In Nederland zaten mijn man en ik ook niet elke avond samen op de bank' moest besluiten de logo's van de wagens te halen.' 'Nou ja, terecht... Het voelde voor ons als verslaggevers alsof we zwichtten voor terreur. Alleen: vooral de technici die op die wagens werken hebben er last van. Zij worden afgesneden op de snelweg, zij maken mee dat groepen die busjes om proberen te gooien, dat ze 112 moeten bellen. Wij willen die mensen natuurlijk niet in gevaar brengen. Maar het is wel een nederlaag. Het heeft internationaal ook veel reacties opgeroepen, dat er in Nederland blijkbaar iets uitzonderlijks aan de hand is. Dat fake news een algemeen geaccepteerd begrip is geworden, net als het idee dat wij als NOS een staatsomroep zouden zijn. Daar moeten we ons met hand en tand tegen blijven verzetten. Daarom hoop ik dat die logo's weer terugkeren en dat mensen zeggen: de NOS, daar heb ik veel aan gehad tijdens de coronacrisis. Misschien heel naïef van me, maar hopen mag natuurlijk altijd.' Waarom stap je over, net nu het zo boeiend is de Oranjes te volgen? Ze maken een stevige dip door in populariteit, prinses Amalia wordt in december achttien en daarmee troongerechtigd. 'Ik heb het best een tijd gedaan, het was mooi geweest. Overigens denk ik wel dat Amalia's acht tiende verjaardag het koninklijk huis de kans biedt wat aan die populariteit te doen. Ze kunnen haar wat meer naar voren schuiven, om op die manier aansluiting te vinden bij een jongere generatie. Hun populariteit onder jongeren MEZZA 15 Vond je het besluit wel terecht?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 95