28 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV j «5 Quote van de dag Een 19de seizoen,.. jS daar moeten we met z'n allen voor bidden Het talloze keren uitgestelde Bond-avontuur No Time To Die betekent voor Daniel Craig zijn zwanenzang als 007. Voormalig filmredacteur Ab Zagt zag de afzwaaiende geheim agent onder meer op zijn eerste en laatste filmset aan het werk. ,,Hij is altijd bloedfanatiek.'' ZWANENZANG FILMHELD Wat is dat toch met persiflages? Vroeger - we schrijven 2003, de hoogtijdagen van Kopspijkers - kon ik me er de hele week al op verheugen: Paul Groot als Mat 'lijntje met Pim' Herben, Owen Schumacher als 'Nobody fucks with Frank de Grave'. Ik moet weer glimlachen als ik eraan denk. Dat was wat, als politici er daar van langs kregen. Het Kopspijkers-brandmerk raakten ze zelden kwijt, al hoefde dat niet per se negatief te zijn voor de persoon in kwestie. Maar tegenwoordig? Dat cabaret bij Spaanders heb ik nu twee weken aangekeken, maar ik heb nog geen trilling rond mijn mond gevoeld. De enige li chaamsdelen die in beweging komen, zijn mijn te nen die al na drie seconden krom beginnen te trek ken. Het niveau van de teksten stelt hevig teleur. En wel meer trouwens aan dat programma, maar laat ik me tot het 'hoogtepunt' beperken. Een ladderzatte Kaag om de nek van een rokende Remkes - dat kan toch origineler? Het is niet voor niks dat er zo wei nig close-ups van het Spaanders-publiek in beeld komen tijdens dit onderdeel, er wordt kennelijk amper gelachen in het café. probeersel van Beau, waren het ook bepaald niet. En in de parodie op 5 jaar later in de oudejaarsuitzen- ding van Matthijs gaat door stalen niet de nep-Wil- lem-Alexander en Maxima de show, maar de echte Jeroen Pauw die zichzelf op de hak nam door er met een midlifecrisis-staartje te gaan zitten. Kunnen 'we' het niet meer? Is de huidige lichting cabaretiers slechter dan hun voorgangers van Koef- noen en Kopspijkers? Het zou zomaar kunnen. Maar ik sluit ook niet uit dat de persiflages aan tafel bij Jack Spijkerman wellicht niet eens zo heel veel beter waren, behalve dan de schmink. De concurrentie voor dit soort satire is simpelweg groter geworden afgelopen jaren. Als er in Den Haag of de rest van het land iets gebeurt, gaat er meteen een leger twit- teraars creatief mee aan de haal. Daarnaast staat een roedel columnisten en cabaretiers klaar om in de krant, op radio en tv er hun mening over te geven. En aan het einde van de avond is er ook nog Lucky TV. Neem het Superdry-shirt van Wopke Hoekstra, daar is nu na twee dagen werkelijk al alles over ge zegd. Verzin als creatief team dan maar eens een grap die aan het einde van de week nog fris en spits vondig voelt. Het is bijna niet te doen. Daarbij is het nieuws tegenwoordig al een paro die van zichzelf. Johan Derksen die in een boek aan kondigt te stoppen op tv en vier maanden later al op dat besluit terugkomt. Wat kun je daar nog geksche rend over zeggen na de vorige affaires van VI, toen Johan er ook écht mee ging stoppen? Maar wie weet verbazen ze ons komende week in Spaanders. Het is immers niet dat je deze ontwikkeling niet zag aan komen. Ze hebben geen week de tijd gehad om een briljante grap voor te bereiden, maar liefst vier maanden. ^r/v. M Buma-prijs Ruud Bos Emmy's The Crown Oogje op Lennon In een hevig schommelend propellervlieg tuig vlieg ik met een kotszak binnen hand bereik in 2006 vanuit Miami de wereld van James Bond binnen. Eindbestemming: de Bahama's. De locatie klinkt exotisch, maar het feit dat ik als een van de eerste journa listen de nieuwe 007, Daniel Craig, in actie mag zien in de film Casino Royale vind ik veel be langrijker. Toen ik een paar dagen eerder het tele foontje van de filmmaatschappij kreeg met de vraag om deze trip te ondernemen, aarzelde ik geen seconde. De koffer was binnen vijf minuten ingepakt. Het rondlopen op een set van James Bond is, on danks de beperkingen die journalisten ter plekke opgelegd krijgen, een jongensdroom. Ik was al eens eerder op audiëntie geweest bij Pierce Bros- nan toen hij zijn afscheidsfilm Die Another Day (2002) opnam, maar dat was in de legendarische Pinewood Studios bij Londen. Nu mag ik zijn opvolger in het wild van nabij volgen. Rond het setbezoek hangt een ner veuze sfeer. Toen Craig de rol accep teerde, brak er onder de geharde Bond- fans een storm van protest los. Totaal ongeschikt was de teneur. Te blond, te onbekend, te weinig gesoigneerd, te veel een jongen uit het arbeidersmi lieu. De acteur staat onder druk en be seft dat hij zijn stinkende best moet doen. Fles wodka Dat blijkt al uit de scène die op de Bahama's wordt opgenomen. Het is een achtervolging te voet. Craig rent zich keer op keer de longen uit zijn lijf, zoals door het hoge struikgewas van de locatie met enige moeite is waar te nemen. Met zijn conditie zit het wel snor. ,,Daniel gaat elke avond de fitnessruimte in om urenlang te trainen. Wij proberen hem een beetje te remmen, want als zijn spiermassa nog groter wordt, past hij niet meer in zijn kostuums'', zegt een tevreden produ cent Barbara Brocolli, dochter van de legendari sche Bondproducent Albert R. Brocolli, van wie zij het familiebedrijf heeft overgenomen. ,,Daniel is altijd bloedfanatiek." Een dag na de scène is Craig beschikbaar voor interviews. Het nieuws dat hij de rol had gekregen vierde hij in Baltimore, waar hij met Nicole Kid man de film The Invasion opnam. ,,Ik stond in de supermarkt toen ik werd gebeld. Ik kocht ter plekke een fles wodka.'' Aan de hetze rond zijn benoeming wil Craig zo dinsdag 21 september 2021 GO Parodie De persiflages van RTL Exclusief, het satirische - Grey'sAnatomy-actrice Ellen Pompeo voedt speculaties over het naderende einde van de Amerikaanse serie. MUZIEK Ruud Bos (85) is bij de Buma Awards onder scheiden voor zijn oeuvre. Bos schreef muziek voor onder meer de Fabel tjeskrant en Bassie en Adri- aan. Racoon, Snelle, Davina Michelle, Danny Vera en Di-Rect kregen een prijs voor meest ge draaide en ge- streamde lied jes. TELEVISIE Dramaserie The Crown en co medy Ted Lasso hebben goede zaken gedaan bij de uitreiking van de Prime- time Emmy Awards. The Crown haalde zeven awards op, Ted Lasso kreeg er vier van de Televi sion Academy. The Crown won voor het eerst de Emmy voor beste dramase rie. MUZIEK Elvis Presley kreeg in de jaren 70 de taak van toenmalig president Ri chard Nixon om John Lennon in de gaten te houden en te rapporteren over wat de Beatle allemaal deed en waar hij naartoe ging. Dat beweert discjockey Bob Harris in de podcast Rock- onteurs. Daniel Craig in Spectre. foto jonathan olley Ab Zagt Craig in zijn laatste Bond film. FOTO AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 28