Claudia Azimi's showen nieuwe bolide Man raakt bekneld onder heftruck en overlijdt 2 WENDY WAGENMAKERS Column DE STELLING Vandaag: Ik heb geen vertrouwen in de kabinetsplannen Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters KERSTKAARTEN VEEL &UUR&ER Fietser (90) na ongeluk overleden Visser en Buijl winnen Bocuse GOES Racoon wint Buma Award Het gaat om een Lamborghini Aventador SVJ Roadster. „In deze uitvoering, met deze opties, zijn er maar twee in de wereld" verzekert Salar Azimi. ,,Het is een van de meest exclu sieve bolides in de wereld." De kosten van de geïmporteerde wagen ko men inderdaad in de buurt van de miljoen dollar (omgerekend 854.000 euro). De nieuwprijs van het model begint bij zes ton, maar extra opties doen de rekening flink oplopen. Op een video is te zien hoe Azimi uiteindelijk ruim 842.000 euro overmaakt. 770 pk Vorig jaar behoorden twee exem plaren van hetzelfde type tot de vijf duurste auto's die op de Neder landse wegen waren verschenen. De V12-motor van de Aventador SVJ is goed voor 770 paardenkrach ten, die de wagen binnen drie se conden naar de 100 kilometer per uur brengen. De topsnelheid? In elk geval 'meer dan 350 kilometer per uur'. De Azimi-broers beschikken over een groot aantal dure wagens. De afgelopen jaren waren ze onder meer te zien in een 'gewone' Lam borghini Aventador, een Ferrari F12 Berlinetta, een Lamborghini Urus, diverse Mercedessen S-klasse, een Rolls Royce Ghost en een Porsche Cayenne GTS. ,,Deze nieuwe wagen, die we al geruime tijd geleden hebben be- steld, komt er gewoon bij", zegt Sa- lar Azimi. ,,De andere Aventador hebben we ook nog, al heb ik daar laatst wel schade mee gereden." Er komt nog een verdere uitbreiding van het wagenpark aan. ,,We heb ben een Bugatti besteld." Onderzoek De Azimi's vergaarden hun fortuin met een telefoonzaak, in de horeca (waaronder hotel De Elderschans in Aardenburg) en met on roerend goed. In maart van dit jaar werden ze opgepakt, omdat ze worden verdacht van witwassen, hypo theekfraude en vals heid in geschrifte. Na enkele dagen werden Ik heb altijd hard gewerkt, maar nu geniet ik van het leven ze vrijgelaten, maar het onderzoek tegen hen loopt nog altijd. De broers zelf zeggen het slachtoffer te zijn van een heksenjacht van politie en justitie. De broers hebben inmiddels de exploitatie van De Elderschans overgedaan en een groot deel van hun panden verkocht. Salar Azimi viert sindsdien vooral feest in mon daine oorden. ,,Ik heb altijd hard ge werkt, maar nu geniet ik van het le ven", zegt hij vanuit Istanbul. ,,Ik was net terug uit Monaco en over twee weken ga ik naar Ibiza. Zo party ik gewoon verder. Ik heb zelfs nog geen tijd gehad om in de nieuwe auto te zitten." DRIEWEGEN Een 83-jarige man is gisteren om het leven gekomen bij een ongeval aan de Weltevredendijk in Driewegen. Hij raakte bekneld onder de heftruck waarop hij zat. Hulpdiensten waren snel ter plaatse, maar ze konden het leven van de man niet meer redden. De In- spectieSZW (voorheen de Arbeids inspectie) is ingelicht. Het ongeluk gebeurde rond 14.30 uur. Meerdere eenheden van de brandweer en po litie kwamen ter plaatse. Ook werd de traumahelikopter opgeroepen. Die hoefde echter niet door te vlie gen en kon rechtsomkeert maken. Een poosje geleden zat ik bij haar aan de keukentafel. Ik had pioenrozen meege bracht. Een prachtig boeket, maar het voelde ineens zo lullig. Ben je zo ziek, komt je collega aankakken met een paar pioenen. Van de kwekerij aan de Zandweg, zei ik snel. ,,Ah, van Krijn en Ria", lachte ze. ,,Ja, die hebben mooie." Typisch Claudia. Die noemde ie dereen bij voornaam. De directeur van Kloosterboer, dat was Jack. En de directeur van Roompot, dat was Henk. Alsof ze ermee in de klas had gezeten. Nu ze er niet meer is, en mijn telefoon volstroomt met herinneringen die mensen opha len, snap ik het eigenlijk pas. Clau dia kende écht iedereen. En ieder een kende haar. ook kwijt. Meer dan een kleine club verdragen kan. Twee echte journalisten, van die nieuwsjunks die hun werk nooit konden neer leggen. Die maar tips bleven door sturen, al stonden ze boven op een berg aan de andere kant van de wereld. En allebei even eigenwijs. Hoewel, Claudia misschien nog wel het meest. Die wist alles en als ze iets niet wist, dan kwam ze daar vanzelf wel achter. Tijdens de we kelijkse vergadering vroeg de chef wel eens of ze haar telefoon wilde wegleggen. Dan keek ze even op met een veelbetekenende blik, mompelde 'De krant moet toch vol of niet?' en scrolde stug verder. Niemand die nog wat zei. Maar Claudia was ook de col lega die ineens aanbelde met een zak verkleedkleren, die haar zoon niet meer paste. Degene die met een snoeischaar op de stoep stond toen een collega omhoog zat met haar verwilderde volkstuin. Ze gaf complimenten als ze vond dat je een mooi verhaal had geschreven. En die gaf je terug, want ze kon prachtig schrijven. Met woorden als gremia, baaierd en hazig. Woorden waar ik nog nooit van had gehoord, maar die gewoon bleken te bestaan. zonder jou. We gaan je missen. Claudia kende écht iedereen. En iedereen kende haar dinsdag 21 september 2021 Reageer op pzc.nl Gisteren: Kinderopvang moet voor ieder een gratis zijn 3460 reacties zo: HET EERSTE HOE&JE EEN IK ME AU SESCHROKKEM OP PRINSJESEA® IJZENDIJKE Een 90-jarige man uit Hoofdplaat die zondag betrokken was bij een botsing met een motorrij der in IJzendijke, is over leden aan zijn verwondin gen. De man kwam rond 16.00 uur op de kruising van de Willemsweg en de Oran jestraat in botsing met een motor. Daarbij raakte hij zwaargewond. Het slachtoffer is naar een ziekenhuis gebracht en daar aan zijn verwondin gen overleden. De 54-jarige motorrijder uit België raakte niet ge wond. De politie doet on derzoek naar de toe dracht van het ongeluk. ZIERIKZEE Chef-kok Kees Visser en souschefJeffrey Buijl van restaurant Mondragon uit Zierikzee hebben giste ren dan eindelijk de pres tigieuze kookprijs Bocuse d'Or (Nederland) gewon nen. Eindelijk, want al tweemaal eerder stond het duo in de finale, maar wonnen ze net niet. Nu was er dan toch de winst. ,,Ik voel me euforisch, blij en trots. In de weten schap dat er de komende maanden heel veel werk aan de winkel is", lacht Visser. De twee verte genwoordigen Nederland maart volgend jaar tij dens de Europese finale in Hongarije. Racoon is met het num mer Het Is Al Laat Toch de winnaar geworden van de Buma Award Na tionaal, werd gisteren bekendgemaakt in het Bimhuis in Amsterdam. De Zeeuwse band ein digde voor Snelle met Smoorverliefd en Da- vina Michelle en haar nummer Beat Me. Het was het enige nummer van Racoon in de top- 20. Snelle en Davina Mi chelle waren vaker ge nomineerd. Dany Vera, die afgelopen jaar op nummer 1 stond in de NPO Radio 2 Top 2000, werd met Roller Coaster vierde. De roemruchte Zeeuwse broers Azimi beschikten al over een in drukwekkend wagenpark, maar ze hebben daar nu een peper dure 'supercar' aan toegevoegd. Salar Azimi spreekt zelfs van een 'million dollar bolide'. Rolf Bosboom Aardenburg - Salar Azimi Kijk op de site bij /video Het wagenpark van de Zeeuwse miljonairsbroers Een Lamborghini Aventador SVJ Roadster (dit is niet het exem plaar van Azimi). foto Hollandse hoogte isopix Na Harmen zijn we Claudia nu Lieve Claudia, het zal stil zijn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2