Mick van Dijke overtreft illustere Middelkamp HlÉk BARRY VAN DER HOOFT II ZEELAND 13 Hoek mist ook Steven Smulder Programma WK Column HOEK Na vier duels, waarin drie keer gelijk werd ge speeld, reist Hoek vandaag af naar Lisse. Tegen de ploeg uit de Bollenstreek heeft de Zeeuws-Vlaamse derdedivi sionist het traditioneel lastig, zeker als het om duels in Lisse gaat. Sinds 1990 speelde Hoek der tien keer in Lisse en won het slechts één keer. Dat was in december 2004, toen het 1-2 werd door goals van Pieter de Munnik en verdediger Gun- ther de Meyer. Acht duels gingen verloren, vier wed strijden eindigden in een ge lijkspel. Het veelbesproken duel met de strafschoppense- rie in de KNVB beker (1-1) in 2017 was er daar één van. Bij Hoek ontbreekt naast Fa bian Wilson, Erwin Franse en Mohammad Jabar Zada ook Steven Smulder. De mid denvelder liep vorige week twee breukjes in zijn pols op en staat de komende weken buitenspel. Of Niels de Pauw, die tegen Harkemase Boys (2-2) uitviel kan spelen, wordt vandaag duidelijk. Als iemand in een negatieve flow zit en z'n koppie laat hangen, zeg ik er iets van Na drie remises en twee neder lagen bivakkeren de Goesenaren in de onderste regionen van de derde divisie. De Kok hoopt dat zijn team zich herpakt. Zijn doe len zijn: minimaal driekwart van de duels in de basis starten en met Goes de nacompetitie ontlopen. ,,Het is belangrijk dat we vertrou wen in elkaar blijven houden." Normaal gesproken is de tegen stander van zaterdag - DVS'33 - een maatje te groot. Vorig jaar wonnen de Ermeloërs afgetekend met 1-5. Toch ruikt de thuisploeg kansen. Het verschil tussen beide formaties bedraagt slechts één punt. Net zoals Goes verspilde DVS'33 al heel wat punten. Trainer Kevin Hollander heeft een nagenoeg fitte selectie tot zijn beschikking. Tegenover het uitval len van Ralph de Kok staat de te rugkeer van linksback Renzo Roe- meratoe, na een schorsing. Ook Guillaume Clinckemaillie en Syl- vio Hage lijken klaar voor hun ren tree. Francis Kabwe Manengela is nog een twijfelgeval. Toen ik bijna veertig jaar geleden lid werd van VV Terneuzen en mijn eer ste stappen als voetballertje zette, stond hij al langs de lijn. Een paar seizoenen later, toen wij een best wel getalenteerde lichting C-junioren hadden, stond hij er nog steeds. Vaak een beetje in de hoek van veld 9, zo tussen de cornervlag en de kleine kantine. Als we een mooie goal maakten zag ik hem genieten, sa men met zijn vaste groepje voet balvrienden. In mijn tijd bij het eerste elf tal, reisde hij mee met de bus naar uitwedstrijden en miste weinig duels. Piet Dieleman, met karakteristieke snor, hoorde bij het rood-zwarte interieur van onze club. Al droeg hij in die ja ren wel vaak een zwart met wit gestreept voetbalshirt. Dat van Juventus, met nummer 10 en de naam Del Piero achterop. Ik denk dat ik hem bijna twintig jaar zo heb genoemd, als we elkaar za gen. 'Del Piero, alles goed?' Jawel, alles was altijd goed. Hij stond vaak vlak achter de boarding, als ik training gaf aan een jeugdteam. Bij het ballen- hoek bespraken we geregeld de verrichtingen van het eerste elf tal, dat hij wedstrijden had zien winnen in de hoofdklasse, maar ook had zien worstelen in de derde klasse. Trainers kwamen en trainers gingen, maar Piet bleef op zijn post. Samen met een kleine groep vrijwilligers stond hij dag en nacht klaar voor VV Terneuzen. Geregeld liep hij ook naar de andere kant van de vijver, om bij buurman Terneu- zense Boys naar de verrichtingen Jawel, alles was altijd goed van zijn kleinzoons te kijken. Toen mijn zoon ging voetbal len, leerde ook hij Piet al snel kennen als een vriendelijke, rus tige man, die op het complex leek te wonen. Kom, zei hij na vrijwel iedere thuiswedstrijd tegen mijn zoon, en nam hem mee naar de kantine. Een zakje snoep en wat te drinken; het was vaste prik. Maandagavond hoorde ik dat het wat minder ging met Piet. Hij was naar het ziekenhuis geweest, maar niemand hoefde zich zor gen te maken. Ja, hij zou snel weer op de club zijn, vertrouwde hij een andere vrijwilliger toe. Maar woensdag overleed Piet plotseling. Toen ik het mijn zoon met een brok in de keel ver telde zag ik het ongeloof in zijn ogen. Ineens is Piet weg, terwijl er nog zoveel te bespreken was. Over het eerste elftal bijvoor beeld, of al die jeugdspelers die hij zag spelen en stuk voor stuk kende. Piet was een op en top clubman, een vrijwilliger die je koesterde. Iemand met een me ning ook, die hij niet aan de grote klok hing maar het liefst in kleine kring verkondigde. Ik had hem heel graag nog veel langer langs de lijn willen zien en spre ken. Aan het wereldkampioenschap doen twee Zeeuwen mee. Mick en Tim van Dijke uit Colijnsplaat rij den bij de beloftes de wegwed strijd (volgende week vrijdag, Antwerpen-Leuven) en Mick heeft ook nog de tijdrit (maandag, Knokke-Brugge) op zijn pro gramma staan. De tweelingbroers treden min of meer in de voetsporen van Theo Middelkamp, de beroemde Zeeuwse coureur die in 1947 de re genboogtrui won en naar wie later de lokale wielervereniging is ver- 6 noemd. De toenmalige inwoner van Kieldrecht reed in 1950 ook een WK heel dicht bij huis. In dat jaar was de mondiale titelstrijd na melijk in Moorslede, hemelsbreed 80 kilometer verderop. Hij greep daar het zilver, achter de Belg Briek Schotte. Colijnsplaat en Brugge liggen maar 60 kilometer uit elkaar. Het WK op de weg was na 1950 nog vaker in Vlaanderen. Ronse was in 1963 en 1988 de gastheer, Waregem in 1957. Aan die kampi oenschappen deden geen Zeeu wen mee. In 1957 en 1963 was Jo de Roo uit Biezelinge wel geselec teerd, maar beide keren ging hij niet. De ene keer wenste hij niet in dienst te rijden van Peter Post, de andere keer was hij na een val te geblesseerd om deel te nemen. In 1988 was Jan Raas uit 's-Heeren- hoek de ploegleider bij Oranje. Voor wie het WK wil bezoeken: de organisatie raadt aan om niet met de auto naar de start- en fi- nishplaatsen te komen. Voor Zeeuwen is dat waarschijnlijk geen probleem, op Leuven na zijn alle steden met de fiets bereikbaar. De start van de tijdritten is op het strand van Knokke-Heist en de fi nish is in het net zo fotogenieke centrum van Brugge. De start van de wegwedstrijden is op de Grote Markt in Antwerpen. Langs de routes kunnen toeschouwers gaan staan waar ze willen. Voor vip-zo nes zijn wel toegangsbewijzen no dig. zaterdag 18 september 2021 GO blijft altijd positief @Barryvdh9 Del Piero -Ralph de Kok Rust zacht Del Piero, je wordt nu al gemist. Nog nooit was het WK wielren nen zó dicht bij Zeeland. Vanaf morgen rijden 's werelds beste coureurs door Vlaanderen. Lief hebbers die een glimp van hen willen opvangen, hoeven maar even de grens over te steken. Roeland van Vliet Vlissingen S NEDERLANDSE f LOTERID Mick van Dijke komt tweemaal in actie op het WK. foto anouk flesch VLISSINGEN Het programma van het WK wielrennen ziet er als volgt uit: Zondag 19 september: tijdrit elite-mannen. Maandag 20 september: tijdrit mannen U23, tijdrit elte-vrouwen. Dinsdag 21 september: tijdrit junior-vrouwen, tijdrit junior mannen. Woensdag 22 sep tember: gemengde ploegen tijdrit. Vrijdag 24 september: wegrit junior-mannen, wegrit mannen U23. Zaterdag 25 september: wegrit junior vrouwen, wegrit elite-vrou wen. Zondag 26 september: wegrit elite-mannen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41