II Verlossende dartzege 1 Walcheren Tweede nederlaag Koeman móet winnen Mensen missen rust van de lockdown, meer klachten bij minder vluchten Prostituee Uien vinden gretig aftrek SPORT Feyenoord vernedert PSV met een 0-4 zege in Eindhoven. In Rotterdam is 20°C Omwonenden van Schiphol trok ken afgelopen augustus veel vaker aan de bel over specifieke vluchten dan in dezelfde maand in 2019. Het Bewoners Aanspreekpunt Schiphol (BAS) kreeg vorige maand 21.049 overlastmeldingen, waar het er in augustus 2019 nog 18.988 waren. Dat hogere aantal is vooral opval lend, omdat er veel minder vluch ten waren. Afgelopen augustus wa ren er rond Schiphol 'slechts' 32.000 vliegbewegingen tegenover 45.122 in dezelfde zomermaand in 2019. Ook omwonenden van Rotter dam The Hague Airport komen va ker in het geweer dan voor de pan- demie. Milieudienst DCMR regis treerde een voorlopig aantal van 10.986 klachten over afgelopen au gustus. In dezelfde maand twee jaar geleden waren dat er 7818. Het aan tal vliegbewegingen verklaart de hausse aan klachten nauwelijks. In augustus 2019 waren het er 5141 en in augustus 2021 maar iets meer: 5654. Schiphol en Rotterdam erkennen dat het hoge aantal klachten niet los te zien is van de lockdown. Ray mond de Jong (Rotterdam): ,,Er zijn niet veel meer vliegbewegingen maar mensen beléven blijkbaar Bellers verwezen naar Covid-19 en dat de luchtmacht 'maar gewoon doorging' meer overlast.'' Willemeike Koster van Schiphol: ,,Het lijkt aanneme lijk dat een periode van bijzonder weinig vliegverkeer ervoor heeft gezorgd dat de toename extra op viel.'' Geluidsonderzoeker Tjeerd An- dringa van de Rijksuniversiteit Groningen is niet verbaasd. ,,We er varen hinder als ons brein een ge luid aan een negatieve emotie kop pelt en in dit geval is die emotie er een van verlies. We hebben nu im mers ingeleverd op rust en stilte.'' Uit kwartaalcijfers van Maas tricht Aachen Airport blijkt het zelfde patroon: na de lockdown wa ren er minder vluchten, maar meer klachten. Maastricht telde in 2019 in het eerste kwartaal 2398 vliegbewe gingen en 12.228 klachten. In het eerste kwartaal van dit jaar daalde het aantal vliegbewegingen (1970) en toch waren er veel meer meldin gen: 19.185. Defensie meldt dat er '10 tot 15 procent' meer klachten over mili taire toestellen zijn. Dat komt vol gens woordvoerder Niels Vrede goor door inzet van de nieuwe F-35, meer militaire vluchten boven Ne derland én corona-irritatie. „Bellers verwezen naar Covid-19 en dat de luchtmacht 'maar gewoon door ging' terwijl zij verplicht thuis moesten blijven.'' P8-9 Organisatie bij Hoek is zoek Michael van Gerwen moest er 293 dagen op wachten. Maar eindelijk heeft hij met de Nordic Darts Masters weer een toernooi gewonnen. Ronald Koeman staat nu al weer onder druk. 'Zijn' Barcelona moet vanavond winnen tegen Granada. weer op jouw locatie Een baan, maar niet een als alle andere 'Waarom ik dit doe is eigenlijk om te huilen' maandag 20 september 2021 Voor in de week droog zonnig weer Weerstand vliegverkeer groeit De afkeer van het vliegverkeer is na de lockdown toegenomen. Vergeleken met de periode vóór de pandemie klagen omwonen den van verschillende luchtha vens veel vaker over geluidshin der. Eefje Oomen Schiphol - Niels Vredegoor, defensie Sport 8 Nieuw in de PZC epp: Altijd op de hoogte van het 1 Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 ZEELAND 2 ZEELAND8

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1