ZEELAND 15 zaterdag 18 september 2021 met zijn therapeut, die hem advi seert om iets te zoeken waarin hij zich helemaal uit kan leven. Dat wordt kickboksen. ,,Ik ging naar Vlissingen, naar Karkach Gym. Mijn moeder werkte samen met Said, de eigenaar. Hij is de vader van Anis, die ook naam maakt als kickbokser. Mijn moeder werkt trouwens in de jeugdzorg, dat is wel bijzonder hè. Het was heel las tig voor haar, met een zoon zoals ik. Ze werkt er nog steeds, met veel plezier.'' In november 2018 begint de dan 17-jarige Thian de Vries met kick boksen. ,,Ik was toen nog niet heel erg gemotiveerd. Ik zat nog op het Cios, maar ben daar mee gestopt. Het was te veel theorie, ik vond het helemaal niks.'' Hij heeft on dertussen gespaard voor een reis, die zijn leven in zekere zin zal ver anderen. ,,Ik ging drie maanden naar Thailand. Ik had nog snel mijn rijbewijs gehaald, zodat ik daar motor kon rijden. In Thailand wilde ik trainen. Muay thaibok- sen, dat is nog net een graadje har- der dan kickboksen, omdat je ook je ellebogen en knieën mag ge bruiken. Ik was 18, mijn moeder was de eerste weken daar bij me. Ze vond het een fijn gevoel om me daar af te zetten. Daar ben ik er achter gekomen dat ik iets in deze sport wilde bereiken. Het was trai nen, trainen, trainen en ik had niets anders aan mijn hoofd.'' Koh Samui Daar, op het paradijselijke eiland Koh Samui, focust Thian de Vries zich op zijn ontwikkeling als kick bokser. En hij kan er duiken, één van zijn favoriete hobby's. ,,Het trainen op Koh Samui was heel zwaar, maar ik was daar zó geluk kig. Zes dagen per week, vaak twee trainingen per dag. Ik ben daar kei hard geworden. Voor mij is het een omslagpunt geweest. Nadat ik te rug was gekomen, ben ik nog even bij Said Karkach blijven trainen. Ik heb veel respect voor hem, het is een super goede trainer. Maar door corona moest de sportschool tijde lijk dicht. Kort daarna kwam ik in contact met Luc.'' Wedstrijden vinden er in die eerste coronaperiode niet plaats. Maar De Vries wil graag vechten en gaat op zoek. ,,Een vriend van me wees me op een Instagram-be- richt over illegale gevechten, op grasvelden of in een bos. Ik heb een bericht gestuurd dat ik mee wilde doen. Twee weken later kreeg ik een bericht dat ik mee kon doen, in Amsterdam. Of het ge vecht lang duurde? Best wel ja, mijn conditie was nog niet zo heel goed en ik had me minder goed voorbereid dan ik tegenwoordig doe. Het was mijn eerste wed strijd, ik was op zoek naar span ning, maar achteraf gezien viel het een beetje tegen. Ik was een klein beetje teleurgesteld. Ik heb twee wedstrijden in Den Haag gewon nen en één in de World Fighting League. Maar eigenlijk ben ik niet snel tevreden.'' Hij weet dat hij nog veel te leren heeft. ,,In mijn laatste partij had ik wat rustiger moeten blijven en be ter moeten kijken. Dan had een knock-out er wel in gezeten. Ik moet het spelletje nog iets beter spelen.'' Luc Verheije: ,,Toch was het wel overtuigend hoor. Zijn te genstander heeft echt nog een uur voor pampus gelegen. Die gast stond op een gegeven moment bijna te breakdancen in de ring, hij zat er helemaal doorheen.'' Ze genieten van hun samenwer king, Thian de Vries heeft het over een 'gouden duo'. ,,Luc is heel be langrijk voor me. Hij is ook een beetje een vaderfiguur. Luc is een motivator. Ik denk dat ik veel ta lent heb, maar dat ik soms een beetje te hard ga. Ik heb af en toe wat sturing nodig. Luc pusht me de juiste richting op.'' Hij vertelt eigenlijk een binnenvetter te zijn. ,,En ja, ook wel gevoelig'', zegt De Vries. ,,Luc voelt dat goed aan. We klikken zo goed. Ik heb iemand nodig die me begrijpt. En Luc is stiekem ook wel zo, haha!'' De 1.88 meter lange De Vries komt uit in de klasse tot 84 kilo gram. ,,Ik wil nog meer snelheid ontwikkelen'', zegt hij. ,,Kickbok- sen is voor mij de toekomst. Ik zie mezelf over tien jaar als wereld kampioen. Ja, echt, daar twijfel ik niet aan.'' Hij kan zijn energie kwijt in het kickboksen. Verheije: ,,Thian is hartstikke sociaal, dat zegt iedereen hier. Hij moet zo blijven, dat heb ik hem al vaker verteld.'' Stap voor stap omhoog Nee, het hoeft niet heel snel te gaan met zijn carrière. Thian de Vries wil stap voor stap omhoog op de kickboksladder. Hoort een keer flink op zijn bek gaan daar ook bij? ,,Ja, dat kan. Maar er zal veel uit de kast moeten worden gehaald, wil ik opgeven. Het klinkt raar maar ik ben achteraf heel blij met wat er allemaal is gebeurd in mijn leven. Daardoor ben ik de persoon geworden die ik nu ben.'' Zijn trainer knikt. Samen lopen ze richting de voordeur, die door Verheije op slot wordt gedraaid. Morgen weer een training, als vol gende stap richting de top, die het 'gouden duo' samen wil bereiken. PM if^t,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43