Wat mag je van een aankoopmakelaar Met deze oortjes houd je herrie op afstand GOEIE KOOP €205 Wie een aankoopmakelaar in de arm neemt, lijkt een streepje voor te hebben op de overspannen huizenmarkt. Maar wat doet die eigenlijk voor je? 'Haar inzet was het me waard' 22 NOISE CANCELING OORTJES ff Sony WF-1000XM4 €280 Apple Airpods Pro - Sennheiser CX Plus True Wireless €160 Een aankoopmakelaar behar tigt de belangen van de ko per van een woning. Na tuurlijk kun je het ook zelf doen, maar dat vergt veel tijd, kennis van zaken en geregel. De hulp die een aankoopmakelaar biedt, kun je grofweg opdelen in vier stap pen: het zoeken van een huis, het be zichtigen, het onderhandelen en het begeleiden van de aankoop. STAP 1 HUIS ZOEKEN De makelaar heeft voorkennis De meeste mensen beginnen hun zoektocht op Funda. Maar voor veel huizen vissen ze dan volgens mana ger Robert Welink van vergelijkings website Makelaarkosten.nl achter het net, omdat die al zijn verkocht. ,,Het is daarom steeds belangrijker wonin gen te vinden vóórdat ze op een hui zenplatform staan. Een lokale aan koopmakelaar kan daarbij helpen.'' Zo'n aankoopmakelaar heeft veel kennis van de huizenmarkt in jouw regio. Welink: ,,Hij of zij beschikt over een breed netwerk van colle ga-makelaars. Daardoor is hij als eer ste op de hoogte van nieuwe wonin gen die in de verkoop komen en die voldoen aan je wensen.'' Maar leidt dat niet tot een onge wenst systeem van afspraken tussen makelaars die informatie in hun sys temen exclusief voor elkaar houden en de koper buitenspel zetten? Zo verdienen er aan elk huis twee make laars. ,,Dat is het meest ondoorzichtige deel van het proces'', beaamt Philip Herssen, oprichter van de websites van '4offertes.nl', waaronder ook Makelaarkosten.nl valt. ,,Maar de hui dige negativiteit over makelaars is niet terecht. De markt en het weinige aanbod maken het voor iedereen frustrerend. Er zijn gewoon te weinig huizen.'' STAP 2 BEZICHTIGEN Oog voor gebreken ,,Een bezichtiging brengt plichten met zich mee'', zegt Welink. ,,Zaken die je tijdens het bezoek over het hoofd ziet maar die je wel had kun nen zien, vallen namelijk niet onder verborgen gebreken. Maak je na aan koop van de woning kosten voor het oplossen van deze problemen en zijn ze niet opgenomen in de ontbinden de voorwaarden, dan zijn die kosten voor jou. De aankoopmakelaar helpt je deze gebreken te ontdekken.'' ,,Als het goed is, stelt de aankoop makelaar bij de bezichtiging vragen over de bouwkundige staat, isolatie, omgeving en verbouwingen'', vult woordvoerder Gerard Spierenburg van de Consumentenbond aan. ,,Na afloop krijg je advies over de woning, bijvoorbeeld om een bouwkundige keuring te laten uitvoeren. De make laar behoort enig verstand te hebben van de potentiële risico's van een wo ning. Denk aan zaken als: staat het huis in een gebied met funderings problemen? Is de vloer gevoelig voor betonrot? Is er asbest aanwezig?'' STAP 3 ONDERHANDELEN Ervaring helpt Je aankoopmakelaar beheerst onder handelingsstrategieën en heeft het onderhandelingsproces al veel vaker doorlopen. ,,Daardoor voelt hij aan in welke situaties een lager of juist een hoger bod noodzakelijk is'', zegt Welink. ,,Ook laat hij zich het hoofd niet op hol brengen als kopers tegen elkaar gaan opbieden.'' Herssen. ,,Zeker in deze markt kan hij eerlijk zeggen of een prijs nog re- eel is, en of het in jouw situatie ver standig is om zo veel geld uit te ge ven. Een makelaar die dit allerbelang rijkste, adviserende menselijke as pect niet op zich neemt, is misschien niet diegene die je nodig hebt.'' WOENSDAG 22 SEPTEMBER 2021 GO Op sommige plekken draag je liefst oorkleppen, vanwege het vele of harde geluid. Te genwoordig is daar een mo derne variant voor: hoofdtele foons met ruisonderdrukking. Nog nieuwer zijn de kleinere oortjes met diezelfde functie. Daarbij registreert een inge bouwde microfoon het omge vingsgeluid en produceert de hoofdtelefoon een antigeluid om ongewenste geluidsgol ven neutraliseren. Ideaal voor onderweg en in een rumoe rige kantoortuin. Omdat je omgeving het niet altijd waardeert als je in een stiltebubbel zit, beschikken deze dopjes over een modus waarbij omgevingsgeluid wel (deels) wordt doorgelaten. Dat is bijvoorbeeld aan te raden in het verkeer. O Beter (en lan gere accu- duur) dan de voorganger M3. O Geluidskwali teit. O I mposante geluidsonder drukking. O Optie om windruis te onderdrukken, handig voor verstaanbaar der bellen. O Via app meet je of je de dopjes juist draagt. O Aanraak- bediening is instelbaar. De prijs. O I conisch, oplaadbaar. slank en strak O Kwijt? Via design. 'zoek mijn...' O Meest gebrui- app melden kersvriende- ze zich met lijke optie als een piepsig je meer van naal. Apple hebt. O Lichtgewicht. Geen volume- O De opberg- bediening op case is de knopjes. compact en draadloos O Geluidskwali teit, zeker als je van vette bas houdt. O Via een app kun je de au dio afstellen. O Veel waar voor je geld. O Met volle case voor bij laden in totaal 24 uur aan speelduur. O Nauwkeurige (en instelbare) aanraakbe- diening. De oordopjes zijn groot en prominent zichtbaar. Hulp bij kopen MIRJAM VAN ZELST Na verkoop van haar huis in Amersfoort nam Janneke van Gog twee jaar gele den een aankoopma kelaar in de arm voor een huis in Tilburg. ,,'Mevrouw de aan koopmakelaar', zoals ook in knalroze letters op haar auto stond, kwam zelfs naar Amersfoort om mijn huis te zien, zodat ze meer gevoel kreeg bij wat ik zocht. Ze hielp zoeken, ging mee naar bezichtigin gen, gaf advies over het bod, begeleidde het opstellen van het voorlopig koopcon tract en regelde de bouwtechnische keu ring. Ze vroeg offertes op, hield deadlines in de gaten en vertelde bij elke stap wat ik moest regelen. Uiteindelijk heb ik 10.000 euro meer ge boden dan de vraag prijs. Dat was haar geadviseerde maxi mum. Dat bleek maar een paar honderd euro hoger dan het best bod daaronder, dus haar advies was goed. Haar inzet heeft me al met al 2500 euro gekost en dat was het me waard.'' Meer informatie op hardware.info We lijken soms netjes in de pc een tikje ande haarfijn bij jou QR-code voor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22