'IK STOPTE GEWOON MET GELD UITGEVEN' Addy van de Ven voelde zich rijk toen hij eindelijk zijn 27.000 euro aan financiële ravage had afgelost. 'Sommige mensen hebben een groot huis, veel geld, een leuke partner. Ik had twaalf ambachten en dertien ongelukken. Ik ben hartpatiënt en leef, zoals dat heet, prikkel- arm. Ik heb geen televisie, geen krant en een nee-neesticker op mijn brievenbus. Ik betaal 80 euro huur per maand, aan energie 100 euro en aan water 60 euro. De andere helft van het boerderijtje dat ik huur, wordt bewoond door een man die ik best kan verdragen. Dit ondanks het feit dat ik aartslelijk vind wat hij leuk vindt, en hij veel van wat ik als leuk zie, volstrekt belachelijk. De deal is dat we het onder houd van ons erf gezamenlijk op ons nemen en de kosten daarvoor delen. Mijn financiële ravage heb ik onder andere kunnen oplossen dankzij die lage huur. Ik had onder meer een belastingschuld van 10.000 euro. Op een gegeven moment ben ik gewoon gestopt met geld uitgeven. Wat voelde ik me rijk toen ik zeven jaar en 27.000 euro later de financiële nulstand bereikte. Het voelt eerlijk gezegd nog steeds een beetje raar om geld uit te geven nu dat af en toe wel weer kan. Kleren kopen doe ik zo goed als niet. Mijn zoon is nogal mode- gevoelig, hij koopt regelmatig kleding die hij niet veel later ook weer wegdoet. Zo voorziet hij mij van een aanzienlijke gratis garderobe. Mijn interieur bestaat vooral uit zelf gemaakte meubels en kringloopspullen. Op gezond eten bespaar ik niet. Ik oogst ook wat fruit en groenten van eigen terrein. Roken en drinken deed ik allang niet meer. Dit jaar gebruikte ik mijn vakantiegeld, tot mijn verbazing wel 800 euro, om de inrichting van mijn huis wat speelser en kleurrijker te maken. Het geheel voelde plotseling te serieus, te functioneel. Vroeger reed ik graag motor en ik deed aan handboogschieten. Die hobby's zijn er in de loop der jaren om financiële redenen bij ingeschoten en ik merk dat ik ze niet zo gemakkelijk herpak. Wie weet past dat ook niet meer bij me en ga ik andere avonturen tegemoet. Het enige wat ik nu soms mis is een lieve vriendin die mij en mijn werkelijk heid kan verdragen en waarderen.' MEZZA19 Addy van de Ven (55) werkt als vrijwilliger in een hospice en ont vangt WAO. Hij bewoont de helft van een boerderijtje in Oirschot en heeft twee uitwonende kinderen van 29 en 27, vijf kippen en twee pony's. BESTE KOOP 'Voor het eerst van mijn leven een nieuwe matras, voor 499 euro. Een rib uit mijn lijf, maar wat een verschil. Heerlijk.' GROOTSTE MISKOOP 'In een vlaag van ver standsverbijstering kocht ik ooit een grote, veel te dure jeep die niet bestand bleek tegen mijn toen malige rijstijl.' Ook meedoen? Stuur een mail naar geldengeluk@dpgmedia.nl O LU X O I O LU X LO LU I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 99