Als ik 'ophouden' mompel, lacht hij en zoent me op een wang Stalen zenuwen Met privégids Ook voor kleintjes 'Wat heb jij een mooi huis. DE HORT OP wordt steeds jonger.' Zijn stem is diep en warm. Sommige mensen, zoals Udolf die voor het eerst een avond op bezoek is, hebben iets ongrijpbaars; het heet charme. Udolf is gul met complimenten, en stuurt cadeaus, zoals laatst een grote kartonnen doos vol ingepakte fietsdingetjes: solutie, een bel, slotspray, een binnenband Hij stuurt berichten over zichzelf, en selfies, of foto's van de kinderen van z'n buurman of een bord avondeten met Zó lekker... eronder. Hij legt graag ongevraagd van alles uit, zoals de werking van Google's chromecast waar ik alle ins en outs al van ken. Daarnaast is Udolf grappig, en open hartig over twijfels, verdriet en onzekerheid. Dat mag ik wel. En dan die complimenten, je wordt er slap van. Beginnende vriendschappen verlopen vaak hortend. Je weet niet wat je moet. Je doet maar wat. Al een jaar was Udolf aan het lobbyen: hij wilde langskomen en logeren. De volgende dag samen een fietstocht, daarna naar de film 'of zo'. Langskomen, vooruit, gezellig, maar ik ben niet zo van oeverloos bij elkaar hangen, of zo, en in Udolfs geval weet je één ding zeker: die krijg je lastig de deur weer uit. Oké, niet logeren, daar deed Udolf niet moeilijk over en vandaag is hij er dan. Na het compliment over het huis en mijn alsmaar jongere voor komen, peinzend: 'Maar dat vloerkleed daar zou ik nooit gekocht hebben. En die reproductie, nee, dat kan niet... Smaak, een zeldzaam goed.' Zo gaat het door. Als ik 'ophouden' mompel, lacht hij er daverend over heen en zoent me op een wang. Het blijkt dat hij een overnachting heeft geboekt in een stacaravan op een camping vlakbij. Udolf: 'Zullen we ontbijten? Fietstochtje als ik er dan toch ben?' De volgende morgen zit ik met hem aan de keukentafel, de fietstocht houd ik af. Bij het afscheid zegt hij: 'Betaal je de helft van de caravan?' Grapje. Die middag stuit ik op een Facebook-post van Udolf. Een foto van mezelf in de achtertuin: '...woont in een kast van een huis en houdt van mensen zolang ze maar niet blijven logeren.' Charmant. MEZZA 11 Egbert Jan Riethof (67) is journaiist, dwarsdenker, ex-ieraar, ex-minnaar en vader. De cooiste kiimbossen Diverse klimroutes, 75 klimelementen, de 200 meter lange Rollercoaster Zipline en een Free Fall van zestien meter. Voor Klimbos Harderwijk heb je stalen zenuwen nodig. kiimbosharderwijk.ni, vanaf 16,50 (t/m 12 jaar) Er zijn niet alleen vier klimroutes, maar je kunt in park Het Plateau in Brunssum ook mountainbiken en boogschieten. Wie het klimmen beter onder de knie wil krijgen, boekt een ervaren klimmer als privégids. parkhetpiateau.ni, vanaf 16,95 Een zipline van 160 meter, een hoge vrije sprong, netten, bruggen en balken: bij Fun Forest in Almere ben je de hele dag zoet op een van de zeven parcoursen. Voor de kleinere kinderen zijn er twee eenvoudige klimroutes. funforest.ni, vanaf 14,95

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 91