,We speelden niet naar ons niveau en waren niet in staat om onze tactische connectie van de voorgaande weken te to nen'', blikte de Duitse trainer nog eens terug op het duel van afgelo pen zondag. ,,Het was niet goed en de lessen die we uit de wedstrijd konden trekken, nemen we mee naar de volgende duels. We willen het PSV-gezicht laten zien dat ie dereen van ons gewend is. Ik denk dat de groep daar klaar voor is'', zei Schmidt. ,,In de basis was het af gelopen zondag gewoon onvol doende. Er was te weinig bewe ging, te weinig vastigheid, te wei nig creativiteit en de bezetting voor het doel was ook onvol doende. Als wij tegen Go Ahead Eagles ons beste spel laten zien, zoals we dat dit seizoen al veel va ker hebben gedaan, heb ik alle ver trouwen in een goede afloop van dat duel.'' Go Ahead Eagles tankte ver trouwen door de 1-0 zege op rivaal PEC Zwolle zondag. Het bracht Nederland zo nu en dan aan het wankelen, maar echt pijn kon IJsland de opponent niet doen. Daarvoor was Oranje te sterk in Reykjavik. Nooit verloor het echt de controle. wen de ervaring van Spitse wel weer konden gebruiken. Én haar passes vooruit. Als vanouds voorzag ze de Nederlandse aanval van de nodige munitie. Het kwam het spel van Nederland ten goede, dat zo een wereld van verschil was met af gelopen vrijdag. Door de rentree van Spitse, begon Shanice van de Sanden op de bank. Voorsprong Zo zag Spitse van dichtbij hoe Ne derland de nieuwe bondscoach Par sons, halverwege de eerste helft voor het eerst een voorsprong schonk, toen een fraaie assist van Jackie Groenen Daniëlle van de Donk bereikte aan de rand van het strafschopgebied. Precies het ge- bied waar je haar aan de bal wil hebben. Ze schoot fraai de ope ningstreffer binnen: 0-1. Met die stand op het scorebord bleef het voor Nederland nog lang oppassen. Want hoewel Oranje steeds meer overwicht ontwik kelde in het duel kon het ook zo maar tegen een onverwachte gelijk maker oplopen. Dat gevaar was ge weken toen Jackie Groenen van net buiten het strafschopgebied de bal vol raakte en zo een bijzonder fraaie treffer maakte. De middenvelder van Manchester United, sinds kort vereeuwigd op de voorgevel van Old Trafford, had zo met een assist en een goal een groot aandeel aan de zege die geen moment meer in gevaar kwam: 0-2. woensdag 22 september 2021 Ter vergelijking: in de drie voor gaande seizoenen was Mazraoui goed voor één goal en twee assists. 18.45 uur NEC - FC Utrecht 20.00 uur FC Groningen - Vitesse 12 FC Groningen 5 1 2 2 5 6-9 21.00 uur Feyenoord - Heerenveen 21.00 uur PEC Zwolle - Sparta Morgen 18.45 uur Cambuur - Heracles 21.00 uur FC Twente - AZ 13 Sparta 5 1 2 2 5 5-9 14 RKC 6 1 2 3 5 9-11 15 Heracles 4 112 4 4-6 16 Fortuna Sittard 5 1 1 3 4 5-12 17 AZ 4 1 0 3 3 5-8 SPEELRONDE Fortuna Sittard-Ajax RKC-Willem II Vandaag 18.45 uur Go Ahead Eagles - PSV gespeeld w g v pt (v-t) 1 Ajax 6 5 1 0 16 27-1 2 Willem II 6 4 1 1 13 8-6 3 PSV 5 4 0 1 12 14-7 4 Heerenveen 5 Feyenoord 6 FC Utrecht 7 NEC 5 2 2 1 8 4-6 8 FC Twente 5 2 1 2 7 7-6 9 Go Ahead Eagles 5 2 0 3 6 5-8 10 SC Cambuur 5 2 0 3 6 9-17 EINDHOVEN Mario Götze mist vandaag de uitwedstrijd van PSV tegen Go Ahead Eagles. De Duitse middenvelder kampt met spierproblemen die hij zondag in de eerste helft van het duel met Feyenoord heeft opgelo pen. Mario Götze ontbreekt door een spierblessure. foto anp Dat kwam ook door de in de basis teruggekeerde recordinternational Sherida Spitse, die zichzelf in de vo rige wedstrij d nog terug vond op de bank. Ook uit voorzorg, zo ver klaarde Parsons nog voor het duel met IJsland waarin de Oranjevrou W Spitse voorzag Oranje-aanval als vanouds van de nodige munitie Daniëlle van de Donk zette Nederland op een 0-1 voorsprong tegen IJsland. foto remko kool/pro shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25