Directeur De Scheldepost: Gehoorzaam aan de Heere RENTE Jeuad bescl scherminq west SLAGOfAPe SCHELDE 2 ZEELAND 11 Geen straf voor hulpverlener voor toepassen fysiek geweld Monnikenwerk BELEGGEN IN ZONNESTROOM CORDEJONGE De rechtbank in Middelburg heeft de 46-jarige Vlissinger N. B. geen straf opgelegd voor het mishandelen van een dolge draaide jongvolwassene. In plaats van de gevorderde acht weken cel plus een boete van 350 euro ontsloeg de rechtbank hem van rechtsvervolging voor een elleboogstoot (noodweer) en volgde er vrij spraak voor overige vermeende mishandelingen. De jongeman meldde zich eind juni 2019 ter oriëntatie op een mogelijke behandeling bij de instelling van B. Die instelling houdt zich bezig met de begelei ding van probleemjongeren. Het oriëntatiegesprek ging al snel de verkeerde kant op en om hem tot bedaren te brengen, ging B. een stukje met hem wan delen. Ook dat bleek geen succes, want de jongeman ging volledig door het lint en begon B. onver wachts te schoppen en te slaan. Het lukte B. zijn aanvaller met 'enig fysiek aandringen' op de grond te krijgen en te fixeren. Vervolgens belde hij een collega en de politie. Een passant had de worsteling gefilmd, maar de aan leiding en wat eraan vooraf was gegaan had ze niet gezien. Niet vies van een verhaal over iemands religieuze drijfve ren zocht ik deze week Da niël van Iwaarden op. Hij kwam als directeur van Trainews Media in het nieuws toen hij weigerde een advertentie van Kapelle Cultureel op te nemen in De Scheldepost. Een ondernemer die huis-aan-huisbla- den overneemt en vervolgens een lijst maakt met uitsluitingsclausu les voor advertenties en kopij in een speelveld waar inkomsten on der druk staan? Het lijkt me een gelovige die zich als ondernemer in eigen voet schiet. Wat bezielt hem? ,,Inderdaad heeft een aantal ad verteerders aangekondigd hun con tract niet te zullen verlengen. Toch kan ik daar niet echt van wakker liggen. Waar ik wel wakker van lag, was dat ik het niet kon verantwoor den om te handelen in strijd met de Bijbel. In onze christelijke identi teitskaders staat nu dat we onder meer toneel, theater, film en pop muziek niet willen promoten. Als mens en ondernemer mag ik zo handelen. Ik wil niemand daarmee in de weg staan, noch mijn denk beelden opdringen. De keuzes ko- men voort uit gehoorzaamheid aan de Heere. Natuurlijk zou het jam mer zijn als de gemeente Kapelle voortaan haar mededelingen niet meer aan De Scheldepost aanbiedt, maar zij zijn tot niets verplicht." TEAMMANAGER (32-36 u) Ik krijg de christelijke identiteits kaders zwart op wit en verken de grijstinten. Het leidt tot een leven dig gesprek over wélke muziek wel acceptabel is en hoe het zit met aankondiging van een kerkdienst voor lhbtiq+ mensen. Het blijkt machtig lastig en dat het idee is gaan leven dat Van Iwaarden voor anderen beslist, kan ik me voorstel len. Hoe denken zijn medewerkers erover? Het is zijn worsteling en zij moeten met de identiteitskaders werken. Van Iwaarden: ,,Van de vaste ploeg zijn er vier reformato risch en vier niet. Ze hebben res pect voor mijn opvattingen, ook als ze die niet persoonlijk delen." Opties Ik kan het niet laten om Van Iwaar- den te vragen wat hij zal doen als de inkomsten bij Trainews Media zo teruglopen dat bezuinigen op personeel nodig is. De gelovige spreekt over verantwoordelijkheid en vertrouwen, maar lijkt de beker tot op de bodem leeg te willen drinken. „Iedereen heeft altijd meer opties. Shell adverteert ook niet in het blad van Greenpeace." Tsja, in Middelburg valt naast De Middelburger, het blad van Trai news Media, ook De Bode op de mat. Wie moeite heeft met de uit gangspunten van de één stapt een voudig over naar de ander. Het klinkt simpel als er keuzemogelijk heden zijn. Maar er zijn ook plaat sen met maar één huis-aan-huis- blad. Goed gelezen bladen, met mededelingen van de gemeente en laagdrempelige artikelen over plaatselijke activiteiten en onder nemers. De krant ook voor wie zich geen krant kan veroorloven, maar wél betrokken is bij de dorpsge meenschap en ook van lokale aan biedingen gebruik wil maken. Een huis-aan-huisblad heeft een maat schappelijke functie, realiseer ik me, als informatieblad dat ook nog de sociale cohesie bevordert. Over stijgt dat niet het belang van één al dan niet religieus gedreven onder- Vaste hoge rente ie rang Voor info of prospectus tel: 085-2460237 email: ikdoemeetazonrijk.energy zaterdag 18 september 2021 GO Ad Roos Middelburg José Baars José Baars schrijft wekelijks over religie en kerken in Zeeland. Kijk voor haar blog op pzc.nl/monnikenwerk Jeugdbescherming west is een gecertificeerde instelling in de regio's Haaglanden, Zuid- Holland en Zeeland, leder kind blijvend veilig, dat is onze opdracht. Wij doen dat 24/7 voorkinderen in de meest complexe situaties. Onze aanpak richt zich op het creëren van een duurzame en veilige basis voor het kind. Voor de regio Zeeland (voorheen Intervence) zijn wij per direct op zoek naar twee collega's in de functie van Je hebt HBO+ werk- en denkniveau Je hebt een inspirerende en coachende leiderschapsstijl Je hebt een stevige en charismatische persoonlijkheid Je hebt een flexibele en oplossingsgerichte instelling Je hebt kennis van en inzicht in de problematiek van de doelgroep en in hulpverleningsprocessen binnen de jeugdzorg Je weet medewerkers te motiveren, enthousiasmeren en te verbinden, maar stelt ook kaders Je verbindt de medewerkers aan de doelstellingen van de organisatie Interesse om onze collega te worden? Bekijk de hele vacature op jeugdbeschermingwest.nl/vacatures/ Je kunt solliciteren tot uiterlijk 3 oktober 2021De gesprekken vinden plaats op 11 en 20 oktober 2021 nemer 75%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39