O O) CD O II 10 ZEELAND Debuut voor Tolhoek bij Oranje onder 17 Karelse met Veen Zilveren plak voor De Witte op Sardinië I I De wielrenner uit Colijnsplaat I kan op het WK tijdrijden voor beloften meer uit zichzelf halen dan hij voor mogelijk had geacht. Hij wordt daardoor in Brugge, lekker dicht bij huis, vijfde. Danique Tolhoek maakt voor de eerste keer deel uit van de definitieve selectie van Oranje onder 17. De voetbalster uit Kapelle, die sinds dit seizoen voor Ajax speelt, behoort tot een twintig speelsters tellende groep. Het team van coach Thomas Oostendorp speelt van 29 september tot en met 5 oktober in eigen land een EK-kwalificatieronde. De tegenstanders zijn achtereenvolgens Schotland, Slovenië en Tsjechië. Ajax levert zes spelers aan de selectie van Oranje onder 17 en heeft er ook nog twee op de stand-bylijst staan. FC Twente en PSV zijn beiden met drie voetbalsters vertegen woordigd. Danique Tolhoek (ex-JVOZ) speelde eerder al voor Oranje onder 16. Naast Goes en Hoek zijn vanavond in de KNVB beker ook nog Zeeuwen actief die bui ten de provincie trainen of spelen. Zo neemt trainer John Karelse het met hoofdklasser Achilles Veen op eigen veld op tegen eerste klasser DTS'35 uit Ede. Het door Rogier Veen- stra getrainde ASWH, met de Zeeuwse spelers Levi Bouwense, Daniel Wissel en Yarick Dorst, treft Quick uit Den Haag. ASWH speelt in de tweede divisie, Quick één niveau lager, op zondag. Bart Deprez maakte zaterdag na lang blessureleed zijn rentree bij Barendrecht. De aanvaller kan vanavond weer minuten ma ken, als de derdedivisieclub aantreedt tegen tweededivisionist Scheveningen. Bij het wereldkampioenschap RAW Bench Press op Sardinië heeft Johny de Witte de zil veren medaille behaald. In de klasse tot 125 ki logram drukte de Terneuzenaar een gewicht van 165 kilogram de lucht in. Aan het WK de den atleten uit zo'n 185 landen mee, verdeeld over verschillende categorieën. In de voorbereiding op het toernooi was De Witte in korte tijd negen kilogram afgevallen. ,,Het verlies van die kilo's had invloed op mijn kracht. De omstandigheden waren sowieso erg zwaar'', vertelde hij. ,,Ik ben dik tevreden met mijn prestatie, zeker ook omdat de win naar simpelweg een maatje te groot was.'' Flitsen Nieuwkoop WK TIJDRIJDEN VOOR BELOFTEN^ Baronie Mick van Dijke heeft zichzelf gisteren ho gelijk verbaasd. De 21-jarige wielrenner uit Colijnsplaat snelde in 34.54 minuten van Knokke-Heist naar Brugge (30,3 km) en werd daarmee vijfde op het WK tijdrijden voor beloften. „Mijn plan was om in het tweede gedeelte van de race er nog een schepje bovenop te doen, maar ik wist niet dat dat schepje zo groot kon zijn", zei hij. „Ik had geen idee dat ik dit kon. Ik ben hier ontzettend trots op." Bij Jumbo-Visma, waar Van Dijke on langs al vervroegd doorstroomde van de opleidingsploeg naar de elite, geloofden ze al wel in de Noord-Bevelander. Met Rob bert de Groot, Robert Wagner en Sierk Jan de Haan werkte hij naar de mondiale titel strijd in het westen van Vlaanderen toe. „Tijdrijden is lang heel hard fietsen. En als je dat kan, zit er een grote motor in je. Bij Nu was mijn opbouw juist heel goed. Sterker nog: hij was veel beter dan verwacht de ploeg wisten ze al eerder dat ik die had dan ikzelf. Ik snap niet dat ik dit vandaag heb kunnen laten zien. Maar zij zeiden: als je naar de waardes kijkt die je weg trapt, is dat logisch." Van Dijke groeide op in het mountainbi- ken. In tal van jeugdcategorieën werd hij Nederlands kampioen. Zijn wegcarrière is pas in 2020 begonnen en in juni van dit jaar reed hij zijn eerste tijdrit. In dat licht is het absurd dat hij nu al de nummer vijf van de wereld is bij de beloften. Zijn ont wikkeling gaat razendsnel. Van Dijke: „Ik denk dat ik van alle mannen in de top vijf de minste tijdritervaring heb. Dit was pas mijn vijfde tijdrit in totaal en de tweede van deze lengte. Hoewel ik vijfde ben geworden, weet ik dat er nog winst te behalen is. Vandaag heb ik al aerodynamischer dinsdag 21 september 2021 VOETBAL VOETBAL Levi Bouwense. foto pro shots/remko kool BANKDRUKKEN Wielrenner Nick van der Lijke finishte in de eerste etappe van de Tour de Bretagne op een knappe derde plaats. De uit Middelburg afkom stige renner van Riwal Cycling Team moest in de sprint in Allineuc zijn meerdere erkennen in de Franse winnaar Valentin Retailleau. Diens landgenoot Thibault Ferasse werd tweede. Jarno Mobach uit Philippine, die voor Leopard Pro Cycling fietst, kwam 2.05 minuten na de kopgroep als 34ste binnen. De Tour de Bre- tagne eindigt zondag in Dinan. Aron van Lare bleef gisteravond op de bank bij Jong PSV. In het duel met ADO Den Haag (0-1) stond Vincent Müller, die de laatste tijd wat blessureleed kende, weer onder de lat. PC L Van Dijke heeft van de uit Tho- 'n turbomotor len afkomstige Bart Nieuw koop (foto), komt vanavond in actie in de vijfde ronde van de Beker van België. De verrassende nummer twee van de hoogste Belgische divi sie treft in eigen stadion de amateurs van FC Leb- beke. Bij die ploeg speelt voormalig Hoek-speler Thomas van Renterghem. 4-12 Ook na vier duels is Baro nie nog zonder puntverlies in de hoofdklasse B van het zon dagvoetbal. De ploeg van de uit Middelburg afkomstige trainer Jurriaan van Poelje won in Nuenen met 0-3 en heeft na 4 duels 12 pun ten. Aart Veld hof (ex-Kloe- tinge) speelde het hele duel. a Roeland van Vliet Brugge -Mick van Dijke (21) Mick van Dijke beukt op de peda len tijdens het WK in België. FOTO'S COR VOS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42