Ze heeft echt het hart op de goede plek! 7 De Gouwe van Schouwen voorzitter van de Hiswa-Re cron en tipte José Schik- ker als Gouwe van Schouwen. ,,José zet zich enorm in voor haar dorp, het is iemand die hart voor een ander heeft. Naast het beheer van het dorpshuis doet ze nog van allerlei andere dingen, maar denkt ze ook mee bij Zee land zonder Zelfmoord, een initiatief vanuit Emergis. Toen wij vorig jaar zelf zo'n situ atie in de familie had den, belde ze op. Ge woon om te zeggen dat als er iets was, we haar dan wisten te vinden. Dat is typisch José, om een ander te helpen zonder dat iemand dat hoeft te vragen. Ze heeft echt het hart op de goede plek!" Ze wist het dorpshuis van Bruinisse nieuw leven in te blazen, al moet dat nu na corona wel een beetje opnieuw opgebouwd worden. Maar José Schikker (44) uit Bruinisse heeft er alle vertrouwen in dat dat goedkomt. ,,Zo'n dorpshuis is zó belangrijk voor een dorp". Ik ben altijd al heel betrok ken geweest bij de kern van het dorp. En toen ik secretaris was bij de voet bal, zag ik de vacature voor beheerder van het dorps huis voorbij komen. Op een avond aan de bar vroeg ik de voorzitter van het Multifunctio neel Centrum Bruinisse of het al lukte iemand te vinden", herin nert José zich. Hij vroeg me daarop of het niet iets voor mij was". Ze legde dat idee in eerste instantie naast zich neer, maar ging later toch het gesprek aan om te kijken wat het inhield. ,,Ik kon eigenlijk geen reden bedenken om nee te zeggen, dus ben ik het gaan doen". Opbouwen na corona Dat was in 2016. José blies het dorpshuis nieuw leven in. Er wer den vergaderingen, bruiloften en andere feestjes georganiseerd. Sportclubs en de yoga streken er neer. ,,Het ging echt heel goed voor we te maken kregen met co rona, nu moeten we dat weer op bouwen. De sport kan gelukkig al weer een tijdje. Hopelijk zijn er na 25 september ook meer feestjes". Ook activiteiten als een Nacht van Oranje en Koningsdag worden in het dorpshuis georganiseerd. ,,De samenwerking met het bestuur is heel goed, ik word heel vrij gela ten in het beheer. We proberen breed in te zetten. Ik wil dat ie dereen zich welkom voelt om naar het dorpshuis toe te komen. Deze plek is gewoon echt heel be langrijk voor zo'n dorpsgemeen schap. Ik geloof er stellig in dat ie dere kern zo'n plek moet heb ben". Klein clubje Veel leuke mensen om te helpen ,,We doen het met een klein clubje. Naast een parttimer helpt mijn man Wout ook vaak. Daar naast is er een kring van veel Ik wil dat iedereen zich welkom voelt om naar het dorpshuis toe te komen leuke mensen om ons heen die ons helpen. Er is altijd wel een moeder die zegt 'kom, geef me maar even een bezem'. Ik vind het leuk om het mensen naar de zin te maken, ik ben iemand die met mensen moet werken", vertelt José. Haar op de tanden De vrolijke Bruse geniet van de diversiteit van haar werk. ,,Bij een begrafenis heb je een heel andere rol dan bij een bruiloftsfeest. Ik vind het in beide gevallen fijn het zo goed mogelijk te laten verlo pen. Je doet dit niet voor de com plimenten, maar echt om je met elkaar ergens voor in te zetten. Natuurlijk heb je ook wel eens dronken mensen aan de bar die een beetje lastig zijn, maar dan laat ik gerust even het haar op mijn tanden zien". dinsdag 21 september 2021 Marieke Braber-Schot is In de wekelijkse rubriek De Gouwe van Schouwen vertelt iemand wie een beetje extra aandacht verdient en waarom. In deze aflevering: José Schikker Mariska den Hartog Bruinisse - José Schikker José Schikker is beheerder van 't Durps'uus de Vanger in Bruinisse. Samen met Annema- rie Terwoert staat ze achter de bar. FOTO SANDRA SCHIMMELPENNINK Kent u ook iemand die wat extra aandacht verdient? Mail naar schouwen-duiveland@pzc.nl, onder vermelding van 'Gouwe van Schouwen'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50