Hollander snakt met Goes naar een overwinning Hoe kan Hoek nu wel van Stedoco winnen? Drie kopmannen II in wegwedstrijd ZEELAND 11 dan ooit op mijn fiets gezeten, maar het kan nog beter. De komende winter ga ik daar met de ploeg aan werken. Van het volgende WK gaan we vanaf nu ook écht een doel maken.'' Normaal gesproken hamert Hol lander op goed en verzorgd voetbal. Tegen competi- tiegenoot Dovo gooit de oefenmeester zijn principes over boord. „Het maakt me geen reet uit hoe we winnen", zei hij na afloop van de ontmoeting met DVS'33 (i-2-nederlaag). „Wat mij betreft raakt iemand de bal verkeerd in de 93ste minuut en valt-ie binnen." De Walchenaar is het beu dat zijn ploeg telkens naast de winst grijpt. Hij merkt dat de resultaten invloed hebben op de spelers groep. ,,Het is broodnodig dat we winnen. Ik zie het als een bonus om een ronde verder te gaan in de beker." Hollander hoopt dat een zege ervoor zorgt dat alle neuzen weer dezelfde kant op staan. ,,We leven in een 'ja, maar-cultuur'. Dat is van nul toegevoegde waarde. Het acceptatieniveau moet af en toe hoger liggen. Een overwinning kan op dit gebied veel betekenen." Tot dusver laten de spelers van Goes het dit seizoen geregeld na om het vijandelijke doel onder vuur te nemen. ,,Je moet er schijt aan hebben dat de bal een keer over het vangnet vliegt", aldus Hollander. ,,Als je niet op doel schiet, creëer je überhaupt geen mogelijkheden." Weer inzetbaar Tegen Dovo kan de oefenmeester niet beschikken over Ralph de Kok (knie blessure). Hiep Nguyen ging afgelopen weekend vroegtijdig naar de kant, omdat hij misselijk was. Hij is tegen de ploeg uit Veenendaal weer inzet baar. Achter de namen van Stefan de Bert en Francis Kabwe Manen- gela staan vraagtekens. De aftrap voor het bekerduel is om 20.00 uur. Kaarten zijn te bestellen via vvgoes.eticketsysteem.nl. Stedoco staat bekend als een am bitieuze, vermogende club. Toch boekte het dit seizoen in de derde divisie pas één overwin ning. Precies, dat was op 4 sep tember tegen Hoek. Zaterdag ging Stedoco in Harderwijk nog met 2-1 onderuit tegen VVOG. Trainer Frans Adelaar zet zijn ploeg vrijwel altijd neer in een 4-3-3-formatie. Hoek speelt dit seizoen in een 3-5-2-systeem, maar tot meer defensieve zeker heid heeft dat niet geleid. De afgelopen seizoenen speelde Hoek heel vaak ook in een 4-3-3-formatie, met Erwin Franse als rechtsbuiten. De snelle aanvaller is nog niet fit, maar Ge vaert heeft wel de mogelijkheid om tegen Stedoco voor een 4-3-3 te kiezen. Het zou zijn moeizaam acterende spelers meer houvast kunnen geven. Met vier verdedi gers achterin zijn er geen ondui delijkheden, waar er met vijf sneller naar elkaar wordt geke ken. De backs hebben een vaste tegenstander, het centrale duo ontfermt zich over de centrum spits en speelt één-op-één als een middenvelder doorkomt. Op het middenveld speelt Hoek dan met drie man, van wie Rik Impens de meest aanval lende is. Istvan Bakx voelt zich op de rechterflank, waar hij als prof jarenlang speelde, in zijn element. Giovanni Delannoy kan het op links invullen, met Steve Schalkwijk als diepste aanvaller. Bij balverlies zakken Bakx en De lannoy in, waardoor de ruimtes klein worden gemaakt. Wie de slag op het middenveld wint, heeft vaak de beste papieren. Het zelfvertrouwen is de laat ste weken flink gedaald, maar bij Hoek weten ze dat ook Stedoco de laatste weken niet het gewen ste niveau haalt. In het eerste on derlinge treffen was Hoek ook niet veel minder. Vanavond volgt een nieuwe kans. De club kan wel een boost gebruiken en daar is een alles-of-niets-wedstrijd in de KNVB beker vaak het beste medicijn voor. gemaakt. Nu was mijn opbouw juist heel goed. Sterker nog: hij was veel beter dan verwacht.'' De Zeeuwse coureur zat relatief vroeg in het programma. Hij rolde al om kwart over elf van het startpodium op het strand van Knokke-Heist af. Bij de eerste tijdmeting noteerde hij de derde tijd en vervolgens bij de tweede ook. Aan de meet was hij rond tien voor twaalf de nummer twee. Alleen de Aus traliër Lucas Plapp was op dat moment sneller. Beiden zaten daarna ongeveer een uur in de hot seats, wachtend op wat komen zou. Twintig meter ver- Ik zat maar 24 seconden achter de wereldkampioen. Ik kan er met mijn hoofd nog steeds niet bij derop, te midden van de andere toe schouwers, hielden zijn ouders en zijn vriendin het bijna niet meer van de spanning. Vier sneller dan jij Uiteindelijk werd Mick van Dijke nog voorbij gestoken door de Deen Johan Price-Pejtersen (goud), de Belg Florian Vermeersch (brons) en de Noor Soren Waerenskjold (vierde). Lucas Plapp (zilver) handhaafde zich nog wel bij de beste drie. Van Dijke: „Natuurlijk wil je niet dat er vier sneller zijn dan jij. Maar de verschillen waren maar heel klein. Ik zat maar 24 seconden achter de wereldkampioen, na 30 kilo meter. Ik kan er met mijn hoofd nog steeds niet bij." BRUGGE Mick van Dijke rijdt vrijdag ook nog de wegwedstrijd tussen Antwerpen en Leu ven. Hij is binnen de Oranje-ploeg één van de drie kopmannen. Oliver Kooij en Ma- rijn van den Berg zijn de andere twee. ,,In principe gaat één van ons uit gespeeld worden. Maar als Daan Hoole of mijn broer Tim mee gaat doen om de prijzen, ben ik ook niet verbaasd. We hebben in de breedte een sterke ploeg. Ik hoop op een mooie dag, maar voor mij is het seizoen al meer dan geslaagd. Alles wat er nu nog bij komt, is bonus." Na het WK rijdt Mick van Dijke nog alleen de Ronde van Kroatië en Parijs-Tours. Daarbij zal hij weer in dienst van anderen rijden. „Dat vind ik ook mooi", zei de Zeeuw. „Die goede balans tussen zelf hard mogen rijden en wer ken voor de ploeg heeft me gebracht waar ik nu ben." Met veel moraal Helemaal uit de lucht vallen, kwam de hoge notering van gisteren natuurlijk niet. In de Ronde van de Toekomst - een miniversie van de Tour de France voor beloften - en de Flanders Tomorrow won hij ook al de races tegen de klok. ,,Ik kwam daardoor met veel moraal hier heen'', zei Van Dijke, ,,maar dan moet het hier nog wel even gebeuren. Ik had Uitfietsen na de acht dagen geleden nog een simulatie 30,3 kilometer gedaan van deze wedstrijd. Ik ging daar- lange tijdrit. bij volle bak de fout in. Ik ging te hard van start en was te vroeg opgebrand. Als ik die simulatie niet had gedaan, had ik honderd procent zeker die fout vandaag dinsdag 21 september 2021 PC WW» Na zes duels in de derde divisie wacht Goes nog altijd op de eerste driepunter. De ploeg kwam tot nu toe niet verder dan drie gelijke spelen en ging even vaak onderuit. In aanloop naar het duel in de KNVB beker van vanavond met Dovo hun kert trainer Kevin Hollander naar een zege. ,,Een overwin ning is broodnodig voor het ge voel in de groep." Len Wolters Goes In de derde divisie wacht Hoek na vijf wedstrijden nog op de eerste overwinning. Dinsdag avond komt de ploeg van Lie ven Gevaert opnieuw in actie, als in de tweede kwalificatie ronde van de KNVB beker klas- segenoot Stedoco weer op be zoek komt. Ruim twee weken geleden verloor de Zeeuws- Vlaamse ploeg op eigen veld met 1-4 van de formatie uit Hoornaar. Hoe kan Hoek nu wel van Stedoco winnen? Barry van der Hooft Hoek -Mick van Dijke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43