Variatie en vakmanschap vinden elkaar II BESPAAR NU MET DE BEUSOL-SUBSIDIE 10 ZEELAND EXPOSITIE ZEEUWSE KUNSTKRING IN AARDENBURG/ De Zeeuwse Kunstkring exposeert in de Sint Baafs te Aardenburg. Twaalf van de negentien leden geven acte de présence. De gotische kerk in Aar denburg is een ge bouw met een sterk eigen karakter. Een flink deel van het werk is te zien in het oudste deel, links als je binnenkomt. Dat is op zich al wat rommelig ingericht en de grijze schotten op poten maken het er niet beter op. Het is jammer dat de inrichters van de Zeeuwse Kunstkring niet het eigen ten toonstellingsmateriaal - de witte blokken - hebben gebruikt. Dat had veel van de getoonde werken beter tot hun recht laten komen. In het rechter deel, met het prach tige koor, is dat ten dele wel ge lukt, zeker nu de gordijnen die een deel van de zijbeuk bedekten zijn weggehaald. In de nissen zijn de zee-luchtlandschappen van Glenn Priester perfect op hun plaats. Maar in het andere deel hangen de subtiele tekenachtige werken van Marion Crezeé te hoog, moet de knap gecomponeerde op-art van Michiel Hermsen concurreren met middeleeuwse fresco's en valt er te weinig licht op de donkere fo to's van Naomi Remijn. En zo kan ik doorgaan. Terwijl het werk op zich genoeg kwaliteit heeft om een bezoek te rechtvaardigen. Grote contrasten Als altijd vinden variatie en vak manschap elkaar en is er naast werk dat zich richt op schoonheid, ook werk dat wil schuren en dat ook doet. De contrasten zijn groot. In de sprankelende grafiek van Paula Termeer spetteren de kleu ren de ruimte in, terwijl de zwart wit foto's van Naomi Remijn inge togen en donker ogen. Beiden ne men de mogelijkheden van hun materiaal tot uitgangspunt. Re- Prachtig en beheerst bouwt Sjaak de Wit vorm, kleur, handschrift en voorstelling tot een visueel avontuur mijn onderzoekt hoe textiel zich onder water gedraagt, Termeer bouwt haar prenten op uit losse vaak inspiratie. Helma Hulscher schildert sfeervolle composities die neigen naar abstractie, Miems van Citters boetseert vogels, vis sen en mensen en Leen van Dui- vendijk zoekt vanaf zijn bekende wateroppervlakken nieuwe wegen en komt uit op een Waterpartij waarin hij een grote rijkdom aan texturen tot een mooie eenheid samenbrengt. In de grafiek van Saskia Eggink zijn vissen, krabben en hanen deel van speelse verken ningen van beeld en taal. Ernest Joachim laadt zijn vaak op bloem vormen gebaseerde tekeningen met een symbolische betekenis. Eigenzinnige visie Een eigenzinnige visie heeft ook Sjaak de Wit. Een sterk voorbeeld is Boeren en Landschap. De tekst in de rechthoek die de compositie domineert, staat haaks op het strak ingedeelde landschap. Prachtig en beheerst bouwt De Wit vorm, kleur, handschrift en voorstelling tot een visueel avontuur dat meer biedt dan het landschap dat hij weergeeft. Ik zie dit schilderij als een kritisch commentaar op land schapsbeheer én een ode aan kunst en verbeelding. onderdelen die samen een geab straheerd, maar nog wel herken baar beeld opleveren waarin ironie een belangrijke rol speelt. Ik had het over schuren. Met name de koppen van Johan Klein confronteren door de combinatie van de gezichtsuitdrukking van de geportretteerden en de enscene ring. Klein pakt zijn modellen ge deeltelijk in met folie, verbergt ze achter netten of bewerkt hun huid met klei. Ook de serie Searching for peace of mind van Evelien Verhulst legt spanningen bloot die soms het bestaan kunnen bepalen. Met name in een foto waarin een kale man met ontbloot bovenlijf het grootste deel van zijn hoofd be dekt met doorleefde handen. Vooral zijn donker gelakte nagels prikkelen de fantasie. Landschap en natuur bieden Belisol. Meer dan 40 jaar kozijnen en deuren zonder zorgen. zaterdag 18 september 2021 Nico Out RECENSIE Miems van Citters: Gansje. Saskia Eggink: Fossiel. T/m 2/10: Zomerexpo Zeeuwse Kunstkring, Sint Baafskerk, Aar denburg, dagelijks 12.00-17.00 uur, maandag gesloten. M Sjaak de Wit: Boeren en Land schap. FOTO'S NICO OUT -v>- Profiteren van extra isolatievoordeel? Belisol helpt u graag met het verduurzamen van uw woning. Zo geniet u van een heerlijk geïsoleerd huis, bespaart u flink op uw energiekosten en helpt u het milieu een handje. Dat noemen wij triple winst! Wij komen graag bij u thuis langs om uw wensen om te zetten in een passend advies. Komt u liever naar de showroom? De deur staat altijd voor u open. Deze actie loopt t/m 8 oktober 2021. Maak een afspraak op belisol.nl Belisol Goes - Nobelweg 2-24, 4462 GK Goes - T 0113-211 811, goes@belisol.c

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38