Geen melk en honing in 2022 Politie krijgt tien tips over dode man (23) in brandgang Vlissingen Potdorie Trek salarissen gelijk Een heel zure boodschap 2 Op Prinsjesdag worden de 'centen' weer verdeeld. Wat zit er in het koffertje van de minister van Financiën? Wij vroegen vier Zeeuwen uit verschillende sectoren naar waar zij op hopen. PRINSJESDAG ZEEUWSE WENSEN Commentaar Vandaag is het Prinsjesdag. Natuurlijk zijn stukken uit de Miljoenennota al uitgelekt. Het zou nieuws zijn als dat een keer niet gebeurt. We weten dus ongeveer wat er op het Haagse boodschappenlijstje staat. We gaan er volgend jaar qua koopkracht een ietsiepietsie op vooruit. Alleen eenverdie ners leveren wat in. 2022 wordt dus geen jaar van melk en ho ning, ook al groeit de economie 3 procent. Een demissionair kabinet past op de winkel. Het zet door gaans nooit een potverterend beleid uit, zeker niet tijdens een tergend langzame formatie. Het kan echter niet onder verplich tingen en beloftes uit. Zoals klimaatmaatregelen om de C02- uitstoot terug te dringen. De geparkeerde 6,8 miljard euro gaat vooral naar subsidies voor woningisolatie en elektrisch rijden. Compensatie van de slachtoffers van de toeslagenaffaire en herstel van de aardbevingsschade in Groningen vergen nog eens 2 miljard. Daarnaast krijgt de in financiële nood verke rende politie er iets bij. Voor de aanpak van andere grotere opgaven moeten we wachten op een nieuw kabinet. Brandende kwesties zijn het woningtekort, de leegloop in de zorg, de energietransitie van de industrie, de bestrijding van de georganiseerde misdaad als ook de deplorabele staat van de krijgsmacht. Een ander heet hangijzer is de stikstofproblematiek. Zolang het kabinet demis sionair is, verliest Nederland kostbare tijd. Rutte, Kaag en Hoekstra moeten daarom over hun schaduw heen springen en zo snel mogelijk een minderheidskabinet formeren. Zolang het kabinet demissionair is, verliest Nederland kostbare tijd De politie gaat ervan uit dat het slachtoffer, dat woonachtig was in Barendrecht, met geweld om het le ven is gebracht. Vijftien tot twintig rechercheurs maken deel uit van het Team Grootschalige Opsporing (TOG) dat de onderste steen boven probeert te krijgen. Het is volgens woordvoerder Willem Jan Uytdehage te vroeg om ALMANAK De kleine Jayce (4) is stapelgek op Lego en hij spaart al tijden voor een grote (en vooral heel dure) Legoset. Dat gaat hem lange tijd best goed af. Vooral dankzij zijn ouders, die hem beloofd hebben elke keer als ze vloeken een euro in zijn spaar pot te doen. nu al naar buiten te brengen onder welke omstandigheden de man vrijdag is precies aangetroffen. Ook vertelt de politie nog niet hóe het slachtoffer om het leven is geko men en of er al verdachten in beeld zijn. ,,Alles in het belang van het onderzoek.'' Bewoonster Het 23-jarige slachtoffer uit Baren- drecht werd vrijdagochtend vroeg gevonden door een bewoonster, die in de buurt van de Adriaen van de Vennestraat een vuilcontainer bui tenzette. De vrouw belde de politie, die vervolgens de omgeving van de plaats delict urenlang afsloot om onderzoek te kunnen doen. Op bezoek bij opa en oma in Sirjansland vraagt oma dan ook opgewekt hoe het ervoor staat met de spaarpot van haar klein zoon. Jayce reageert stukken minder vrolijk: ,,Ik denk niet dat het gaat lukken. Mama en papa vloeken helemaal niet meer." Nieuwe rector Reynaertcollege Grote Clubactie is begonnen In Zeeland doen 143 ver enigingen mee aan de Grote Clubactie. De lo- tenverkoop is afgelopen weekend begonnen. Tachtig procent van de verkoop van de loten - één lot kost drie euro - gaat naar de clubkas. Vorig jaar was sport school Geelhoed, met meerdere locaties in de provincie, de meest suc cesvolle club van Neder land met een netto-op brengst van 33.750 euro. Vorig jaar brak de Grote Clubactie alle records met een opbrengst van ruim 9,5 miljoen euro. In het hele land doen ruim 5000 verenigingen mee. HULST KRO-uitzending vanuit de basiliek „Natuurlijk zijn we blij met de eenmalige injectie die we al krij gen. Daar kunnen we als sector echt wel wat mee, maar ik zou ook graag een investering zien die wordt uitgesmeerd over bijvoor beeld tien jaar. Dan heb je de mo gelijkheid om in overleg te gaan met het werkveld en per school te bekijken waar behoefte aan is. Zo heeft de Theo Thijssenschool het nog best goed gerooid tijdens de coronacrisis, maar er zijn ook scholen in achterstandswijken met leerlingen die achterlopen door de lockdown. Er is daar veel nodig om alles weer terug op de rit te krijgen. Verder zou ik graag zien dat het onderscheid tussen salaris sen in het middelbaar- en basison derwijs gelijkgetrokken wordt. Be tere salarissen zorgen voor een be tere waardering van het vak. Dat is een investering, maar die verdien je terug door een nieuwe generatie te voorzien van goed onderwijs." Hoofd van de ic van zieken huis ZorgSaam Zeeuws- Vlaanderen baalt van zijn ne gatieve verhaal, maar Francis De Smet vreest dat hij van daag opnieuw teleurgesteld zal worden door de regering. „Wij waren anderhalf jaar geleden nog de helden van de zorg. De hele samenle ving stond achter ons, we werden op de schouders gehe sen, er werd voor ons geklapt en daar waren we dankbaar voor. Als dan later blijkt dat er geen cent extra voor de zorg wordt uitgetrok ken, is dat een heel zure bood- schap. Blijkbaar is alles nu 'nor maal' en zijn we gewoon weer de mensen van de zorg die al tijd maar om meer geld vragen. Maar die investering is hard no dig om mensen aan het werk te houden en om ook in de toe komst genoeg handen aan het bed te hebben. In de grotere zieken huizen zie je al een uitstroom van met name jonge, uitge bluste ic-verpleeg- kundigen. We leven in een welvaartsstaat. Het kost nu eenmaal geld om die in stand te houden. Ik hoop wel dat er alsnog iets uit de koffer springt." dinsdag 21 september 2021 II De politie heeft tot dusver tien tips binnengekregen over de dode man (23), die vrijdagoch tend in een Vlissingse brand gang is gevonden. Eldridge Pentury Vlissingen Tip? redactie@pzc.nl HULST Coen Raas wordt de nieuwe rector van het Reynaertcollege in Hulst. Hij volgt daar Peter Win ters op, die de school sinds 2019 leidde. Hij krijgt een andere functie binnen de stichting Voortgezet Onderwijs Zeeuws-Vlaanderen. Raas neemt op 1 oktober afscheid van het Ostrea Lyceum, waar hij ruim 23 jaar werkte. Hij is daar conrector en lid van de directie. Rector Eric Boerhout: ,,We feliciteren Coen met deze uitdaging, maar we zullen hem zeker missen. Hij heeft veel voor onze school ge daan en betekend." VLISSINGEN De basiliek in Hulst is zondag het decor van de eucharistieviering van de KRO. De omroep komt al een aantal jaar op rij naar Hulst voor de landelijke tv-uitzending op NPO2. Voorganger is pastoor Wiel Wiertz. De zang wordt verzorgd door de Cantorij der Ba siliek onder leiding van Anton de Kort met als- organist Marcel Mang- nus. De uitzending be gint om 10.00 uur, voor afgegaan door het ge loofsgesprek met Leo Feijen om 09.45 uur. Reserveren kan via 0114 - 745 000 of pkhulst@hmsdz.nl. Deze vier Wendy de Jong Vlissingen Berth van Luinen, leraar groep 8 van de Theo Thijssenschool in Vlissingen. foto dirk-jan gjeltema Leerkracht in het basisonder wijs Berth van Luinen hoopt op een langetermijninvestering in het onderwijs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34