'Al die vrouwen die kapot zijn gemaakt' BIJPRATEN 'Het ene moment ga je mee in het verhaal van Amanda, om even later te twijfelen omdat politicus Fabian misschien ook wel gelijk heeft. Je wordt heen en weer geslingerd tussen verschillende belevin gen van één gebeurtenis, waardoor je als kijker een beetje in de positie van jury terechtkomt.' 'Ik was al gefascineerd door het proces tegen filmproducent Harvey Weinstein. Al dat machtsmisbruik, al die vrouwen die kapot zijn gemaakt. Ik heb documen- taires bekeken, interviews gelezen, podcasts geluisterd, maar vooral met regisseur Saskia Diesing en de andere acteurs gepraat.' 'Omdat het onderwerp me raakt. Centrum Seksueel Geweld schat dat er jaarlijks honderdduizend slachtoffers van seksueel geweld zijn. Dankzij #MeToo durven slachtoffers misschien iets meer melding te maken, maar aangifte doen is voor de meesten een doodenge stap. Van alle zaken die wél bij het OM terechtkomen wordt de helft, vaak wegens gebrek aan bewijs, geseponeerd. Slachtoffers voelen zich al machteloos en beschaamd en als je dan ziet dat de kans op een veroordeling minimaal is, denk je toch eerder 'laat maar'. Dat is diep triest.' De zitting is morgen om 20.25 uur te zien bij BNNVara op NPO 3. MEZZA 9 In de telefilm De zitting speelt actrice KIM VAN KOOTEN (47) de rol van schrijver Amanda, die een prominente politicus aanklaagt voor iets wat haar in haar studententijd is overkomen. Ze treffen elkaar voor de rechter. Wat trok je aan in het script? Hoe heb je je voorbereid? Waarom wilde jij deze rol spelen? Bijna drie uur lang verkeert het publiek van Aladdin in de sferen van Duizend en-een-nacht. Cast en crew van de grote musical strijken neer in het het AFAS Circus theater in Sche- veningen. Jonathan Vroege -%Èi kruipt in de huid Li van Alad din, Stanley Burleson is de geest uit de olie lamp. stage-enter- tainment.nl, tickets vanaf €34

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 89