opeens al mijn vrienden. Dat was geweldig. Maar verder zegt leeftijd mij niet veel, echt niet. Ook niet toen ik dertig werd. Alleen achttien vond ik een belangrijke leeftijd. Omdat ik vanaf dat moment mocht stemmen. Ik voelde me toen al maatschappelijk betrokken. Als student was ik voorzitter van de LSVB, de studentenvakbond. Ik studeerde maatschappijgeschiedenis en wilde de journalistiek in om verhalen te vertellen. Na mijn studie kon ik bij de IKON terecht en zo ben ik bij de NOS binnen gekomen. Volgens mij zit ik dit jaar 25 jaar in de journalistiek, de helft van mijn leven. Een verhaal waar ik trots op ben? Dat over de 'zwarte weduwen' die een aan slag hadden gepleegd in de metro van Moskou, bijvoorbeeld. Een paar dagen daarna zaten we in Dagestan bij die vrouwen die hun man, zoon of vader waren kwijtgeraakt in de onafeankelijk- heidsoorlog met Rusland. Een aantal van die vrouwen pleegde dus die aanslag. Wij konden de wanhoop van die vrouwen laten zien.' 'Ik dacht al dat deze vraag zou komen en heb me voorgenomen dan tegen je te zeggen: zou je dit ook aan een man vragen?' 'Omdat ik het gevoel heb dat sommige vragen wel aan vrouwen worden gesteld en niet aan mannen. En dit is daar een mooi voorbeeld van. Persoonlijke vragen kunnen functioneel zijn, maar vaak doen ze er niet toe. Hiervan denk ik: gaat het iemand iets aan? Ik denk dat het geen functie heeft, waarom krijg ik deze vraag? Toch niet omdat ik een vrouw ben?' 'Ah, zo. Goed, wat ik erover wil zeggen, is dit: mijn werk was ook in Nederland onregelmatig, we zaten toch al niet elke avond naast elkaar op de bank. Brussel is slechts twee uurtjes rijden hè, we zijn zo bij elkaar. Maar eigenlijk vind ik dat ik nu al een veel te persoonlijk antwoord geef.' MEZZA 17 Jij woont nu in Brussel, je man is in Nederland gebleven. Hoe is het om een weekendhuwelijk te hebben? Waarom wil je dat weten? Aan een man zou ik het ook vragen. Omdat je relatie afwijkt van het gang bare patroon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 97