Zorgsn^itweedeling in desamenleving-P Extra aanpaktvanhet 'drugsmonster' P8 Geen woord over Zeeland in Miljoenennota Economie doet het prima, trage formatie nekt noodzakelijke uitgaven Walcheren De geheimen van Angela Merkel Oudere worstelt met coronapas De economische vooruitzichten zijn zonnig, maar de politieke actualiteit overschaduwt alle mooie prognoses. 2022 moet het jaar wor den waarin de economie na de co ronacrisis weer gaat floreren. Dat kan zonder staatsinfuus: de econo mische groei wordt geraamd op 3,5 procent en er is extreem weinig werkloosheid. Maar toch heerste er géén jubel stemming gisteren in de Haagse Grote Kerk en verderop in de Tweede Kamer, waar het demissio naire kabinet zijn begrotingsplan nen presenteerde. De formatie sleept voort, een halfjaar na de ver kiezingen is er nog geen zicht op een nieuwe regering. Cijfers over het vertrouwen in de landelijke po litiek bereiken een dieptepunt. Sterkste economie Dat zet het kabinet klem, beseft ook demissionair premier Mark Rutte. ,,Ik snap dat mensen geïrriteerd zijn, als chef van het spul raakt het mijn verantwoordelijkheid", zegt hij over het uiteenvallen van zijn bewindsliedenploeg. ,,Maar we ho ren tegelijkertijd misschien wel bij de sterkst draaiende economieën in Ik snap dat mensen geïrriteerd zijn, als chef van het spul raakt het mijn verantwoordelijkheid de westerse wereld. Het land wordt bestuurd, we doen de noodzake lijke dingen.'' Er gaan miljarden naar klimaat subsidies voor bedrijven. Ook par ticulieren kunnen met subsidies aan de warmtepomp en de elektri sche auto. Het eigen risico in de zorg blijft 385 euro. Er wordt 1,5 mil- jard gereserveerd voor herstel van de Groningse aardbevingsschade, in de troonrede erkende koning Willem-Alexander dat de afhande ling hiervan 'te lang te stroperig' is geweest. Veel meer was mogelijk geweest als het kabinet niet op de winkel hoeft te passen. Nederland is min der hard geraakt door de coronacri sis dan werd gevreesd. Hierdoor zijn miljarden extra te besteden. Dit geld zou gebruikt kunnen worden om de stikstof- en wooncrisis op te lossen, om de klimaatmaatregelen te versnellen. Maar deze 'formatie buit' blijft nu onaangeroerd. Hoop Bij de VVD leeft de hoop dat in de marge van de Algemene Politieke Beschouwingen - die vandaag be ginnen - nog een akkoord kan wor den gesloten over eventuele extra's. Maar de oppositiedeuren lijken ge sloten. PvdA en GroenLinks willen alleen onderhandelen als ze in een nieuw kabinet mogen stappen. De plechtstatige woorden van de koning over 'samenwerking' tussen kabinet en Tweede Kamer - 'zo bouwen we samen aan een beter land' - klinken daarom surrealis tisch. Coalitiepartners piepelen el kaar, bewindspersonen stappen op en alle pre-formatiegesprekken stranden. En toch blijft Rutte opti mistisch. ,,Ik ben niet somber over de formatie. Als we het oog op de bal houden, kan er op korte termijn een doorbraak komen.'' 1688 555530 Duitse bondskanselier stopt na zestien jaar. Haar biograaf Ralph Bollmann blikt terug P15 Zeeuwse senioren worden met een cursus geholpen door de ZB Si CS Miljarden blijven onbenut Politieke chaos domineert Prins jesdag. Door de traagste forma tie ooit blijven miljarden euro's voor de woon-, klimaat- en stik stofcrisis onaangeroerd. Niels Klaassen Peter Winterman Den Haag - Mark Rutte P2 t/m 11 en ZEELAND 8 woensdag 22 september 2021 Fraai nazomer- weer met 21°C veel zon ZEELAND2 NieuwindePZCapp: Altijd op de hoogte van het weer op jouw locatie Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1