0 Nieuwenhuis op eigen benen 12 ZEELAND Prachtige zege voor Van Liere in Aken Boere met Cambuur tegen oude liefde Na vijf duels wacht Goes nog op de eerste zege. Die kan het vandaag pakken in het thuisduel tegen DVS'33, maar dan wel zonder Ralph de Kok. DERDE DIVISIE BLESSURELEED Klomp PAARDENSPORT Dinja van Liere heeft in Aken de Grand Prix op haar naam geschreven. De uit Kapelle af komstige dressuuramazone zette met de ne genjarige hengst Hermès een nieuw persoon lijk record neer. In het eerste onderdeel van de landenwedstrijd werd de proef van het duo door de jury met 78.022 procent beloond. Die score leverde haar de overwinning op. Voor Van Liere was het haar seniorendebuut op het meest prestigieuze concours ter wereld. Met Hermès won ze de vijfsterren Grand Prix. Het Engelse jurylid Andrew Gardner gaf het duo bijna 80 procent, een magische grens in de Grand Prix. ,,Dit is echt een droom die uit komt'', vertelde een opgetogen Van Liere. ,,Zelfs Isabell Werth laat ik achter me." Mor gen komt ze opnieuw in actie, bij de kür op muziek. Na zijn twee goals tegen Go Ahead Eagles (5-2-zege), maakt Tom Boere zich op voor een nieuwe krachtmeting in de eredivisie. De Ter- neuzense spits staat vanavond met Cambuur tegenover Ajax, dat deze week indruk maakte tegen Sporting (1-5). Voor Boere wordt het duel een weerzien met een oude liefde, want de spits speelde tussen 2007 en eind 2011 voor de Amsterdamse club. Tot een officieel debuut in het eerste elftal kwam het niet, waarna hij naar AA Gent vertrok. ,,Het is voor ons een prachtige uitdaging om ons te meten met de top van Nederland'', zegt trainer Henk de J ong. ,,Maar laat duidelijk zijn dat we gaan voetballen voor een resultaat.'' Flitsen De Nooijer Basketbal Voor de vierde keer in zijn leven kampt Ralph de Kok (22) met klachten aan zijn rechterknie. De voetballer van Goes komt daarom vandaag niet in actie tegen DVS'33. De diagnose is nog onduidelijk. ,,Ik ben erg positief. Ik voel relatief weinig pijn. Mijn knie is vooral stijf." Als jeugdspeler van FC Dor drecht scheurde De Kok al eens zijn kruisband af. Niet veel later kreeg zijn meniscus een flinke op- tater. De schrik zat er dan ook goed in toen hij vorige week tegen Ter Leede (3-2-nederlaag) na een kwartier spelen opnieuw naar de zelfde knie greep. ,,Waarom ge beurt dit wéér? Wat is er afge scheurd? Is er iets afgescheurd?" Na een tijdje zakte de paniek enigszins. ,,Ik hoorde een knak, maar het voelde anders dan des tijds met mijn kruisband." Doel man Matthew Lentink - fysiothe rapeut van beroep - voerde op het veld een aantal tests uit. ,,Mijn knie bleek redelijk stabiel." Afgelopen dinsdag volgde een echo. Daarop was te zien dat de binnenste knieband geïrriteerd was. ,,Meer konden ze niet zeggen. Pas als het vocht uit mijn knie is, kan de orthopeed er goed naar kij ken. Ik hoop dat dit in de komende twee weken gebeurt." Dat De Kok geen doemdenker is, bewees hij vorig jaar al. In de derde competi tiewedstrijd van het seizoen be machtigde hij een basisplaats. ,,Ik heb toen laten zien wat ik kan. Ondanks de coronastop heb ik deze lijn door kunnen trekken." De Goesenaar vormt sindsdien het hart van de defensie. Voorheen speelde hij met Stefan de Bert aan zijn zijde. Nu is dat Reza Maipauw. ,,Vorig jaar verloren we veel wed strijden. Toch ben ik altijd positief gebleven in mijn coaching. Als ie mand in een negatieve flow zit en z'n koppie laat hangen, zeg ik er iets van. Dat doe ik altijd op een positieve manier." De 26-jarige Nieuwenhuis is in middels zes jaar in dienst bij Tim Coomans in Oud-Beijerland. Bij hem heeft ze, na een goede oplei ding bij Leunus van Lieren in Schore, de kans gekregen om zich door te ontwikkelen binnen de top sport. En nu wil ze dicht bij huis nog verder groeien. ,,Ik kom natuurlijk van Walche ren en wilde graag op termijn te rugkeren naar Zeeland", vertelt ze. ,,Ik ben toen een keer in gesprek ge raakt met Annemijn Harten van pensionstalling Oud Campen in Kamperland. Zij bood precies wat ik zocht. Er is daar een binnenbaan, een buitenbaan en alle faciliteiten zijn aanwezig om topsportpaarden te trainen. Uiteindelijk heb ik de knoop doorgehakt." Great Lady De amazone heeft er ruimte voor tien paarden. Eén daarvan is Great Lady TC van Tim Coomans. ,,Dat geeft wel aan dat we op een goede manier uit elkaar gaan", zegt Nieu- wenhuis. ,,Tim is voor een deel ei genaar van Great Lady en hij laat haar bij mij. Tim heeft ook gezegd: kom straks gewoon nog twee keer per maand bij mij trainen. Hij heeft alle begrip voor mijn ambities en ik ben blij dat het op deze manier kan." Bij de stal in Oud-Beijerland reed Nieuwenhuis altijd op TC Athene. Dat paard moest eerder in 2021 te ruggetrokken worden uit de top sport vanwege een hartprobleem. ,,Dat was een enorme domper", zegt de Zeeuwse, die met dat paard zowel Nederlands als Europees kampioen werd in de U25. ,,Nu heb ik Great Lady als beste paard. Die komt al uit in de Intermediaire II en kan ik straks op hetzelfde niveau uitbrengen als TC Athene." Tim Coomans heeft alle begrip voor mijn ambities Vanuit Kamperland wil Nieu- wenhuis topsport blijven bedrij ven. Ze heeft geen eigen paarden tot haar beschikking. ,,De focus zal de komende tijd liggen op het in trai ning krijgen van nog meer goede paarden. Die zijn er genoeg, hoor. Ik moet nu alleen zorgen dat die de weg naar Kamperland vinden." V-V:V^Sv; zaterdag 18 september 2021 GO Dinja van Liere, hier met Haute Couture, was de beste in Aken. foto epa Tom Boere viert de 2-1 tegen Go Ahead met Jamie Jacobs (8). foto pro shots VOETBAL Tennisster Lesley Pattinama-Kerkhove heeft met haar Servische dubbelpartner Aleksandra Krunic de halve finales gehaald van het WTA-toernooi in het Sloveense Por- toroz. Ze waren met tweemaal 6-4 te sterk voor een Italiaans/Sloveens koppel. Patti- nama-Kerkhove en Krunic de nummers twee van de plaatsingslijst. Voetballer Olivier Aertssen is opnieuw op genomen in de voorlopige selectie van Oranje onder 18. Als de verdediger van Ajax, afkomstig uit Oud-Sabbinge, ook de defini tieve selectie haalt wacht een drielanden- toernooi in Oostenrijk, met naast het gast land ook Zweden als deelnemer. 2 Daan Klomp moet vandaag met Cavalry FC winnen om in het spoor van koploper Paci fic FC te blij ven. De achter stand bedraagt vier punten, maar Cavalry speelde één duel minder. 13. Bradley de Nooijer speelt in de hoogste Roemeense di visie vandaag het negende competitieduel. De Souburgse voetballer staat met nummer vier Farul Con stanta tegen over Chindia Targoviste. De aftrap is om 13.30 uur. 19. Voor de bas ketballers van BC Vlissingen begint het nieuwe seizoen in de eerste di visie vanavond met een thuis wedstrijd. In sporthal Bas- kensburg is DAS de tegen stander. Het duel begint om 19.30 uur. O a (0 Pechvogel De Kok Len Wolters Goes o Jeanine Nieuwenhuis staat vanaf 1 januari op eigen benen. De uit Serooskerke afkomstige dressuuramazone, die nog niet zo lang geleden de wereldrang lijst aanvoerde in de U25, begint haar eigen stal in Kamperland. „Voor mij is dit een wens die uit komt." Roeland van Vliet Serooskerke -Jeanine Nieuwenhuis (26) Ralph de Kok (links) duelleert met Staphorst-aanvaller Sander de Grote. Rechts De Koks ploeggenoot Stefan de Bert. foto kristian giesen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 40