tT^T 'Het stak. Ik wilde gewoon net als alle anderen zijn' 7 PASPOORT^ ,,Dat klopt. Ik stond vierde op de lijst en had op zich genoeg voorkeursstemmen, maar omdat twee mensen voor mij op de lijst er nog net iets meer hadden, gingen zij voor. Als we drie ze tels hadden gehaald, was ik erbij geweest. Het was een teleurstelling, omdat ik denk dat het goed is dat ook mensen met een beperking in de gemeenteraad zitten. Ik wil graag opko men voor mensen die in dezelfde situatie zit ten en denk dat ik dat goed zou kunnen door mijn kennis en ervaringen. Ook voor de beeld vorming zou het goed zijn om te laten zien dat wij gewoon de kwaliteit hebben om gemeente raadswerk te verrichten. Maar goed, ik geloof in God en denk dat het op dat moment gewoon niet de bedoeling was dat ik in de raad zou ko men." „Absoluut. Er valt nog veel te verbeteren. Ik vind dat veel gemeenten nog altijd niet genoeg hun best doen om werkplekken te creëren voor mensen met een beperking. Het was nota bene een overheid waar mijn contract niet werd ver lengd. Het bedrijfsleven doet het vaak nog be ter." ,,Ik heb mijn steentje kunnen bijdragen tijdens fractievergaderingen. Ik heb vanaf dag 1 mogen meepraten met alle kennis die ik heb. Ook tij dens commissievergaderingen heb ik mezelf goed kunnen laten zien. Ik heb eigenlijk alleen maar positieve reacties gekregen. En vanuit het ambtelijke apparaat kon ik op veel begrip reke nen. Dat heb ik ook meegegeven in mijn af scheidsbrief. Met soms een klein beetje meer uitleg kunnen mensen met autisme gewoon prima meedraaien in de politiek." ,,Ik ga op mezelf wonen in Heinkenszand. Bij de PvdA in Borsele hebben ze me ondertussen trouwens ook al gevraagd of ik op de lijst wil staan. We zullen zien hoe het allemaal loopt. Stel dat ik binnenkort weer een volledige baan vind, dan wordt het misschien ineens wel heel veel om in die periode ook raadslid te worden. Ik ben nog maar 30 jaar, dus heb nog genoeg tijd. Ik wil zeker blijven strijden voor mensen met een beperking." „Natuurlijk. Dat is het voor iedereen, denk ik. Maar voor mij misschien nog wat meer. Ik kom straks in een heel nieuwe omgeving terecht. Maar ik heb er veel zin in. Op een bepaald mo ment wil je een keer je eigen plekje." GO ZATERDAG 18 SEPTEMBER 2021 Amanda van Hertum: ,,Ik wil zeker blijven strijden voor mensen met een beperking." foto marcelle davidse Amanda van Hertum werd ge boren op 27 mei 1991. Ze groeide op in 's-Heer Hendrikskinde ren en woont daar nog steeds. Ondanks dat op haar 16de werd vastgesteld dat ze autisme heeft, rondde ze met succes de mbo- opleiding direc tiesecretaresse en managemen tassistent en een hbo-opleiding management, economie en recht (MER) af. Ze werkte bij onder meer de Gemeenschap pelijke Regeling de Bevelanden en de gemeente Terneuzen. Van Hertum is politiek actief bij de PvdA. Ze zat in het bestuur van de Jonge Socialisten Zee land en liep in 2018 op een haar na een zetel in de Goese ge meenteraad mis. Daarna kwam ze in de steunfractie terecht. Onlangs nam ze afscheid van de PvdA in Goes, omdat ze in het najaar naar Heinkenszand gaat verhuizen. Amanda is de zus van PvdA- Statenlid Ralph van Hertum. Je lijkt je karakter in elk geval mee te heb ben. Je gaat uitdagingen niet uit de weg. Vier jaar geleden miste je op een nippertje een zetel in de gemeenteraad van Goes. Is dat hard nodig om in de politiek op te ko men voor mensen zoals jij? Je kwam in de steunfractie van de PvdA te recht. Hoe kijk je terug op de afgelopen vier jaar? Waarom verlaat je de Goese politiek? Vind je het spannend om op jezelf te gaan wonen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 55